Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek 15 éves lányommal?

Mit tegyek 15 éves lányommal?

Figyelt kérdés
16 lesz majd novemberben. Mikor 13 éves volt volt egy viszonylag hosszú (14 hónap) kapcsolata. Ott a srác és közte semmi nem volt. Most van 3 hónapja egy barátja és azzal állt elő,hogy ő szeretne vele lefeküdni. Mondtam neki,hogy szerintem ez még korai. Hogy tudom neki elmagyarázni rendesen? Mert okos értelmes megérti biztos...a ti lányotok hány éves volt? Hogy reagáltatok rá? Azért félek kicsit mert ha "Megtiltom" akkor titokban fogjak csinálni...nem? Hány éves kortól lehet fogamzásgátlót szedni? Ő már szedhetne? Előre is köszönöm !

2015. márc. 5. 21:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Igen, titokban fogják csinálni napközben, hogy még azzal se legyen gond, hogy nem engeded még ott aludni sem. Ez sajnos ilyen. Hülyeség lenne tiltani. Menjetek el együtt orvoshoz, írassatok fel gyógyszer, és próbáld ellenőrizni, rendesen szedi-e. Úgy semmi gond nem lesz. Nincs korhozkötve egyébként a tabi.
2015. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert le akar feküdni még nem kell szerintem egyből fogamzásgátlót elkezdeni. Lebeszélni ennyi idősen (sajnos) már nem nagyon tudod, de mivel te is nő vagy és a te lányod értelmes, elmondhatod neki a véleményed és hogy szerinted mért ne tegye. Aztán persze lehet a törekvéseidet a fiú felülírja egy mondattal. Dicséretes viszont, hogy szólt neked erről.
2015. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

jól teszed,ha 'nem tiltod meg'.és ne reagálj túl semmit,akkor csak elveszted a barátságát.nagyon jó,hogy ezt megbeszéli veled.


mesélj neki a személyes tapasztalatodról(vagy máséról)


fogamzésgátlóval teljesen felesleges még tömni.(ezzel kapcsolatban inkább orvost kérdezz,ne gyakoris idegeneket)

2015. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

- igen csinalni fogják

- fogamzásgátlót NE! Szét akarod bszni a szervezetét ilyen fiatalon?! Aztán huszonévesen meg majd szív, mert menstruálni sem fog normálisan (olvasgass a nők eg-e témakörben, sok a kétségbeesett fiatal, aki abbahagyja a fo. gátlót és nem jön meg neki, pl.)

- de sajnos fel fogják neki írni, mert nem olyan hormonos


Amúgy nem tiltanám, de szerintem a tripla szaltót heyből megugranám erre a kijelentésére :D

2015. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
24%
13 évesen volt egy 14 hónapos kapcsolata??? Jajj. Nem írok véleményt, inkább a kérdéseidre koncentrálok. "Hogyan tudom neki elmagyarázni rendesen?" Szerintem erről már lekéstél. Az enyém 17 múlt és nem szexelt még. Inkább tanul, hogy legyen belőle valami. Azt mondta, hogy majd eljön annak is az ideje. Fogamzásgátló ügyben kérdezd meg a nőgyógyászodat, akihez jársz és vidd el hozzá a lányodat is. Úgyis az orvos tud erre a kérdésedre válaszolni.
2015. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Fogamzásgátlót Ne szedjen! Vedd rá hüvelyi pesszárium+ Pharmatex gél kombinációra, mellette a fiú még használhatna óvszert. (A Pharmatex önmagában megbízhatatlan). A fogamzásgátló ennyi idősen tönkreteszi a szervezetét.
2015. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Első sorban a gumi használatára hívd fel a figyelmét. Keress érveléseket a neten amellett, hogy miért szükséges használni még az aktuális "nagy ő"-nél is.
2015. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
90%
Most 19 éves lány vagyok, 16 évesen vesztettem el, 2 hónapja voltunk együtt a pasival... Én nem szóltam anyukámnak, nem voltunk olyan jó viszonyban, bár sokszor jól esett volna, ha beszélgetünk ilyenekről. Szerintem a legjobb, ha felvilágosítod, biztosítod, hogy bízol benne stb. Ha megteszed ezeket, ha nem, az emberi ösztönök működnek, megkívánják egymást, és esetleg felelőtlenül cselekszenek. De ha normálisan meg tuudjátok beszélni, nem lehet baj belőle, sőt, a kapcsolatotok is jó maradhat. :)
2015. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
A gumi használata alapvető. Ha tényleg értelmes, és okos a lányod, megérti. :)
2015. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

én örülnék a helYedben hogy megosztott egy ilyen infót, én tuti nem mondtam volna ilyet az anyámnak. nem tudom miért kell úgy felfogni mintha valami rossz dolog lenne, hiszen minden ember csinálja akinek van párja, a mai vilàgban már annak kéne örülni hogy a barátjával akarja, akit te is ismersz. persze fiatal még ennyi idősen, de ha tiltod azzal nem érsz el semmit. úgyis csinálni fogják. nekem 16 évesen volt az első, anyukàm rákérdezett, és mondtam neki, hogy igen, megtörtént. kiakadt. pár évvel később beszélgettem vele és kiderült hogy ő is 16 évesen csinálta először....

fogamzásgátló nem értem hogy miért kell, fiatal a szervezete, a hormonok csak káoszt okoznának, még ha el is kezdik csinálni van más védekezési módszer, meg akkor se fogják még reggel este csinálni....

ajjj ne haragudj de ne felejtsd el hogy te is voltál fiatal, szerintem egy anyának tudni kéne ezeket a dolgokat, ha meg kezd serdülni a lányod nem ártana informálódni a fog. gàtlásrol, stb....

2015. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!