Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek több gyereke...

Anyukák, akiknek több gyereke van és megteheti, hogy külön szobában legyenek a gyerkőcök, szétköltöztettétek őket vagy csak 1 gyerekszoba van?

Figyelt kérdés
Van két kislányom, 6 és 3 évesek. Amióta megszületett a pici egy szobában van a naggyal, egymás mellett van az ágyuk is. Van még 1 szoba, amit eddig kvázi raktárként használtunk, de most csomó mindent kidobáltunk onnét, kifestettük az egész lakást és jött a kérdés, hogy akkor szétköltözzenek-e a csajok. A nagy lehet, hogy akarna saját szobát, de a pici szerintem menne utána, mint egy kis pincsikutya. Lassan kinövi az ágyát is, eddig úgy képzeltem, hogy kapnak a gyerekszobába egy emeletes ágyat és maradnak együtt. De a pici sokszor nem hagyja este elaludni a nagyot, ha külön lennének szedve talán könnyebb estéink lennének. Meg a nagy szeptembertől már iskolás lesz, így biztosan kelleni fog neki egy hely, ahova elvonulhat tanulni. Teljesen tanácstalan vagyok. Én a nővéremmel bár nagy családi házban nőttünk fel amíg el nem mentem fősulira egy szobában laktam és imádtam az esti dumcsikat, pusmogásokat. Nem szeretném ettől megfosztani őket. Szóval a kérdés, nálatok hogy van, ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm annak aki válaszol.
2015. nov. 12. 10:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem a gyerekeket kérdezitek meg erről? Leginkább a nagyobbat.. Aztán ha ő szeretne külön menni (valószínű), akkor majd elmagyarázzátok a kicsinek.

Miért ti döntötök erről?

2015. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk külön lesznek, ha megszületik a pici. De csak azért, mert nagyon nagy korkülönbség lesz közöttük, 8 év. A nagy már iskolás, neki kell, hogy ki tudja aludni magát éjjel, nem tenném egy szobába egy éjszaka felébredő kisbabával. De a kicsit sem tenném egy szobába egy nagy nyolcévessel, aki hétvégén szeret sokáig fennmaradni, olvasni, filmet nézni, mert az sem lenne jó, ha a baba aludna tévé mellett. Viszont mi szeretnénk harmadik gyerkőcöt is, ott viszont - ha minden jól megy - kicsi lesz a korkülönbség, úgyhogy a két kicsit szerintem egy szobába tesszük majd.

Én is egy szobában laktam az öcsémmel gyerekkoromban, igaz, nem végig, de 12 évesen lett külön szobám (három év van közöttünk), és mi nagyon bírtuk, hogy együtt vagyunk, rengeteget hülyéskedtünk villanyoltás után, bár ennek szerintem a szüleink annyira nem örültek, de mi tök jól elvoltunk. De azért 12 évesen már zavart, hogy együtt vagyunk, átöltözés, meg egyebek szempontjából, úgyhogy akkor külön kerültünk.

2015. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A kicsi imádja a nagyot, megy utána mindig, nagy törés lenne ez neki szerintem.
2015. nov. 12. 11:00
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként a tanulás miatt nem csinálnék ebből gondot. Mondom, nálunk a nagy másodikos, de a legritkább eset, hogy a szobájában tanul. Leginkább csak akkor, ha beteg, és pótlást ír, olyankor le szoktam ültetni az íróasztalhoz, hogy kicsit iskolához hasonló körülmények mellett tanuljon, de egyébként házit nem hoznak haza, mert egésznapos iskola van, itthon maximum olvasni kell, vagy gyűjtőmunka van, ezeket sosem a szobájában csinálja, hanem jön oda, ahol én vagyok. Felsőben már inkább kell a nyugis hely, ahol lehet tanulni, de egy elsősnél ez még annyira nem szokott szempont lenni.
2015. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, ez nálunk is így volt, hiába volt íróasztal mindig a konyhaasztalnál ülve írtuk meg a leckéinket. :)
2015. nov. 12. 11:03
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
Szóval akkor te már eldöntötted. Akkor mi a kérdés?! #1
2015. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tőled semmi, köszönöm. Nem döntöttem el, mindkét dolognak látom az előnyét és a hátrányát is. Ezért kérdeztem tapasztalatokat, ötleteket.
2015. nov. 12. 11:10
 8/18 anonim ***** válasza:

Én mint legidősebb testvér, a nagylány mellett vagyok: ha szeretné, akkor legyen külön szoba. Én nem szerettem "tömegben" tanulni, jó volt a nyugi és a csend. De ezt nem lehet előre tudni.


Mi hétvégén volt, hogy együtt aludtunk a testvéreimmel, ezt megtehetnétek ti is.

2015. nov. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egy 6 éves gyereket meg lehet kérdezni. A kicsinek nem lesz törés, ha megtanulja, hogy ne lógjon egyfolytában a nővérén, főleg, ha az nem igényli.
2015. nov. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is együtt vannak, de ők 5 és 1 évesek, a nagy lány, a kicsi fiú! Nálunk a család kérdezi, mikor rakjuk külön már őket.... Miért fontos ez? Nyilván kamasz korban biztos szeretnének külön szobát, akkor adott lesz a lehetőség, mert van még egy szoba, ami nekünk is lomos jelenleg! De ha szeretnek együtt aludni, miért gond ez? Hiszen még csak kicsik!

Szerintem is kérdezd meg a nagyot, de tanulás miatt szerintem is felesleges a külön kuckó! No meg a takarítás, pakolás szempontjából se lényegtelen a plusz egy szoba! :)

2015. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!