Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor várható, hogy elindul?

Mikor várható, hogy elindul?

Figyelt kérdés

13 hónapos, kb. két hete néhány pillanatra megállt úgy, hogy elengedte, amibe épp kapaszkodott.

Ma egymás után többször is felállt úgy ülésből, hogy egyáltalán nem kapaszkodott. Este az ágyon tett három lépést, mielőtt orra bukott. Érezhetően csak puha felületen bátor (járóka, ágy), padlón marad a biztonságos négykézláb mászásnál.


Mik a tapasztalatok, ilyen előzmények után mikorra várható a járás?


2015. jún. 29. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én 11 hónaposom is megáll pár másodpercre, illetve látom rajta a szándékot, hogy kapaszkodás nélkül is megpróbálná már, hogy átlépjen mondjuk egyik bútortól a másikhoz, de egyelőre biztonsági játékos. :)

A védőnő szerint nálunk 2-3 hét, szóval nálatok lehet, hogy a napokban megtörténik. :)

2015. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne rakd járókába és pár nap alatt elindul.Önálló állás után nekünk 4 nap telt el.
2015. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre en is kivancsi vagyok. Pont a 10. honapot toltotte a fiam amikor eloszor felallt kapaszkodas nelkul. 11.-en.lesz 11 honapos es mar 5 lepest is megtud tenni, de meg elesik vagy leul.Sztem meg kell egy par het bar kitudja.
2015. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más.mvan, amelyik pár nap után, van, amelyik tóbb hét után indul el egyedül. Nem az ügyessegen múlik csak, hanem azon is, hogy mennyire érdekli a dolog, milyen habitusu a gyerek.

Szabaly nincs rá, siettetni sem kell, majd elindul, ha akar és készen lesz rá.

2015. jún. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!