Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljük ezt a helyzete...

Hogyan kezeljük ezt a helyzetet a lányunkkal?

Figyelt kérdés

Szájrapuszi csak köztünk, szülők között szokás. A gyereknek az arcát, homlokát, feje búbját szoktuk puszilgatni (vagy a hátát, talpát, játék közben, vagy csiklandozásnál az oldalát).

Másfél éves, újabban az a mániája, hogy megfogja az arcunkat, két kézzel simogatja, amikor kellően elolvadtunk (és lankadt a figyelmünk), akkor ad egy gyors szájrapuszit.


A gond az, hogy ezt a kedves gesztust nem akarjuk ledorongolással, szidással lereagálni. Viszont ha az arcunkat tartjuk oda, gyors mozdulattal elfordítja a fejünket és megint csak a szánkra kapjuk a puszit.


De olyat is megcsinált, hogy a bölcsődei gondozónőjének a szájára tette a tenyerét (puszidobálás), majd gyorsan át az apjáéra. Az apja kicsit kényszeredetten mosolyogva mesélte, hogy áttételesen smárolt az ötvenes gondozónővel a gyerek jóvoltából...


Mi a helyes hozzáállás ilyenkor? Leszidni nem szeretném, hiszen alapvetően nem tesz rosszat, de valahogyan rá kéne vezetni, hogy inkább az arcunkra adjon puszit. Ha puszit kérünk, akkor is az arcunkat tartjuk oda és böködünk rá, hogy ide kérjük. Egy ideje előtte a férjemmel is hanyagoljuk a szájrapuszit, látványosan egymás arcára adunk puszit üdvözlés gyanánt.


2015. dec. 10. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg kell mondani, hogy csak anya és apa adhat egymásnak szájrapuszit, ő arcra adjon.
2015. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltuk, de másfél éves, még nem igazán érti meg, ha szóban elmagyarázzuk.
2015. dec. 10. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a gondozónővel a "smárolás" az azért nem smárolás, de megértem mire gondoltál:D

Nálunk nem gond, ha szájra kapunk tőle puszit, de ha zavar ugyanúgy kell megtanítani neki mint minden mást-türelemmel. Ha puszit akar adni fordítsd el a fejed hogy az arcodra adjon, ha vissza akarja fordítani gyorsan nyomj egy puszit te is az arcára, hátha utánoz ő is Lehet vicceskedve is, hogy egyet a homlokára egyet-egyet meg a két arcocskájára.

Viszont a férjeddel ne hanyagold a szájracsókot mert csak így érti meg, hogy apa és anya egymásnak szájra ad, mert szerelmesek, a szülő-gyermek pedig egymás arcára.

2015. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fiam is elleste ezt tőlem és a férjemtől. Ő is néha a számra ad puszit. Sosem szóltam rá emiatt. Úgy oldom meg, hogy alig észrevehetően összébb zárom az ajkaimat, és semmiképp sem viszonzom úgy, mint az apjával. És így csak az ajkam szélét puszilja meg, ami nem túl gáz. Viszont mondom neki rögtön, hogy hadd adjak én is neked egy puszit, és azt az arcára adom. Majd idővel rájön, megtanulja. De ő csak utánoz, azt látja, hogy köztünk a párommal ez egy szeretet-megnyilvánulás, amiben nyilván ő is részt akar venni. Ha már érett rá, akkor elhagyja. Amikor ő úgy gondolja. Tudom, hogy mennyire fog hiányozni, ha kamasz lesz és már egy puszit sem ad sosem az arcomra sem, úgyhogy inkább kiélvezem a belőle áradó szeretetet.
2015. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég, idővel abba fogja hagyni. Ne keríts nagy feneket a dolognak, mert akkor tovább fog próbálkozni, ha látja, hogy nagyon zavar.
2015. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!