Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vizet inni lefekvés előtt?

Vizet inni lefekvés előtt?

Figyelt kérdés

Kisfiam majdnem 6 éves lesz és kb 2hetente 1x még előfordul, hogy bepisil éjszaka.

Sokszor megbeszéltük, hogy este már ne igyon, főleg ne kérjen az ágyba vizet mielőtt elalszik (sajnos ezt a rossz szokást kialakítottuk nála még kisgyermekkorban ).

Azóta is harcolok ezzel, az esetek többségében kér még vizet mikor már az ágyban van. Én hülye meg megszánom, szegény gyerek ne szomjazzon. Próbáltam azt is, hogy napközben többet itatom, de nem annyira működik, többnyire nem kér, amikor kínálom. Aztán este az ágyban igen. Nem minden este, de gyakran.

Ma megint beszéltünk róla, mivel tegnap bepisilt és persze ivott is és mondtam neki korábban, hogy most igyál mert este az ágyba már nem kapsz.

Hát most jelenleg itt sír a másik szobában, hogy ő pedig vizet kér én pedig kötöm az ebet a karóhoz, hogy nem kap.

Hogy csináljam? Van ötletetek? Kegyetlen vagyok ma este? De különben hogy fog leszokni az esti ivászatról? Tényleg nem bánnám, ha nem pisilne be ilyen gyakran.


2015. okt. 15. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

En nem adnek neki, de azert, mert ez egy rossz szokas.

A fiad nem ezert pusil be, hanem mert nem alakult meg ki az inger, ami felebressze, ha tele a holyag.

Mindjart megkeresem neked, mert ez mas, mint a nappali szobatisztasag.

2015. okt. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

én helyettesíteném a rossz szokást jóval. vacsora, fürdés utáni tej(vagy tejital, vagy ilyesmi) lenne az utolsó lefekvés előtti itala, hogy kedvet kapjon hozzá, "csavarintos" szívószállal, vagy hasonló kiegészítéssel


(amúgy nekem az tűnt fel, ha a szoba hőmérséklete magasabb mint egy éjszakai alváshoz való alacsonyabb hőmérséklet, akkor valóban szomjúság várható - ezt csak megjegyeztem mellékesen)

2015. okt. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2015. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz szokás inni. Én felnőttként is mindig készítek vizet az éjjeli szekrényemre, mert bizony a panel lakás csodás légköre kihozza belőlem, hogy innom kell, este is. Én nem venném el tőle a vizet.

Az éjszakai ágytisztaságért nem az esti vízivás a felelős.

2015. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De hogy lehet az, hogy kb két hétben 1x pisil be, a többi alkalommal vagy átalussza az éjszakát vagy felkel pisilni?

Ezek szerint már működik nála ez a hólyag reflex.


Igen, este kap még vacsi után egy pohár tejet. És vacsi előtt mondom neki mindig, hogy igyon még ne este kelljen.

A szobahőmérséklet lehet, hogy belejátszik, illetve ahogy közeledik a tél és egyre többet fűtünk egyre szárazabb lesz a szoba levegője.

De nyáron ugyanez volt, pedig akkor nem volt fűtés. Meg tavasszal meg ősszel.

Most még mindig nem alszik, nem tudom mit csináljak de úgy érzem, ha mindig engedek akkor nem is fogja magát rávenni arra, hogy napközben többet igyon.

2015. okt. 15. 21:37
 6/18 anonim ***** válasza:
A 3,5 éves lányomnál mindig ott van az ágyánál az innivaló. Iszik este is, éjjel is előfordul. Ettől még nem pisil be, illetve ritkán előfordul, általában, ha nagyon fáradt és fel sem ébred és csurom pisisen alszik tovább. Éjjel van mikor kimegy pisilni, van mikor nem. Én biztos adnék neki. Az, szerintem, nem ágytisztaság, hogy azért nem pisil be, mert nem kap inni, hanem azért, mert felébred, ha esetleg kell és kimegy. Amúgy egy hormontól függ, az szabályozza, hogy éjjel ne termelődjön annyi vizelet, mint nappal. Szerintem normális, hogy vannak még balesetek. Alapvetően ágytiszta. Lehet, hogy nálatok is fáradtabb, álmosabb és akkor pisil be?
2015. okt. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Pedig nálunk eléggé így van, ha iszik este nagy esélye van, hogy bepisil. (nem mindig, ez igaz) Ha nem iszik este akkor sose pisil be.
2015. okt. 15. 21:38
 8/18 anonim ***** válasza:
Mennyit iszik a gyerek? Enyémek is kapnak, ha kérnek, de nem sokat, csak 2-3 kortyot isznak. Ilyenkor nem is pisilnek be. Kislányommal (6 éves) extrém ritkán megesik, hogy bepisil, de akkor utólag belegondolva este többet ivott, mint szokott...
2015. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam ezt az egy-két kortyot esténként. Sokszor bevált (de ilyenkor is volt, hogy bepisilt) de volt, hog azon hisztizett, hogy többet kér.
2015. okt. 15. 22:00
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad megvonni az innivalót a szomjas gyerektől.

Az ágytisztaság végső célja pedig az, hogy megébredjen, ha pisilnie kell, nem az, hogy nem adok neki inni, nehogy pisilnie kelljen...

Én megnézetném szakorvossal.

Más okból voltunk vizeletcsepegés miatt nefrológusnál egyszer (vese doki) és ő mondta, hogy 90%-ban szervi oka van ennek.

Szóval egy kivizsgálást mindenképp csináltatnék.

2015. okt. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!