Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hó körüli gyermeked tud/ott...

18 hó körüli gyermeked tud/ott gyurmázni, vagy leköti? Tud 3-4 kockát egymásra tenni, szín szerint különválogatni ugyanolyan formákat, fején egyensúlyozni (ha ráteszel valamit a fejére, ügyel, hogy az ne essen le? ), tud önállóan enni v inni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 21:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
kb 10 percig köti le a gyurma, szétcsipegeti, próbál kukacot csinálni belőle, ahogy írod 3-4 kockát tud egymásra tenni, szín-forma szerint nem válogat, fejen egyensúlyozást még nem is próbáltam, holnap kipróbálom jó móka lesz :) (nem jutott még eszembe:) ) eszik-iszik önállóan (csőrös üvegből, pohárból egyedül még nem)
2015. nov. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekemből egyik sem tudta ezeket 18 hónaposan, csak az önálló evés-ivást. Szerintem eléggé irreális elvárás egy 18 hónapostól hogy lekösse a gyurmázás meg hogy különválogassa a színeket. Persze ez nem zárja ki, hogy valamelyik gyereknek megy ennyi idősen.
2015. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
a fiam, ha ugy akarja kulonválogatja a szineket, rá 2 percre meg szétszorja a szines formákat...gyurmázni, inkább meg se probálom (gondolom elkenné magán, vagy a szájában landolna) kockákat egymásba tesz..majd elhajitja oket :D enni, inni tud onálloan. fején egyensulyozni ...hm. ez eszembe se jutott még.
2015. nov. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
hogy tanítottátok enni inni önállóan??
2015. nov. 11. 21:57
 5/16 anonim ***** válasza:
2-el egyetértek. Az én fiam 21 hónapos lesz. Ő is eszik-iszik, csőrös pohárból egyedül, rendes pohárból próbálkozik. Persze az evést is úgy kell elképzelni, hogy hát minden csupa kaja lesz, az előke ellenére, de ez természetes ilyen korú gyerekeknél. Kockákat rak egymásba, de nem 3-4 et, hanem 1-2-öt. Szín szerint nem válogatja. Fejen nem egyensúlyoztunk még semmit, nem jutott eszembe. Gyurmát isten ments, max. csak velem gyurmázhat, csipkedné csak szanaszét. Mostanában az állathangok utánzására mentem inkább rá és a beszédet fejlesztem neki.
2015. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam 17 honapos.inni iszik onalloan itato poharbol,rendes poharbol meg nem.enni csak azt tudja Ami darabos.tehat amit kezzel eszik es ne kanallal.

Szineket abszolut nem valogat,se formakat.

Kockakat egymasra tesz,legot osszedug.

Gyurmat nem probaltuk meg mert nem igazan lehet leultetni,eleg izgaga.a rajzolas is kb egy percig Koti le.

Fejen egyebsulyozast meg soha nem probaltam. :D

Egyebkent AZ engem is erdekelne ennyi idosen hogy tudja kanalazni AZ etelt?enyemnek valahogy nem megy meg.

2015. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Eléjük raktam a kaját, és hagytam őket próbálkozni. Azt mondjuk nem hagytam hogy a földre dobálják vagy ilyesmi, akkor elvettem.
2015. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

18 hós, fiú

- a gyurmázás nem érdekli max addig, ameddig a tojásszeletelővel felaprítja.

- kockákat most kezdte el összerakni, az már megy neki.

(mega bloks), eddig csak szétdobálta

- a színek is kezdődnek, már van, ami megy pl. a sárgákat kipakolja az autók közül (mutattam újságban neki egy sárga autót és megkereste a kisautóiból a sárgákat és hozta mutogatva)

- fejére mi viccből szoktunk pakolni ezt azt, már régóta próbálja nem leejteni, de gyakoroltuk, mert vicces volt

- tud enni, de nem hajlandó, így inkább etetem és ő is turkál villával, meg néha eteti is magát

- inni tud, csőrös cumisüvegből tanult, aztán fél literes flakonból és úgy a pohárból. Azt kb. 15 hós korában tanulta meg.


Szóval a nagyrészét tudja igen, cserébe nem beszél, csak mutogat meg halandzsázik.

2015. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
én is hagytam kanalazni egyedul..kulonosebben nem tanitgattam. amikor nagyon lent fogta kicsit feljebb toltam az ujjait vagy ha fejjel lefelé volt, megforditottam a kanalat és ennyi. inni már régota iszik pohárbol (egy éves kora ota) a rajzolás kb. 2 percre koti le..gyurmát mondom meg se probálom :D
2015. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!