Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek tényleg gáz?...

Szerintetek tényleg gáz? (filmmel kapcsolatos)

Figyelt kérdés

4 éves fiamat nagyon érdeklik a farkasok. Sokat olvasok neki állatos meséket, és kérésére megnéztünk "igazi" farkast is a youtubon. A bökkenő az volt, hogy volt benne egy olyan jelenet, hogy a farkasfalka megvett egy antilopot. Én ennek az élét elvéve elmagyaráztam, hogy itt éppen nagyon éhesek lettek a farkasok és húst ettek, hogy jóllakjanak. Ezta fiam elfogadta, nem borult ki a jelenttől. A férjem viszont teljesen ki van kelve magából, hogy ilyen filmeket mutatok a fiúnknak. Hogy tönkre fogom tenni a lelkét stb...

Nem értettem vele egyet, nem vagyok híve annak, hogy burokban neveljük a gyereket. Én úgy gondolom, hogy a szülők hozzáállásán, magyarázatán ilyen esetben nagyon sok múlik. Ti mit gondoltok?


2015. nov. 19. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
de mi ebben a gáz? azok vadállatok,ez a természet rendje..igazad van,a farkasok nem hobbiból ették meg az antilopot,hanem az életük múlik rajta...ha C.S.I-t vagy hasonlókat nézetnél a gyerekkel jogos lenne a kiakadás..na de így?plusz: hány lelkisérült falusi gyereket látott már?mert ott látnak élőben(!) tyúkvágástól disznóvágásig mindent...
2015. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a -piroska ls a farkas mesében is megeszi, ha azt filmen látja, az is lehet durva, kislányom diafilmen egyszer látta, utána egy ideig nem választotta azt sosem, a mesekönyvben is lehet durva kép.... ha te elmondod neki, biztos jobb, mintha egyedül nézné, egyébként meg 4 évesen már belefér, persze a legjobb a kép nélküli mesekönyv.
2015. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

a férjed lemer csapni egy legyet...?

szerinte ez korhatáros film volt?

nagyon városi pasi lehet, gondolom tehenet se látott, azt hiszi lila :)

2015. nov. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Nehogy meglásson a gyerek egy macskát, egérrel a szájában...


Én szeretek informálni, s elég baj lenne, ha pl. tinikorban tudná meg, hogy a kedvenc ételében levő hús is állat volt egykor...

Nem kell direkt véres cafatokat mutatni neki, de eme bolygó legalapvetőbb dolgairól azért tudhat.


Van egy határ, ami már túlzás. Léteznek gyerekmagazinok, ahol a történeteknél elvárás, hogy a testvérpár ne csak szeresse egymást (az oké), hanem semmiféle konfliktus sem lehet köztük... Konfliktus nélküli érdekes történet, olyat nem lehet könnyű írni... Ezt butaságnak tartom.


Valahogy a kevésbé agyoncivilizált gyerekeknek sem sérült a lelke, amikor a kutyáknak nagy darab véres húst dobott az apjuk vagy állatot vágtak...

2015. nov. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a férjeddel van valami probléma.
2015. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyerekeim ennyi idősen tudták, hogy ha húst eszünk, akkor az előtte egy élő állat volt.
2015. nov. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam nagyi révén igazi parasztlegény volt 4 évesen. Fàt hordott kapàlt,aratott, termést szedett és bizony làtott döglött egeret,madarat, sőt halat segìtett pucolni és làtta,hogyan boncoljàk(tisztìtja a nagyi). A férjed gondolom ebbe tàn bele is őrülne.

Viszont most ő a legokosabb környezetből,mert pl tudja mit eszik a hal több féléről hogy hol él milyen ìzű!!! és hogy van úszóholyagjuk,amiről tudja hogy mire való,sőt azt is hogyan néz ki. És ez csak egy példa. De ìgy van sok mindennel. Nem lett lelki sérült,imàd enni, és mai napig megkérdezi ha húst eszünk,hogy milyen àllat melyik része. Neki ez természetes,hogy mi is " ragadozók" vagyunk. Mondjuk egy vàgóhìdra azért még most sem vinném el,de bizonyos hatàrokon belül ezeket a dolgokat el kell mondani egy gyereknek. Ezt ugyanolyan baromsàg titkolni mint pl a halàl témàt,attól mert kicsi egy gyerek nem hülye,és tudja,hogy mi történt vagy majd rà fog jönni és ott van vége a szülőbe vetett bizalomnak,hogy a nagyi pl nem csak elutazott/ jobb helyen van,hanem meghalt és eltemették/ pl angyal lett.

2015. nov. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond ezzel. Még sok mindenen ki fog akadni a férjed...

Én azon akadtam ki, mikor egy ismerősöm, aki mesevilágban próbálja felnevelni a gyerekeit, "egyszervoltholnemvolt" hangon próbálta elmagyarázni a gyerekének, hogy miről szól a repülőszerencsétlenséggel kapcsolatos emlékmű. Nagyon gáz volt.

(Amúgy az én kedvencem is a farkas. Élőben nem akartok nézni? :-))

40/N

2015. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat! Megmutattam a férjemnek, továbbra is köti az ebet a karóhoz, de már bizonytalanabbul..
2015. nov. 22. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!