Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldanátok meg az...

Hogyan oldanátok meg az alábbi helyzetet? Úgy érzem minden eszközből kifogytam.

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves lányom akinél régebben is voltak gondok az alvás körül, de az utóbbi 1-2 évben rendeződött.

Most a legújabb, hogy lefekvés után elkezd leskelődni, van hogy 2-3 alkalommal is kimászkál egy este és ezt már hónapok óta rendszeresen műveli. Nem tudom mióta csinálhatja, de mi most vettük észre. A baj az az is, hogy mi a nappaliban alszunk a férjemmel és nincs ajtónk. Már tettem fel függönyt is, de nagyon nem volna jó ha épp rosszkor leskelődne ki... Szóval nem tudok már mit csinálni vele és már az idegbaj kerülget minden egyes lefekvésnél.

Azt mondja fél attól, hogy elmegyünk a lakásból és otthagyjuk (soha 2 percre nem hagytuk egyedül a lakásba).

Rengeteget beszéltem neki, szépen elmagyaráztam, hogy itt vagyunk, nem megyünk sehova, nem hagyjuk egyedül. Minden egyes kimászkkálásnál visszaküldtem, szépen elmondtam neki ha wc-re kell mennie, szomjas stb akkor kapcsolja fel a villanyt és jőjjön ki, de ne leskelődjön a sötétbe, ne mászkáljon. Minden alkalommal megígérte, hogy nem jön ki de ahogy visszaküldtem fél óta múlva hallom, ogy újra motoszkál.

Ez megy hónapok óta...már próbáltam azt is mikor kijött mondtam neki a következő alkalommal kizavarom a lépcsőházba az ajtó elé. Csak kijött...kiküldtem, akkor azt hittem használt neki, mert sírt, könyörgött hogy soha többet nem csinál ilyet, de következő este megint ugyan az a forgatókönyv...

Nem vagyok büszke rá, de a legutolsó alkalommal mikor megint jött az este, ugyan az a szitu, hogy hallom a mocorgást a konyhánál úgy felment a pumpa az agyamba, hogy ráhúztam jópárat a fenekére...de már nem tudom mivel tartsam bent. Van valami ötletetek?


2 dolgot nem akarok, bezárni nem fogom az nem megoldás és az sem, hogy velünk aludjon.


2015. febr. 11. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Csengő az ajtóra. Ha nyitja, csilingel.
2015. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen arra már találtunk eszközt, hogy halljuk ha kijön nem ezzel van baj. De nem érdekli, hogy meghalljuk ugyanúgy bepróbálkozik minden este hátha elfelejtjük odarakni az ajtaja elé.
2015. febr. 11. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
elsőnek jó az ötlete :-) vagy amíg nem oldodik meg, éljetek házaséletet amíg a mamánál van :-)
2015. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tünet. Az okát kell megkeresni és azt megszüntetni. Valamitől félni kezdett a kicsi, megingott a biztonságérzete. Vagy érzékeny korban van és szüksége van a közelségetekre. Esetleg segítene, ha mellé bújnál elalvás előtt, mesélnél neki, beszélgetnétek. Feltöltődne tőle és talán kitartana reggelig. Ha drasztikus megoldást választasz, csak még rosszabb lesz a helyzet, iskolában tanulási zavar vagy bármi más lehet belőle. Hidd el, nem azért teszi, hogy téged bosszantson.
2015. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tites válasza:
Kérdezted már tőle, hogy miért járkál?
2015. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Én elhiszem, hogy felment a pumpa, de a lehető legrosszabbat tetted. Hogy gondolhattad, hogy az megoldja a helyzetet, ha kizárod a lépcsőházba?

Valamitől fél a kislányod, nem titeket akar bosszantani.

Egy alapos beszélgetés kéne nektek és ha nem juttok dűlőre, akkor szakemberhez kéne fordulni.

Félelmet nem lehet félelemkeltéssel orvosolni. Veréssel meg mégúgysem.

Én bizosan ott maradnék vele amíg elalszik, ha az én gyerek csinálna ilyet. És ezt addig tenném, amíg rá nem jöttünk a valódi okra.

2015. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennek oka van, mégpedig az hogy fél, és ezt el is mondta neked, ezt egy fenékre csapás nem oldja meg.

Sok sok türelmes beszélgetés, esti rutin, meseolvasás, és ha nem változik akkor gyerekpszichológus.

2015. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha attól fél h elmentek otthonról akkor esetleg a bejárati ajtó fölé kéne valamilyen szélcsengő. Akkor mondhatjátok neki,h biztos meghallaná ha elmentek otthonról, nem kell leskelődni. Amúgyis hasznos egy ilyen besurranó tolvajok ellen.
2015. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!