Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-4es fel eves gyereketek...

4-4es fel eves gyereketek hogy viselte a kisteso szuleteset?

Figyelt kérdés
Most meg nagy a boldogsag,37 hetes terhes vagyok,nagyon varja mar. Minden nap babazunk,oltoztetunk,pelenkazunk hogy majd o is segithessen a kishugival. Meddig tart majd a lelkesedese? Sokat fog valtozni ha mar itthon lesz a kisteso is? Megertette azt is anyanak el kell majd menni par napra es neki itthon kell maradnia,pedig nagyon anyas. Kinek hogy viselte a nagyobb gyereke? Mennyire volt feltekeny? Koszi a valaszokat ;)
2015. dec. 7. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A kórházas időszakot jól viselte - addig apával alhatott a nagy ágyban. Minden nap bejöttek, ismerkedett a kicsivel. Nagyon édes volt :-)


Aztán az első hetek nehezek voltak. Ha játék, főzés közben sírt a pici és mentem hozzá, akkor megsértődött. A fürdetést nagyon szereti.


Mindenki mondta, hogy ne vigyük oviba, mert akkor féltékeny lesz, de nálunk pont ez vált be: visszament oviba, délután örül a kicsinek, ha sír akkor nem haragszik rá hanem mondja hogy megvigasztalja, mint az első napokban :-) Sokkal jobb a helyzet, mint amikor egész nap "el kellett viselnie". Persze az is sokat segít, hogy van napirendünk, délután igyekszem inkább vele foglalkozni, csak rá figyelni.

2015. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

8 hetes a pici, pont 4 éves a nagy. A tesót imádja. Állandóan puszilgatja, adja a szájába a cumit,ha sír, fürdetésben segít stb.

Annyi,hogy azért egy kicsit megkergült, amikor hazajöttünk a kórházból az első pár hétben. Nagyon szófogadatlan lett, velünk mindenben ellenkezett. De amitől féltem,hogy a tesót nem fogja szeretni, szerencsére nem következett be. Most már kezd helyreállni minden.

Aminek örülök,hogy viszonylag türelmes, mert a kicsi hasfájós ,esténként sírdogál, de a nagy baromi jól tűri. El is tud úgy aludni,hogy a kicsi ordít! :)

Amiben változtatni kellett az altatás. Eddig minden este én altattam, meg kellett várnom, amíg elalszik. Mondtam neki,hogy ez már,ha nincs este otthon apa, akkor nem fog működni, mert a tesó,ha sír, vagy éppen nem alszik, nem hagyhatom ott fél órára. De viszonylag könnyen megszokta, hogy mese után kijövök a szobájából és egyedül alszik el.

Mondjuk oda is figyeltünk,hogy ugyanannyi figyelmet kapjon, mint régen. Oviba jár egyébként. Ha hazahozom, mindig játszunk, amit szeretne. Sokszor visszük játszóházba,nagyszülők is figyelnek rá stb.

2015. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na akkor nem olyan remenytelen a helyzet :) koszonom
2015. dec. 7. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!