Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb mikorra várható a "nekem...

Kb mikorra várható a "nekem miért nincs apukám" kérdés? és a válaszban éreztetni kell sajnálkozást vagy tényként, semlegesen átadni, hogy elhagyottés nem érdekeljük, az se, ha híd alatt lennénk?

Figyelt kérdés
2015. nov. 27. 23:10
 1/5 A kérdező kommentje:
*mármint az itt magyarázatnak minősül, hogy elhagyott, nem érdekeljük, stb, a gyereknek nem tudom majd mit kellene mondani, meg milyen érzelmi töltéssel.
2015. nov. 27. 23:14
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Van neki apukája, csak az apukája egy felelőtlen, embertelen, legalja ocsmány puhatestű, akit le kell nézni, le kell köpni, és utálni kell, mert nem méltó sem az apa, sem az ember névre.

Ezt ha így elmagyarázod, meg fogja érteni. Én is megértettem.

Apuka nem értette meg, hogy miért nem tisztelem. :D

2015. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy semlegesen jobb, akkor is, ha te utálod a főszert (amúgy teljesen jogosan). De akkor a gyerek tudomásul veszi, hogy hát ez van, és nem érdekli. Esetleg néha berakhattok egy dejóhogynincsapuka ünnepnapot, fagyival, pónikkal, játékokkal... apukát meg pöcörőnverni, ha előkerül a jogaival.
2015. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk gyermek pszichológus tanácsolta, hogy a másik szulorol soha semmi negativat ne mondjak, mert a gyerek onertekeleset rombolja. Nálunk a "vannak olyan emberek, akiknek nem való kisgyerek" volt a legdurvabb, ami elhagzott.

3 évesen kérdezte először, utána időnként felmerult, de különösebben nem foglalkozott vele. Sajnalkozas egy pillanatig sem volt, a pozitivumokat vettük elő ilyenkor, hogy pl csak mi döntünk mindenről

2015. nov. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem kérdezte a lányom, én mondtam el neki 5 éves korában, hogy neki is van. Nem érdekelte, és azóta sem kérdezi hol van. Ne sajnálkozz szerintem, ha előkerül a téma, ne a gyerek érezze magát rosszul miatta.
2015. nov. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!