Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18 hó körüli gyermeked tud/ott...

18 hó körüli gyermeked tud/ott gyurmázni, vagy leköti? Tud 3-4 kockát egymásra tenni, szín szerint különválogatni ugyanolyan formákat, fején egyensúlyozni (ha ráteszel valamit a fejére, ügyel, hogy az ne essen le? ), tud önállóan enni v inni?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 21:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

20 hónapos lesz

Gyurmázni még nem gyurmáztunk!

Kockát egymásra rak,de hogy mennyit jó kérdés(kis wader autókat összeakaszt)!

Nem válogat szín szerint!

Nem egyensúlyoztunk a fején!

Eszik önállóan kanállal-villával,de azért még maszatol! Pohárból is iszik egyedül!

2015. nov. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Másfél évesen egyszer gyurmáztunk vele, de inkább mi, ő max csipegette, aztán meg is unta. Kockákat egy éves korától rak egymásra, másfél évesen akkora tornyot épített, mint ő maga. Színek szerint nem válogatott,ezt memég most két évesen se hajlandó megcsinálni. A fején nem egyensúlyoztattumk vele semmit, örülök, ha a sapkát megtűri a fején, szerintem ha rátennék valamit, nem értené és abban a pillanatban szedné le. Inni pohárból már tudott egyedül, de mindig ott voltunk mellette, mert hajlamos a szeleburdiságra, így ha valami érdekeset lát, elindul arra, leguggol stb és a pohár a kezében van, így locsog ki belőle. Enni félig-meddig tudott önállóan, de sokat maszatolt még, de hagytuk, had próbálkozzon, ügyesedjen.
2015. nov. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
1-es voltam, ahogy a többiek is írták egyszerűen hagytam, hogy próbálkozzon a kanállal, nyakába előke, ölébe konyharuha aztán mehetett a gyakorlás :) nem mondom, hogy nem maszatol még kicsit, de már nagyon ügyesen, szépen eszik levest is. Gyurmázni azért kezdett el, mert van 2 két és fél éves unokatesója akik sokat vannak nálunk,ők sokat gyurmáznak és persze ő is odaült melléjük, először ő is állandóan meg akarta enni, volt hogy a fogáról vakargattam a gyurmát :D de megtanulta már hogy azzal játszani kell, az nem kaja :)
2015. nov. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

17 hónapos

Gyurmát még nem próbáltuk, rajzolás pár percig érdekli

Kockákat egymásra rakja, karikás tornyot felépíti, ha van kedve.

Színeket, formákat nem válogat szét.

Egyensúlyozni szoktunk, azt szereti.

Darabos ételt, gyümölcsöt megeszi egyedül, kanállal próbálkozik, de azzal etetni kell.

Inni tud egyedül pohárból, csőrös pohárból és szívószállal.

2015. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
18 hónapos a fiam. Rendes pohárból és bögréből iszik és darabosat eszik önállóan már hónapok óta. (Sőt, a kutyákat is meg tudja etetni a saját száraz tápukkal.) Kanállal most tanul enni, de azzal még kb annyi megy mellé, mint amennyi a szájába Sajnos az asztal lapja az álla magasságában van és így elég nehéz gebeszkednie a tányérhoz. Kellene neki egy saját kis méretű asztalt vennünk. Villával is tud enni. Megabloksal szintén hónapok óta épít, nagyon pontos a finommotorikus mozgása. Gyurmázni és rajzolni anyával szoktak, az időt soha sem mértem. A fején egyensúlyozást még nem próbáltuk, de holnap kipróbálom. :) A színek szétválogatását se próbáltuk még, de tárgyakat és állatokat meg tud mutatni képen és a valóságban is, illetve próbálkozik némelyik nevének a kimondásával is. Amit soha se tud megunni az az autózás és a szerelés mindenféle szerszámokkal. Hátrahúzós autóval is ügyesen játszik és a vonatszerelvényt is össze tudja rakni.
2015. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát ha a fiam ezeket tudta volna... :D

18 hósan a gyurma max 10 percre kötötte le, szétcsipkedte, összegyúrtam, újra szétcsipkedte. Kockát egymásra rakott de nem érdekelte. Szín és forma??? :D 2.5 éves most és még most is nehezen vagyunk a színekkel, a formákról ne is beszéljünk.... Egyensúlyozni, nem igazán próbáltuk de kétlem hogy 18 hósan tudta volna. Önállóan 20 hónaposan tanult meg enni, egyik napról a másikra, inni pohárból 2 évesen tanult meg. Én eleinte, mert mindenki mondogatta, adtam a kezébe kanalat 1 évesen, hát nagy csalódás volt az egész ezért nem is erőltettem, viszont villával tök jól próbálkozott, így azt már régóta használta. Aztán megszületett a húga amikor 19 hónapos volt és mivel kevesebb időm volt és pont kérte hogy had kapja meg a kanalat a főzelékhez, megkapta. Köpni-nyelni nem tudtam, a gyerekem egyedül evett, ráadásul gyönyörűen, 1-2 falat ment csak arrébb. Inni meg mindig is cumisüvegből ivott, nem volt hajlandó semmi más itatóból, sem pohárból, aztán egyszer 2 évesen anyu teát ivott és a fiam is mindenáron azt akarta inni, na akkor tanult meg pohárból inni. Ha valami nem megy, ne erőltesd, meg kell érnie rá. Sok gyerek már 1 évesen eszik kanállal, kisebb hibákkal, az én fiam nem, vártam és meg is lett az eredménye.

2015. nov. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!