Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lányomnak mindkét...

5 éves lányomnak mindkét lábszára és feneke kiütéses lett. Nem viszket neki. Máshol nincs. Orvos szerint se nem bárányhimlő, se nem skarlát. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Allergia valamire? Akár egy ruha anyagára is lehet, nincs új nadrágja, harisnyája?
2015. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is meleg kiütésre gondoltam elsőnek, de más jellegű, és már 4 napja vannak a pöttyök.

A fenekén kicsit nagyobbak is. Ott pedig bugyi is van. Így nem érintkezett közvetlenül a nadrággal.

Öblítő, étel allergia nem tudom, hogy csinál-e ilyet, hogy csak lábon-fenéken jön-e ki?

Tanácstalan vagyok.

Nem írt fel a doktor bácsi se gyógyszert, se krémet.

Szerinte várjunk, hogy elmúlik vagy továbbterjed-e.

2015. nov. 27. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, nem látom milyenek, de fiamnak a feneke, a lába és a karja volt kiütéses tavaly így tél elején, meg már idén, tél végén. A hátán, mellkasán, arcán egy db sem volt. Voltunk vele orvosnál, Zinci Aquosa-t vettünk neki, azzal kellett kenni lefekvés előtt és elmúlt neki kb 1 hét alatt.

Az orvos sem igazán tudta, mi ez. Azt mondta, lehet allergiától is: hideg, meleg, öblítő, mosószer, kaja, vagy megcsípte vmi és attól.

Anyu mesélte, h öcsém is ilyen volt, kiskorában 4-5 évig minden tél elején és végén ilyen kiütései lett, ő is ezt a cinkes kenőcsöt használta.

2015. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha száraz is a bőrfelület akkor lehet ekcéma is ... Az is allergia féle ...

A lányom a hidegre allergiás 5-8 fok körül kijön neki tavasszal meg elmulik, levendulás nyugtató testápolóval kenjük - gyogyszertári

2015. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, ez nekem nem világos: ha az orvos sem tudja mi lehet, akkor elég valószínűtlen, hogy mi megmondanánk az okát így, hogy nem látjuk, nem ismerjük.

Lehet allergia: ételre, anyagra, vegyszerre, gyógyszerre, stb. Talán az oviban pisis volt a wc-ülőke, az csapta ki.

Lehet betegség is attól még, hogy az orvos nem úgy gondolta, előfordult ilyen.

2015. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lányomnak fütésszezon elején és végén szokott ilyen lenni. Általában a kézfején jön elő, de idén tavasszal végigterjedt a combjai közt és a nuniján is. Bőrorvosnál voltunk, gyógyszertári kevert krémet adott, aminek egyik része boraxos és cseppeket, hogy enyhítse. Pontosan nincs kivizsgálva, csak annyit mondott, hogy allergia. Amíg helyre nem jött, tilos volt banánt, paradicsomot és édességet ennie. Eleve száraz bőrrel született és ha előjön, nagyon száraz a bőre ezeken a helyeken. Most múlt 3 éves, a napokban megint látom kijönni a kézfején. Mindenképp javaslok neked is bőrgyógyászati vizsgálatot, sokat segít rajta.
2015. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!