Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell életre nevelni...

Hogyan kell életre nevelni egy gyereket? Aki önellátó lesz, megállja a helyét, nem fúrhatják ki sehonnan beilleszkedő, stb

Figyelt kérdés

csak mert velem a szüleim elcseszték. nem őket hibáztatom, ők így tudtak nevelni.

én viszont szeretném tudni mégis hogyan akkor?


2015. nov. 18. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a gyerek személyiségétől is.

De alapvetően egyszerűen önállóságra kell nevelni, persze egészséges kereteken belül, figyelembe véve a korát és az egyéni képességeit. Ha ehhez mérten elvárod az önállóságot, azzal nem lőhetsz mellé. De mondom, ha a személyisége másmilyen, akkor a fejedre is állhatsz, nem lesz olyan, amilyennek szeretnéd.

2015. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hagyd élni, hagyd, hogy hibázzon, hogy tanulhasson belőlük. Életkorához mérten vond bele az otthoni teendőkbe, vidd magaddal ügyeket intézni, hogy ne álljon bambán, ha kilép az életbe.

Tudja ellátni magát. Ezt mind lehet pici kortól tanítani. Mindig a gyerekhez mérten.

2015. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fentieken kívül van még egy fontos dolog: a példaadás.

Mutasd meg a gyereknek, mit jelent határozottnak lenni, sarkadra állni, az életben megfelelően, de tisztességgel helytállni, érvényesülni. Látnia kell, hogy mindennek ideje és helye van, a céltudatos munkának, az értelmesen eltöltött szabadidőnek.

Legyen sikerélménye, időben rá kell mutatni, mihez van különleges tálentuma, és abban kell megerősíteni, fejleszteni. Érezze, hogy különleges és sokat adhat annak a társadalomnak, amelyben él.

Nevelj és fegyelmezz úgy, hogy közben ne törd meg az akaratát, a kiskori lázadások és a kamaszkoriak is nagyon fontosak!

2015. nov. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem se így neveltek, de egy valamit már így utólag észrevettem amit én tuti máshogy fogok csinálni.

Anya mivel pedagógus, bármi is történt a suliban, mindig a tanárnak adott igazat, pedig volt 1-2 eset amikor tényleg nekem volt igazam (tanár rém hülye volt, mi diákok javítottuk ki a hibáit és persze ezért meg akart buktatni, pedig minden más tárgyból 5-ös voltam, szóval gyanús lehetett volna, h miért pont abból az egyből bukdácsolok, főleg, hogy mellette versenyeket nyertem belőle, mert az volt az egyik kedvenc tárgyam...)

Természetesen a gyerekek néha ferdítenek, de utána fogok járni a dolgoknak és ha egyértelműen a gyerekemnek van igaza, ki fogok állni mellette. Ne azt lássa, h mindent szó nélkül tűrni kell, mert jajj mit szól az xy.

2015. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenki más, mindenki más személyiséggel rendelkezik.

A csalódásoktól nem tudjuk megmenteni őket, hiszen pont hogy azok tesznek minket erősebbé, azokból tanulunk...

Szerintem a megfelelő értékrend az nagyon fontos, és a más emberekhez való hozzáállás. hogy felismerje milyen szituációban mi a helyes döntés stb...

Te csak segíteni tudjuk őket, hiszen mindenkinek más élete van, mindenki más szitukba keveredik stb...

2015. nov. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!