Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen viselkedés várható el...

Milyen viselkedés várható el egy lassan 2 évestől?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az idegenekkel, (akiket mondjuk azért lát rendszeresen) kell-e már neki kommunikálnia..(akár nonverbálisan is). vagy ha valaki nagyon zárkózott ebben a kórban az kóros, vagy majd kinövi? Ilyenkor még nagy a szórás? A ti kétévesetek hogyan viselkedik másokkal? Felnőtt gyerek, a játszótérről a boltból...akikkel az utcán összefut?

2015. nov. 20. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Személyiségtől függ. Vannak félénk és nagyon barátkozós gyerekek is.

De még a felnőttek között is van introvertált és extrovertált típus, ami teljesen normális.

2015. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

igaz még csak 19 hós lesz, de tisztán látszik, hogy még abban a hitben van, hogy őt mindenki szereti, ahogy anya és a családtagok(eddig mindig szeretetet kapott vissza)szóval barátkozós idegenekkel való találkozásnál:

1. lépés hozzám bújik 10 másodpercre, de sunyin lesegeti az idegent

2. lépés mosolyog az idegenre

3. lépés el is menne az idegennel, anyát már el is felejti

4. lépés, ha az idegen fel is veszi, öröm és ott marad az ölében


Negatív dolgok

- fél a nagyobb termetű, mélyebb hangúaktól, pláne ha azok a gyerekhez nem is értenek

- nem szereti, elutasítja, akár sír is, ha van, aki "erőszakosan"(nyomulva) akar neki puszit adni, vagy kapni tőle, vagy "erőszakosan" akarja "fogva tartani", gyomrozni őt

2015. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam januárba lesz 2 éves. Alapból egy nyugodt kiegyensúlyozott gyerek.Az idegenekkel visszahúzódó illetve megválogatja kivel barátkozik.Pl a legjobb barátnőmtől óvakodik hiába jár hozzánk napi rendszerességgel.De van olyan is akivel ritkán találkozunk és elvan vele mint a befőtt dumál neki játszik ..Szóval tényleg vegyes.De én is ilyen voltam gyereknek sőt az apja is ..Ez is egy személyiség típus van sok erőssége így is.
2015. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*idegen alatt én olyanokat értek, akivel összefutottunk az utcán bnőm, akiket a gyerek még nem látott, nem ismer, vagy hónapokkal látott csak korábban
2015. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
volt, hogy a boltban az eladó kezét nem akarta elengedni(aki körbevezette mgmutatni neki a motorokat), sírva fakadt, hogy kimegyünk a boltból, így az eladó gyereket kézenfogva kikísért minket a liftig, ott már el lehetett engedni, mert a lift érdekesebb volt :)
2015. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
...hát ezaz..az én kicsim közömbös...nem bújik oda hozzám, de nem is nyit..nem látom rajta hogy érdeklődne, megijedne, vagy örülne, félne az "idegentől". lehet hogy nekem kellene megmutatni hogy hogyan kell "barátkozni" az idegenekkel?..nem látom a reakciót...és ezen aggódom leginkább..:(.
2015. nov. 20. 14:53
 7/13 anonim ***** válasza:
adtad már át bnődnek, távoli rokonnak, vagy olyannak, akit ritkábban, vagy alig lát?
2015. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
..hát még nem nagyon mertem...
2015. nov. 20. 15:02
 9/13 anonim ***** válasza:
hát engedd akkor szocializálódni :) ez jót tesz
2015. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2 évesen még normális az általad leírt reakció. Lehet, hogy szociálisan kicsit később érik mint az átlag, de ez nem baj, majd fél vagy egy év múlva már barátkozik. Az én lányaim is ilyen típusok, a naggyal a gyerekpszichológuson át a nevtanon keresztül mindehova mentünk, de mindenhol csak azt jött ki: ilyen típusú a gyerek. Most 6 éves, és csak most kezdi igazán jól érezni magát nagyobb gyerektársaságban. Próbálj meg nem görcsölni a dolgon, mert az se Neked, se a gyereknek nem jó.
2015. nov. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!