Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom rajza mit...

4 éves kislányom rajza mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Csak ilyen formában tudtam a kérdést feltenni, bár a választ sejtem...

4,5 éves a nagyobbik lányom és 5 hónapos a kishúga. Az utóbbi pár hétben nagyon megváltozott negatív irányba a viselkedése. Ő egy nagyon édes, könnyen kezelhető gyerek volt és most meg naponta többször vannak durva hisztik. De ami a legjobban aggaszt, hogy kétszer is rajzolt olyat, hogy lerajzolta saját magát ahogyan áll egy hosszú lépcső alján és sír, és kérdeztem hogy miért sír, azt mondta azért mert nem találja az anyukáját :-( Pedig sokat foglalkozom vele és sokat is vagyunk együtt, az ovis csoportból csak két gyerek van akiket ebéd után (13 órakor) hazavisznek és az egyik az én lányom.

Jól gondolom ugye, hogy azért rajzol ilyeneket mert így jön ki rajta a féltékenység? De nem igazán értem, miért féltékeny amikor tényleg sokat vagyunk együtt és tegnap is pl. annyira jót játszottunk, sokat nevettünk, a tesó meg csak aludt közben, szóval nem is zavarta a játékot. Állandóan megy a harc a figyelemért, pedig kap belőle nem is keveset :-( Mit tehetnék még ezen kívül?


2015. nov. 18. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:

ugy érzi elhagytad...szegény.

én megpróbálnék olyan programokat csinálni,ahol csak ketten vagyunk,addig rábíznám a kicsit valakire.

esetleg nem tudod az oviból kivenni pár hétre?

2015. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menjetek el a nevelési tanácsadóba, ingyenes, és szakemberek segítsenek minél előbb, hogy ne mélyüljön el.
2015. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egész nyáron nem ment oviba, mivel nyár elején született a kistesó. Igen, gondoltam a nevelési tanácsadóra én is, lehet hogy az lesz belőle. De az hogy működik, felhívom őket vagy az óvónőt is be kell avatni? Jövő héten pont lesz ilyen programunk hogy csak ketten leszünk...de nem hiszem, hogy egy alkalomtól lenne változás.
2015. nov. 18. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy alkalom is sokat számít. Meg az is, ha nem kifejezetten gyerekprogramot csináltok, például hétvégén apa otthon marad a picivel, Ti meg együtt mentek bevásárolni, vagy apa sétál egyet a kicsivel és Ti otthon együtt főztök.

A nevtanhoz fordulhatsz Te is, óvoda nélkül, de általában nagyon sokat kell várni, mire időpontot kaptok.

És az is fontos lenne, hogy elfogadd: ő most így érez. Azt mondják, a gyerekek a rajzzal "gyógyítják" a bánatukat, sokkal jobb ha ki tudja rajzolni magából, mintha nem.

2015. nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért volt már néhány olyan alkalom amikor kettesben tudtunk lenni a nagylánnyal. De én azért nem éreztem ennek akkora jelentőségét, mert a kicsi még nem "sok vizet zavar", pl. minden reggel elsétálunk az oviba, ami kb. 20-25 perc, azt a baba a babakocsiban végigalussza és mi tudunk közben beszélgetni, viccelődni. Számomra az is teljesen olyan, mintha csak ketten lennénk. Délután ugyanez, hazafelé.
2015. nov. 18. 11:01
 6/6 A kérdező kommentje:
Nehéz elfogadnom , hogy így érez mert alaptalannak gondolom. És nagyon fájt, hogy ezt rajzolta (bár nem mutattam felé, annyit mondtam , hogy én mindig itt vagyok)
2015. nov. 18. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!