Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám javítani a...

Hogyan tudnám javítani a lányommal a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Lányom 5 éves múlt,az öccse 1,5. A leányzó lassan az őrületbe kerget minket,és fogalmunk sincs,hogyan oldjuk meg a problémát. (Az öccsével mindannyiunknak harmonikus a kapcsolatunk,apróbb hisztiken kívül nincs probléma) Lányom egész pici, 8-10 hónapos kora óta csinál dolgokat,amik nagyon idegesítőek. Pl ébredés után ránkugrik és belekiabál az arcunkba -ő viccnek szánja, de nem vicces,vagy fürdésnél mindig kilocsol a kádból egy pohár vizet,vagy úgy egyáltalán van legalább 20-25 efféle szokása, amit naponta elővesz 4 éve. Próbáltuk a magyarázatot,szépen kérést, figyelmen kívül hagyást komment nélkül,a jutalmazást, ha nem csinálja, megpróbáltuk kideríteni, mégis miért tartja fenn ezeket a szokásokat,próbáltuk a fenekelést, rászólást, büntit,írtam neki mesét,amiben ez a probléma megjelenik, de semmi eredmény. SEMMI :-s Ha nagyon kivágom a dilit,akkor 2 napig megembereli magát,de utána visszatér minden.

Amúgy tervezett gyerek volt,nagyon vártuk, és szeretjük őt, de képtelen vagyok elfogadni őt ebben a helyzetben. Minden nap megpróbálom magamba súlykolni,hogy talán ő ilyen,így kell elfogadni,de nem megy :-( A férjem egy birka türelmű ember,de ez a szitu rajta is kifogott. Nagyon okos (magától tanul olvasni,számolni,a 2. osztályosoknak szóló foglalkoztató füzeteket szereti megoldani),kreatív gyerek, gyorsan tanul,de elég szétszórt. Odafigyelünk rá,nem hanyagoljuk el, nem hiszem, hogy féltékenység lenne,mert jóval a tesó születése előtt kezdődött. Kérlek,mondjatok módszereket,hogyan tudnánk ezen javítani, és megszüntetni az örökös harcot? Úgy érzem,hogy az állandó erőfeszítések ellenére a kapcsolatunk egyre csak romlik, pedig még csak 5 éves :-( A fiúcska soha semmi ilyesmit nem csinál, pedig ugyanazon elvek mentén neveljük mindkettőt. Nagyon el vagyok keseredve :-(((

Előre is nagyon köszönöm!!!!


2015. dec. 13. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok kompetens a témában, de azt tudom Neked, Nektek tanácsolni, hogy semmi szégyen nincs abban, ha az ember felkeres egy nevelési tanácsadót. Egy kívülálló szakember tanácsa sokat segíthet, és az is lehet, hogy a kislánynak van valami általatok észre nem vett hátránya, pl. hiperaktivitás vagy ilyesmi.
2015. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nevelési tanácsadóban pszichológust megkérdezni? Kompenetensebb választ kapnál, mint itt.
2015. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérjétek pszichológus segítségét. Ha már ennyire intelligens, hogy másodikos munkafüzetekből szeret dolgozgatni, akkor lehet, hogy ingerhiányban szenved. De az is lehet, hogy enyhén autista, mivel nem érez empátiát, amikor szenvedést okoz nektek a sikítozással...
2015. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nevelési tanácsadot tudom figyelmedbe ajánlani és az ovonö segitségét. Energiáját lekötni és modorra tanitani
2015. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ma derült ki, hogy az oviban is ugyanez a probléma a gyerekkel :-s Komolyan nem értem, mert az oviban az első két évben semmilyen problémára nem panaszkodtak az óvónők, lányom volt "az egyik legjobb gyerek". Azt hittem, csak minket "tisztel meg" ezzel a dologgal, de úgy látszik nem :-( Megpróbálok az óvónőkkel beszélgetni egy fogadóórán, de ha nincs eredmény, akkor megyünk a nevelési tanácsadóba.

Az a legcikibb az egészben, hogy tanár vagyok, és amíg tanítottam, mindenki elégedett volt a pedagógiai, pszichológiai tudásommal is, hatékonyan is tudtam használni ezeket az eszközöket, de pont a saját gyerekemnél tört bele a bicskám a nevelésbe :-s Kifogytam az eszközökből, még azokból is, amiket amúgy helytelenítek :-(

2015. dec. 14. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérj külső segítséget, az teljesen általános, hogy a saját problémát-konfliktust nehezebb kezelni, mint másét, mert érzelmileg érintett vagy. Lehet, hogy külső szemlélőnek azonnal lesz ötlete erre.
2015. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne hibáztasd magad! Én pszichológiát tanultam, mégis ki fog rajtam a saját gyerekem:-)
2015. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!