Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » STAR WARS? A filmmel kapcsolat...

STAR WARS? A filmmel kapcsolatos. Megy a zöld ha megvan a válasz!

Figyelt kérdés

[link]

Ezen a bolygón egy fontos esemény volt két tábornok között. Melyik bolygó ez, ki volt a két tábornok és mi történt? ---> Minden tiszteletem annak aki ezt elmondja nekem.!

Néhány adat a bolygóról, mert egyetlen kép alapján nehéz felismerni:


Szektor: Tarabba szektor


Napok száma: egy

Holdak száma: 9

Távolsága a Magtól 51.000 fényév

Fizikai adatok

Átmérő:12.900 kilométer

Légkör: lélegezhető, oxigén dús

Gravitáció: normális


Főbb talajfajták

mély lyukak, víznyelő szakadékok (itt él a lakosság)

Szárazföldi vizek kevesebb, mint 0,9%


Látnivalók

Coranth barlangok, birodalmi lerakatok



2013. nov. 9. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Utapau
2013. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fontos esemény volt az utai-pau'an fajszövetség kialakulása. Az utaik eredetileg a felszín alatti üregekben éltek, míg a pau'anok a felszínen, utóbbiakat azonban egy éghajlatváltozással járó katasztrófa lekényszerítette a föld alá. Az utaik megértették a pau'anok problémáit és befogadták őket, sőt, elfogadták vezetőknek.


Az Utapau, kieső jellege miatt, nem kötődött szorosan sem a Köztársasághoz, sem a Konföderációhoz. Azonban Coruscanthoz hasonlóan ez a bolygó sem menekülhetett a háborútól: a frontvonalba került, amikor a Grievous tábornok irányítása alatt álló droid-erők megtámadták és megszállták. A Tion Medon miniszterelnök kormányozta utapaui vezetők színleg behódoltak a megszállóknak, de titokban azonnal segítséget kértek a köztársaságtól. A segítségkérés nyomán Obi-Wan Kenobi köztársasági tábornok egy klónzászlóaljjal odahajózott, és felszabadították a bolygót, Kenobi párviadalban megölte Grievoust. Ezzel a CIS elvesztette utolsó operatív hadvezérét, és ezzel lényegében a klónháborút is.

2013. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
A Google képkereső egyből kiadta a bolygó nevét, a wikipédia meg a sztorit, egyébként fogalmam se volt az egész hülyeségről. Csak azért két üzenetben küldtem el, mert először csak azt hittem, hogy a bolygó neve kell csak.
2013. nov. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

3 válasz 3 zöld.

2013. nov. 9. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!