Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlreagálom ezt a gyerektársas...

Túlreagálom ezt a gyerektársaság hiány helyzetet?

Figyelt kérdés

Gyermekem 2 éves múlt. Úgy néz ki nem megy bölcsibe, csak majd oviba. Tesó nincs. Környezetünben kevés a kisgyerekes, rokonságban ahol van, messze laknak, ritkán találkoznak.

Játszóterezést megmondom őszintén ÉN nem szeretem annyira, -ezt most nem részletezném miért- de járunk azért a gyerek miatt, hogy ő találkozhasson más gyerekekkel.

Szerintetek minden nap, esetleg 2 naponta szükséges játszótérre vinni, hogy szokja a gyerekeket, vagy elég ritkábban? Elég messze is van tőlünk, úgy 10 perc séta babakocsival.

Minden nap viszem levegőzni, főleg sétálgatni, de elég ritkán tud érintkezni hasonkorúakkal,mint ő. Néha úgy sajnálom, mert szerintem kellene neki is a társaság.

Kert van, játszótér szintjén felszerelve,de itt is csak velünk tud játszani.

Közelünkben sajnos nincsenek jó kis fejlesztő csoportos foglalkozások sem (pl. zenebölcsi, ringató, stb.)

Lesz valami gond szerintetek, ha így húzzuk ki óvodáig, hogy csak annyit tudok neki nyújtani, amit a lehetőségek kínálnak? Bocs, ha kicsit hosszúra nyúlt....


2015. júl. 13. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

10 perc séta az messze van neked? ... Nekünk fél óra séta a játszótér... 2 gyerekkel ráadásul.


Én sem szeretem játszóra hordani őket (nem a távolság miatt, hanem ott lenni nem szeretek), de jót tesz nekik és kell a társaság. Ha csináltok kettesben vagy pároddal is értelmes programot, meg sokat sétáltok, hogy lát egy csomó mindent, akkor nem kell 2 naponta. Elég a heti 1-2.

2015. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az oviban majd behozza a lemaradását, 3 éves korig amúgy is elsősorban rátok van szüksége.

Mondjuk azt furcsállom, hogy egy kisgyereket, aki 2 éves múlt, miért kell egy ilyen közel lévő játszótérre babakocsival eltolni...

2015. júl. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Az én fiam is 2 éves múlt. Mi bizony naponta megyünk játszótérre, van olyan nap, hogy délelőtt és délután is. Ő sem lesz bölcsis, épp ezért viszem olyan sokat gyerekek közé, ugyanis szinte gyerektársaság-függő. Szerintem a heti 1-2 alkalom nagyon kevés, egy ekkora gyereknek napi szinten szüksége lehet gyerektársaságra. En a helyedben félretenném az ellenérzéseimet a játszózással kapcsolatban, és vinném naponta. Tartsd a gyereked érdekeit szem előtt!
2015. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam mindig is visszahúzódó volt, nemhogy igényelte a társaságot, egyenesen nem szerette. Mostmár sokkal jobb a helyzet, de most pont nem tudunk annyit járni kortársak közé. Korábban mi is napi 2x jártunk játszótérre, de elköltöztünk és itt most nem szívesen viszem. Sajnos óriási különbségek tudnak lenni... itt nagyon zsúfolt, amolyan "panelrengeteg között" egy játszótér (mi kicsit messzebbről, társasházból jövünk), tele van tizenévesekkel, akik igen trágár módon beszélnek. Megmondom őszintén, nem szívesen viszem ide, hogy ezt hallgassa. Az udvarunkban van homokozó, de itt ugye egyedül vagyunk.... Én ebből már nem csinálok ügyet, szeptembertől megy oviba, majd ott megszokja a társaságot.
2015. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Enyém is ennyi idős és hasonló helyzetben van. Most is itt volt a 3 éves unokatesója de nem nagyon foglalkoztak egymással.

Bölcsis gondozók is azt mondják, hogy ennyi idősen a gyerekek inkább egymás mellett mint egymással játszanak.

Nem vonom kétségbe, hogy van aki 2 évesen is él-hal a gyerektársaságért, de szerintem ez gyerekfüggő.

Vittem ringatóba is, ott se foglalkozott a többi gyerekkel különösebben.

Úgy vagyok vele, hogy egész hátralévő életének nagy részét másokkal fogja tölteni, nem hiszem hogy bármi baja lesz, ha legtöbbet a szüleivel van az első 3 évben.

Amúgy én is naponta kiviszem, ha úgy adódik sosem tiltom el más gyerektől, de még a játszótéren se nagyon akar ismerkedni, ő ilyen típus, nem fogom erőltetni.

2015. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Úgy látom nálatok is megoszlanak a vélemények.

Hagy reagáljak azért sértődés nélkül 1-2 dologra.

1. Oké, igaz, a 10 perc séta nincs a "messze" kategóriába, igaz nem részleteztem, de nálunk ez pl. nyáron kánikulában tűző napsütésen való teljes sétát jelenti, semmi árnyékkal, vagy szeles időben szinte járhatatlanul huzatos helyet.

2. Isten őrizz, hogy babakocsiztatom a gyereket a játszótérre, sétál ő szépen, így az út sokszor 30 perc is megvan, ha az. 1. pontot olvassátok, akkor már nem is olyan kellemes az út.És 1-1,5 óra játszóterezés után mutassatok már nekem olyan 2 évest, aki még haza is bír sétálni. Én meg 14 kg-ot 10 percen át motyókkal együtt nem tudok hazacipelni.

2015. júl. 13. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek, ilyen játszótér nálunk is van, arra szívesen ki is vinném a fiamat, de pont ugyanez: jó 15 perc nekem gyalog, ha kocsiban tolnám, ha meg sétál, akkor legalább 30-40 perc. Ez azért visszafelé igencsak húzós lenne. Még azt mondom, eltologatnám 2.5 évesen is, de ráadásul a járdák, átkelők is olyan vackok, hogy nem szenvedek inkább. Kár, hogy nincs közelebb normális játszótér.


-4es válaszoló voltam-

2015. júl. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is egyke, s a baráti társaságban nekünk lett először babánk, így esélytelen volt a hozzá hasonló korú gyerek.

3 évesen ment oviba, s semmi baja nem volt, rendesen beilleszkedett, s nem volt hátrány belőle

2015. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!