Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet felvilágosítani...

Hogyan lehet felvilágosítani egy 9 és egy 8 éves kislányt?

Figyelt kérdés
Érdekli őket a menses, hogyan lesz a baba, stb. A suliban az osztálytársakkal ez téma volt. Mit és hogy mondjak nekik? Mit kell tudniuk és mit nem?
2015. nov. 16. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amit kérdez, arra válaszolj! Ha nem válaszolsz, az osztálytársainál fog érdeklődni. Akkor már inkább kapjon helyes válaszokat.
2015. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szavakkal, és mondatokkal, melyek a feltett kérdéseire adnak igaz és nem pedig kitalált és mondaszerű válaszokat.


Ne tartsd a témát kínosnak, vagy cikinek. Természetes dologról beszélgetsz, ne légy prűd, mondj el neki mindent amire kíváncsi.

Rengeteg ilyen témájú könyv van. Mikor kicsi voltam én kaptam egy könyvet, abban minden benne volt, és olyan volt mint egy mesekönyv 10 éveseknek egy kislány szemszögéből. Meglepően részletes volt, a sex-től a szülésig, meg a kisbabák ápolásán keresztül minden féle benne volt. Ha nagyon nem megy neked a beszéd keress egy ilyen könyvet és vedd meg neki aztán közösen olvassátok el.

2015. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Arra válaszolj,amit kérdeznek:)
2015. nov. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Hogy lehet hogy még nem mondtad el nekik? A 9 éves már simán menstruálhatna! Ez nem egy egyszeri "nagy beszélgetés" kéne hogy legyen! Miért nem folyamatosan téma? Mi kínos van ebben? Az élet része. Sosem láttak otthon tampont, betétet sehol???
2015. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Sok dolgot tudnak és látnak, pl mikor nekem meg van, volt hogy bejöttek a fürdőbe. Mondtam, hogy mi az, mit kell használni, meg a pocakból a doki kivágja a babát, császárom volt, ezért csak ezt ismerik még. De úgy érzem, sokkal többre kíváncsiak és a miértekre. Nem tudom, mennyire érdemes és szabad elmerülni a mélységében a dolgoknak. Azt, hogy a betétet hogyan kell majd használni, azt tudják, pl.
2015. nov. 16. 23:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nem kínos, nem vagyok prűd. Simán beszélgetek velük erről, csak pl a hogyan lesz a baba, fogamzásgátló pl nem tudom, téma kell e legyen.
2015. nov. 16. 23:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, téma kell legyen.
2015. nov. 17. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hogyan lesz a baba, igen, téma, a fogamzásgátlás talán ráér 1-2 év múlva. :) Én konkrétan emlékszem 2. év végén tudtam meg egy táborban, hogyan készül a baba. Döbbenet volt. :D
2015. nov. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8--9 évesen ez már RÉG témának kéne, hogy legyen.


Én elsős koromban már tudtam, hogy lesz a baba, méghozzá egy gyerekeknek szóló könyvből. Plusz a ksivakondban is premier plánban mutatják a kisnyúl születését...


MINDEN kérdésükre ŐSZINTÉN felelj, már lassan menstruálni fognak, meg a suliban is jönnek a felvilágosító órák.

Plusz inkább tőled tudják, mint osztálytársak hüyeségéből.

2015. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, tőlem kell, hogy tudják. Anno anyum semmit nem mondott, nagyon ciki volt, mikor pont a suliban jött meg először, és nem volt nálam betét. 11 voltam. Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek.
2015. nov. 17. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!