Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtétről írnátok...

Orrmandula műtétről írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Akinek a gyermekének kivették az orrmanduláját légyszi írja le hogy zajlik a műtét,mire kell számítani és a műtét utáni időszak milyen..minden érdekel.köszi
2015. nov. 25. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Holnap megírom a tapasztalataimat, reggel megyünk a műtétre, nagyon friss lesz az élmény .
2015. nov. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia,par honapja estunk tul rajta a 4 eves lanyommal,o jol viselte,reggel mentunk szobara tettek,pizsama es mesezett,hoztak a kabitot,fel ora mulva esznel se volt,elvittek,ra fel orara vissza hoztak es aludt vagy 2 orat. Igaz kelesnel eleg nyugos volt de gyorsan atment rajta. Delutan 1 korul mar vasaroltunk,fajdalomcsillapitot mondtak adjak neki 3 nap talan,ne legyen napon es ne szaladozzon es igy ennyi,de ot megallitani akkor sem lehetett,nem azokbol van. Egyszer sem mondta faj az orra. Nalunk ez igy mukodott,igaz magan klinikan voltunk,nagyon jo emberekkel korulveve,odafigyeltek ra,szlovakiaban elunk. Ne parazd tul,nem veszes,en is feltem elotte de aztan kiderult nem volt mitol. Szep estet
2015. nov. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia tavaly novemberbe vették ki a 4 éves kilányomnak. Már nagyon korán be kellett menni a kórházba. Ott pizsit adtak rá előkészítették az infúziót hál istennek ő volt az első így nem kellett sokat izgulni. Betolták a műtőbe fél óra múlva hozták vissza. Kicsit kába volt sokszor férebeszélt és állandóan az innivalót követelte amit nem szabad adni nekik akár hogy is könyörögnek. Én egy tiszta tesztilpelenkát vittem be azt vizeztem be és a száját törölgettem vele, mert ki volt száradva. Pár óra múlva a nővérke mondta hogy most már itathatom csak kortyonként. Délután már egy kis üreslevest és egy fél szelet kenyeret kapott. Vigyél innivalót be mert ha lehet innia nézik a folyadék fogyasztását. Aznap és másnap nem szabad szaladozni ugrálni. Másnap hazaengedtek. Az ugrabugrával csak fokozatosan. Még annyi, hogy délben nekem hányt egy kis vért, mert ugye a műtét során csorgott neki le a lé és így kihányta. De nem volt vészes. Kitartást
2015. nov. 26. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
5 és fél évesen vették ki a manduláját, a többiekhez hasonlóan szintén kora reggel mentünk, megmutatták a kórtermet, elfoglaltuk az ágyát, majd oda jött érte az anesztes, és vitte a műtőbe, ahol kb. 45 percet töltött. állítólag felébresztették a műtőben az altatásból, de mindenesetre amikor kihozták, aludt. legalább fél órát még biztos. mikor felkelt, hányt párszor, de 1-2 óra alatt elmúlt a hányós rész. nem voltak fájdalmai. sem akkor, sem később. elvileg pépeset kellett volna ennie aznap, de délben már háztartási kekszet eszegetett a nővérek jóvoltából. délutánra kutya baja nem volt, egy éjszakát bent töltöttünk, majd másnap reggel hazasétáltunk. elvileg a fertőzésveszély miatt egy hétig vigyázni kellett rá, hogy ne nagyon menjünk sok ember közé, de amúgy teljesen jól volt. arra kellett még figyelnünk, hogy az orrát eleinte inkább csak törölgessük, ha taknyos, ne fújja, mert bevérezhet. összességében nem viselte meg a dolog.
2015. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolò vagyok. Túl vagyunk a műtéten. 7re jöttünk be a kórházba, kitöltöttük a papírokat, kb fél órát játszottunk, aztán hozták a nyugtatót nekik. Fél 9 től kezdődtek a műtétek25-30 percig tart a műtét. Az ébredés elég rossz volt mindenkinél kb fél óra sírás. Kaphatott inni amikor már észnél volt, sőt sokat kell itatni. Cumi, cumisuveg, csőrös pohár mind tilos 10 napig, mint ahogy a rohangálás és az erőlködés is. Ő még csak egy hete múlt 2 éves, szóval inkább ez a rossz amiket nem lehet csinálni.....
2015. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb másfél éve estünk át rajta előtte állandó orfolyás már a fülére is ráment a genny. Azóta szinte nem is volt beteg.
2015. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!