Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek több gyereke...

Anyukák, akiknek több gyereke van és megteheti, hogy külön szobában legyenek a gyerkőcök, szétköltöztettétek őket vagy csak 1 gyerekszoba van?

Figyelt kérdés
Van két kislányom, 6 és 3 évesek. Amióta megszületett a pici egy szobában van a naggyal, egymás mellett van az ágyuk is. Van még 1 szoba, amit eddig kvázi raktárként használtunk, de most csomó mindent kidobáltunk onnét, kifestettük az egész lakást és jött a kérdés, hogy akkor szétköltözzenek-e a csajok. A nagy lehet, hogy akarna saját szobát, de a pici szerintem menne utána, mint egy kis pincsikutya. Lassan kinövi az ágyát is, eddig úgy képzeltem, hogy kapnak a gyerekszobába egy emeletes ágyat és maradnak együtt. De a pici sokszor nem hagyja este elaludni a nagyot, ha külön lennének szedve talán könnyebb estéink lennének. Meg a nagy szeptembertől már iskolás lesz, így biztosan kelleni fog neki egy hely, ahova elvonulhat tanulni. Teljesen tanácstalan vagyok. Én a nővéremmel bár nagy családi házban nőttünk fel amíg el nem mentem fősulira egy szobában laktam és imádtam az esti dumcsikat, pusmogásokat. Nem szeretném ettől megfosztani őket. Szóval a kérdés, nálatok hogy van, ti mit tennétek a helyemben? Köszönöm annak aki válaszol.
2015. nov. 12. 10:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem meg az jutott eszembe, hogy nem annyira biztos, hogy konnyebb esteitek lennenek, ha a nagy kulon menne, lehet, hogy a kicsi egyeul maradva nektek komplikalna az esteiteket:) En talan azt csinalnam, hogy ejszakara egyutt hagynam oket, vennek szetszedheto emeletesagyat, az uj szobat meg berendeznem amolyan tanulo szobanak, iroasztal, szek, fotel vagy egy kis kanape, ahova, ha a nagyobb akar egy kis nyugit, visszavonulhatna. Most meg talan nem annyira fontos, de egy-ket ev mulva egyre fontosabb lesz, hogy vissza tudjon vonulni egy kis csajos csevegesre a baratnoivel, vagy tudjon tanulni nyugiban. A kicsinek se lenne olyan hirtelen az elszakadas, de el lehetne kezdeni "trenirozni", hogy amikor a nagy magara csukja az ajtot, akkor nem szabad zavarni. Aztan 10-12 evesen majd eldontik kozosen (addigra a kicsi is eleg nagy lesz), hogy hogy akarjak. Ha kulon mennenek, akkor eleg lenne az emeletes agyat szetvenni, de az is lehet, hogy szeretnek majd egy szobaban lenni, akkor meg megmaradna amolyan tanulo, visszavonulo szobanak. Addig meg esetleg lehetne megoldani, hogy a kicsi egy picit elobb menjen aludni, mire a nagy megerkezik, mar aludna es nem tudna zavarni? Ez persze csak egy otlet:)
2015. nov. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknál is hasonló a helyzet.

Ők úgy oldották meg, hogy lett két külön szoba, de mindkettőben volt duplaágy, vagy kihúzható ágy. Ha akarnak este átvonulnak egymáshoz, ha nyugit akarnak, akkor meg külön vannak.

A nagylánynak azért már kellett, hogy magára tudja zárni az ajtót, ha tanul, de a nap nagy részében meg eljátszanak szépen egymással.

2015. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletelést. A kicsit nem tudom letenni korábban aludni, ő az, aki minden nap később alszik el, mint a nagy. Neki elég kicsi az alvásigénye. És pont azért, mert nem álmos, piszkálja a nagylányt, aki meg estére már elfárad, pláne ha úszása is van aznap.

Hát, futunk még pár kört vele, végülis időnk van szeptemberig átrendezni a dolgokat, ha mégis a külön szobát választják.

2015. nov. 12. 13:32
 14/18 anonim ***** válasza:
27%
nem tenném őket külön! több testvérpártól hallottam, hogy sokkal jobb a kapcsolatuk a tesójukkal mert egy szobájuk volt. Az üres szoba lehet tanulószoba.
2015. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Öcsémmel pici korunk óta egy szobában voltunk, családiban éltünk de odaköltözött a mamánk így csak 1 szoba jutott nekünk. 12 évesek voltunk amikor anyuék megcsinálták a tetőteret és mindketten külön szobát kaptunk ott fent, mégis 2 évig még az öcsém szobájában aludtunk közösen. Viszont volt egy saját szobám ahova elvonulhattam tanulni, barátnőzni, este meg mentem a tesóm szobájába aludni, ott egy régi kihúzhatós ágyunk volt.

Szerintem először is kérdezd meg a lányaidat hogy ők mit gondolnak erről, ha nem tudnak dönteni én azt csinálnám, hogy megcsinálnám a másik szobát is lányszobának, döntsék el hogy melyiké, ha nem tudnak egymás nélkül aludni akkor majd megy egyik a másikhoz, mégis meg lesz a külön szoba, a nagyobb eltud vonulni tanulni stb...

2015. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Már most lányszobának van megcsinálva, ugyanúgy van kifestve mint a gyerekszoba, nehogy veszekedés legyen belőle ki melyik szobát kapja.
2015. nov. 13. 13:35
 17/18 anonim ***** válasza:

Én az egyik szobából játszószobát csinálnék, esetleg tv is lenne ott... egy kvázi gyerek nappali :)

A másik szobában alhatnának együtt és a nagy tanulhatna ott.

2015. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet neked is.
2015. nov. 16. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!