Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy én is ADHD-s vagyok?

Lehet, hogy én is ADHD-s vagyok?

Figyelt kérdés

Mindkét gyerekem az. Most diagnosztizálták náluk. Állítólag anyai ágon öröklődik.

Most elkezdtem gondolkodni, hogy lehet, hogy én is az vagyok?

Alig van barátom, nem nagyon szeretem az embereket, mondjuk én elvagyok így, de gyerekkoromban szenvedtem attól, hogy folyton csúfoltak. Mindenkinek beszólok, akaratomon kívül megbántom őket. Robbanékony természet vagyok,egész nap pörgök, sokat beszélek. Mindent elhagyok, elfelejtek, rendetlen vagyok, és borzalmasan ronda az írásom.

Viszont az iskolában nem volt gond a magatartásommal (azon kívül,hogy magányos voltam), mindig jó tanuló voltam. Van 2 diplomám, és beszélek 2 nyelvet felsőfokon.

A férjem szerint ADHD-s vagyok én is. De akkor nem tudnék tanulni, nem?



2015. dec. 2. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de felnőtt korban már nem nagyon lehet kideríteni. Meg nem is érdemes. De persze, lehet, hogy egy nagyon jól kompenzáló adhd-s vagy, sok ilyen van. Régebben sok esetről nem szereztek tudomást a szülők, úgyhogy a gyerek boldogulása azon múlott, hogy mit tudott vele kezdeni a pedagógus, és hogy a gyerek mennyire kompenzált jól. Ha adhd-s vagy, gyerekként megtanultad magadtól, hogy mit kell ahhoz tenned, hogy hozni tudd a többiek szintjét, a nehezítő körülmények ellenére. Ez tök jó dolog. Sajnos nem mindenki ilyen "szerencsés" (már ha ez szerencse kérdése), sok gyerek kallódott el úgy, hogy ezt nem fedezték fel, és nem kapott segítséget.
2015. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!