Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 éves, már évek óta önellátó...

22 éves, már évek óta önellátó, teherbe esett nő vagyok és senki nem áll mellettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan kétségbe vagyok esve, miután 3 napja megtudtam, hogy terhes vagyok.. Védekezés (fogamzásgátló) mellett alakult ki ez a helyzet, nem terveztünk még a párommal babát.

Számára egyetlen lehetőség létezik ( az abortusz ), és anyám sem áll pozitívan a dologhoz, bár konkrétan nem mondja, mert ugye nem mondhatja, célozgat, hogy ő nem tudna nekem segíteni (pedig, ha akarna tudna) fiatal vagyok még hozzá, stb.

Nem akarom elvetetni a babát, iszonyatosan kétségbe vagyok esve. SENKI nem áll mellettem, mióta tudom ezt az egészet csak forgolódok éjjelente, agyalok és nagyon félek. Holnap hívom a nőgyógyászomat időpontért, mit mondjak majd neki?? Ezalatt a pár nap alatt kb. tönkrement az életem- párom elfordult tőlem, tegnap már éjszakára sem jött haza, annyit nem kérdezett meg, jól vagyok-e, egyszerűen nem beszél a dologról, teljesen kizárja. Neki nem létezik más lehetőség, pedig nem élünk rossz anyagi helyzetben, megvan mindenünk. ( a lakás nem saját, de kinek az manapság ilyen fiatalon?) Mit tegyek? Ilyenkor miért nem áll mellém senki? Miért van az, hogy csak én nem rökönyödtem meg a hirtelen hatalmas döntéstől és nem a könnyebb utat választanám??


2013. márc. 24. 18:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Nem feltétlenül könnyebb út az abortusz, sőt lelkileg biztosan nehezebb. Te talán lelkiekben kész vagy a babára, de nyilvánvaló, hogy a párodnak esze ágában sincs apává válni, ha azt akarná akkor tudatosan nem védekezett volna, de nem így történt. Anyukádat nem értem, valószínű magával a gyerekkel van kifogása, nem azzal a ténnyel, hogy segítség. A fiatal nők szülői szinte még csak most "mentesültek" a gyereknevelés alól és nem is gondolnak még ilyesmire. Legalábbis egyedül ezt az indokot tudom elképzelni, mást nem.


Nem egyszerű a helyzet. Egyedül is vállalod a babát? Mármint tudod vállalni?


Egyébként biztosan terhes vagy?

A nőgyógyásszal feltétlenül közöld, hogy fogamzásgátló tabletta rendszeres szedése mellett fogant a baba, mert ugye ez egy más helyzet.

2013. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
48%

Hát most bebizonyította, hogy nem méltó arra, hogy párodnak nevezd. Gondolom erre már te is rájöttél.

Ha megtartod írass alá egy papírt, hogy lemond mindenről a gyerekkel kapcsolatban. És mehet a sunyiba. :)

2013. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
29%

Azért ez nagyon durva lenne utolsó. Már miért ne lenne méltó arra, hogy a párja legyen? Csak mert nem akar gyereket?

Talán akkor lenne igaz, amit mondasz, ha tervezett terhesség 5. hónapjában lépne le a fenébe.


Ez a lemond a gyerekről meg undorító. A gyerek érdeke az apa, nem az anya lelkivilágáé.

2013. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
70%
párod amúgy milyen a gyerekekkel?egyébként nehogy elvetesd a babát ha te meg szeretnéd tartani.egész életedben bánnád.szerintem a szüleid is másképp fognak a dologhoz hozzá állni csak idő kell még hogy barátkozzanak a gondolattal.főleg ha magadat tartod el.mert így látniuk kellene hogy meg állsz a talpadon.a párod meg elég érdekes.lehet hogy még neki is kell egy kis idő,de miatta nehogy elmenj abortuszra
2013. márc. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

A párodat még ne írd le szerintem, lehet hirtelen megijedt. A sógorom is így volt, mikor a barátnője ugyanígy, tabletta miatt lett várandós. Még azt is mondta, hogy vetesse el. Időbe telt neki, hogy megszokja hogy apa lesz.

Remélhetőleg a te párod is az első megdöbbenés után megnyugszik.

2013. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Anyám egy bankban dolgozik, felső beosztásban (kockázatkezelő) most együtt van kb. a 10. "Nagy Ő-vel", aki előtt nem is beszél a dologról, mikor telefonon hívtam, akkor is elbújt a fürdőszobába. (Ő maga mondta) Szerintem szégyell. Konkrétan kijelentette, hogy anyagilag nem támogatna. Párom.... Nem tudok róla mit mondani, egyszerűen nem ismerek rá. Mintha kifordult volna magából..Hallani sem akar gyerekről. Csak kérdem én, ki fog befeküdni helyettem a kórházba, ki fog helyettem egész életében bűnhődni emiatt? Senki. De én mégsem voltam megkérdezve egyszer sem, hogy ugyan Te mit szeretnél... Nem tudnám egyedül felnevelni, hogy is tudnám? A gyerek után járó juttatásokból képtelenség lenne, és alapból is a párom keres tisztességesebb pénzt a kapcsolatunkban. Természetesen mondani fogom a doktornőmnek, hogy gyógyszer mellett történt, de tudom, hogy terhes vagyok. Érzem. És 4 tesztem is pozitív lett, amire telefonon azt a választ kaptam, hogy képtelenség, hogy a mai modern tesztek pozitív eredményt mutassanak úgy, hogy nem is áll fenn a terhesség.
2013. márc. 24. 18:49
 7/55 anonim ***** válasza:
75%

Hát, borzalmas helyzet :(


Így már anyád viselkedését is értem, bár nem tudom milyen alapon szégyelli egy olyan nő, aki a 10. igazival van együtt a lányát, aki védekezés mellett önhibáján kívül esett teherbe.

Apukád?


A párodra nem csodálom, hogy nem ismersz rá, ő sem ismer magára, de még ne gondold, hogy nem gondolja meg magát. Tudod, ez neki elképesztő lehet és rémisztő. A gyerekvállalás nem ugyanolyan egy férfinek és egy nőnek.

2013. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
17%
Engem nem lep meg a kérdező anyukájának a viselkedése. Nem ő hozta össze a gyereket, nem csoda, ha nem akarja pénzelni. Meg épp elkezdte élvezni, h a gyerek(i) már felnőttek, kicsit élne, élvezné a fizetését, erre be van nyújtva rá az igény, meg a szabadidejére is. A párjáról meg annyit, hogy egy férfi is eldöntheti, mikor akar apa lenni. Ő nem most.
2013. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
25%
De majd jön vagy 50 hozzászólás, és akkor írja a kérdező, hogy mindent megbeszéltek a párjával, most már örülnek a babának és az anyja is megígérte, hogy segít. Ez mindig így van.
2013. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Ezt nem akartam megjegyezni, de anyukámnak egy gyerek van, én. 18 éves koromban költöztem el otthonról, 16 éves koromig -míg a nagymamám élt- ő nevelt, nála éltem baba koromtól kezdve. Nem hinném, hogy itt arról van szó, hogy anyám örül, hogy végre kirepültek a gyerekek. Páromat pedig én is megértem, tudom, hogy nem dönthetem el helyette, h mikor akar apa lenni, de azt igenis kifogásolom, hogy mióta tudja mi a helyzet 100%ig elfordult tőlem. Ezt nekem nem magyarázza meg senki.
2013. márc. 24. 20:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!