Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereknél hogy kezelite...

3 éves gyereknél hogy kezelitek a hisztit, vannak-e bevált módszerek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves. Mióta óvodás, itthon teljesen kezelhetetlen. Eddig is hisztis volt, de ha valamiért hisztizett, pár perc alatt abbahagyta és vigyorgott. Most haza jövünk az oviból és van hogy ok nélkül ordít, verekszik, csapkodja a játékait, semmi nem jó, és így megy ez elalvásig.

Ovi előtt bejött, hogy be a szobába és majd megnyugszik. Most ez se jó, mert elkezdi csapkodni az ajtót, veri a fejét a szőnyegbe. Maci ölelés szóba se jöhet, mert mg jobban üvölt.

Az a baj h én se a türelmemről vagyok híres és nagyon nehéz tolerálni, h ne üvöltsek vele én se, megütni meg nem akarom.

De az idegrendszerem kezdi feladni. Sokat vagyok csak én vele, apát egy perc alatt kenyérre keni, ő szinte egyáltalán nem fegyelmezi.

Nem tudom meddig tart ez a dackorszak, de én kikészülök, esténként bőgve alszok el, hogy milyen szar anya vagyok, hogy így viselkedik a gyerek.

Félek, hogy mi lesz ha egyszer besokalok...

Lehet ezt valahogy kezelni?

A gyereknél milyen módszerek vannak?

És ha létezik még olyan anyuka aki türelmetlen és heves természetű az magában hogy kezeli ezt?


2015. nov. 14. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Én már megszoktam...Nekem azt mondta hogy "nem szeretlek",ezen bőgtem egy fél napig,de most már azt mondom: "oké ,nem szeretsz ,de akkor is össze kell pakolni". Nehéz kezelni,én bezárkózom a fürdőszobába megnyugszom ,és megy a cirkusz ismét. Ne kiabálj,annál inlább csinálja. Feszegeti a határokat,amíg ki nem téped a hajad. Ezt élvezi.

Egy példa...Főztem ,elkezdet ütögetni ,mert megkértem: "légyszíves várj egy picit míg belerakom a levesbe a zöldséget" Ütögetett tovább,aztán látta ,hogy nem ér el semmit és úgy belémharapott,hogy belilult a fenekem:) Erre sem volt reakció,elbőgte magát ,és beszaladt az apjához :"anya megvert"...én már ezen csak röhögök.

2015. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy megviseli az óvoda, és így vezeti le a feszültséget. Előtte is közösségbe járt, vagy otthon volt Veled? Ha az utóbbi, akkor lehet hogy haragszik is rád, vagy úgy érzi, lepasszoltad őt.

Vannak hisztisebb és kevésbé hisztis gyerekek. Meg fontos, hogy türelmes legyél és következetes. Viszont alapvetően egy általában kiegyensúlyozott gyereknek könnyebben kezelhetőek a hisztijei. Hosszú távon megoldást jelenthet, ha sok közös programot csináltok, sokat ölelgeted, próbálsz többet foglalkozni vele. Persze nem amikor hisztizik, mintegy jutalomként, hanem általában. Ez arra is jó lenne, hogy Neked is több pozitív élményed lenne a gyerekkel, nem minden együtt töltött percetek a hisztiről meg fegyelmezésről szólna.

2015. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló, ne haragdj, de még mindig röhögök, az "anya Megvert"-en. Ez nagyon jó! Ilyen kamuk nálunk is vannak.

2. Válaszoló: nem járt közösségbe, itthon volt velünk. Én 2 éves korától dolgozok, heti 2szer 12 órát jártam, és hol velem, hol az apjával volt itthon. Hármasban elég ritkán vagyunk együtt, este 1-2 órát, de azt se mindig, mert vagy apa nem ért még haza, vagy én megyek éjszakára (most már teljes állás)

Az oviba nagyon gyorsan beszokott, és nagyon szeret járni. Bár 3 hete bepisil a délutáni alvásnál, és eddig ilyen nem volt. Én ezt is összefüggésbe látom azzal , hogy ilyen hisztiket rendez. Biztos pszichés dolog ez, nem látok bele a kis buksijába.

Amúgy rengeteget játszunk, sétálunk, játszóterezünk, de ezek a hisztik rohadtul fárasztóak, és nagyon nehéz türelmesnek lenni.

2015. nov. 14. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor a varázspálcámmal levegővé válok és nem hallok nem látok semmit. Egy idő után megunja és bocsánatot kér.
2015. nov. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!