Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy fogyatékos a kisfiú?

Lehet, hogy fogyatékos a kisfiú?

Figyelt kérdés
Egy kétéves kisfiúról van szó az ismeretségi körömben. (25 hónapos, hogy pontos legyek.) Még egy szót sem mond, ami talán nem is lenne gond, de úgy tűnik, nem is érti, amit mondanak neki, csak nagyon alap dolgokat (kérem, menjünk, zokni, meg még talán egy tucat hasonló). A nevére nem figyel, nem is mutat semmire, amit kérdeznek tőle. A beszédre figyel egyébként, és az emberek szemébe néz, de nem kommunikál semmilyen módon. Az ismerősöm szerint csak későn érő, az orvosuk se mondott állítólag semmit. Viszont úgy veszem észre, hogy a gyerek most van olyan szinten, mint ahogy az én egyévesem volt.
2015. dec. 1. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
a gyerekek tényleg nagyon változóan fejlődnek, ennyiből még nem lehet leszűrni, hogy sérült lenne
2015. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem a legfontosabb, hogy ne hasonlitgasd össze a gyerekeket! én gyerekekkel foglalkozom és bátran kijelenthetem, hogy a gyerekek mások! amiket leírtál, azok mondjuk nem fogyatékosságra utalnak, hisz csak a kommunikációban rosszabb a leírtak alapján. maximum beszédfogyatékos lehetne, de azt meg a kora zárja ki, na meg az egy olyan dolog amit kinő a gyerek és mondjuk 6 évesen lehet az, nem 2...

van egy 1 éve, hogy elkezdjen beszélni és kommunikáljon. ha 1 év múlva sem történik ugrás, akkor kell majd szakemberhez fordulni

2015. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogyatékosságnak mint fogalomnak előbb utána kellene nézni, és nem a más gyermekével foglalkozni. Nekem egyik gyerekem sem beszélt két évesen, na és? Ők ilyenek. Mindent megértenek, mutogatnak, na és? A fent említett kisfiú nem. Ettől még tuti nem "fogyatékos". Van védőnő, van házi orvos, vannak szülei...
2015. dec. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem miért kell rögtön a kérdezőt támadni, hogy ne foglalkozzon más gyerekével... Na mindegy... Szerintem lehetséges, hogy valamely mértékben autista, és az is lehet, hogy későn érő. Nem azért mert ennek meg annak a gyerek már ennyi idősen ezt meg azt csinálta, pusztán aggodalomból lehet meg kéne nézetni olyasvalakivel akinek ez a szakmája. Nem baj ha nem beszél én inkább a kommunikáció másfajta megnyilvánulásainak hiánya miatt kezdenék gyanakodni. Ha nem is beszél a gyerek az akaratát ilyen idősen már ki kéne tudnia fejezni valahogy. Ha kifejezi, hogy éhes, szomjas, ezt vagy azt nem akarja, ezt vagy azt akarja, a játékokkal játszik és nem csak épít hanem rombol is pl. építőkockát felépíti, lerombolja... Akkor nincs baja és majd egyszer csak megszólal. A lényeg, hogy kommunikáljon valahogy értesse meg az akaratát. Ha ez nincs ennyi idősen, akkor lehet picit aggódni. De tényleg minden gyerek más és más.
2015. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Úgy tudom, jelzi, ha éhes vagy szomjas, mégpedig dühös sírással, de nem indul el a konyha felé. Azt is kimutatja, ha unatkozik, vagy hogy nem akarja, hogy a látogatók elmenjenek.

Az meg, hogy ne foglalkozzam más gyerekével: hát igen, ez a baj a mai világgal, hogy senki nem foglalkozik senkivel, mert "nem rá tartozik".

2015. dec. 2. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk erős kijelentés egy kívülállóként (magyarán hozzá nem értőként)!

A gyerekek nem egyformák van aki 3 évesen kezd el beszélni van aki 2 éves sincs!

Amúgy meg ne hasonlítgasd a tiedhez főleg ne, a sajáttal mindig elfogult az ember!

2015. dec. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!