Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a 26 éves...

Mit csináljak a 26 éves lányommal, hogy végre elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés
A lányom 26 éves, soha még egy napot se dolgozott. Küldöm gyárba, nem megy, mert azt mondja többre képes, mint gyári munka. Nézegetem neki az interneten az állásokat, de ez ezért nem jó, az azért nem jó, egy adminisztrátori munka tetszett volna neki, de nem merte felhívni... Évek óta mondom neki, hogy menjen a munkaügyre jelentkezzen be, menjen legalább egy tanfolyamra, de ő ehhez már öregnek tartja magát. Annyit elértem, hogy bejelentkezzen a munkanélkülibe, de minden segélyét szórakozásra, utazgatásra költi, valamint azt a pénzt is, amit ajándékba kap. A háztartáshoz egy Ft-tal se járul hozzá. Mióta elvégezte az iskolát itthon ül, meg is van hízva, de fogyni sem hajlandó, mindig mondom neki, hogy fogyjon, mozogjon, hogy jobb esélyei legyenek munkakeresésnél, mert lássuk be, felszínes világban élünk, de oda se neki. Mit tegyek vele, hogy végre elmenjen dolgozni? Kidobni mégse dobhatom ki, hisz mégis csak a gyerekem.

2015. okt. 18. 14:19
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
88%
hát pedig azzal segítenél neki, ha közölnéd vele, hogy van 2 hete elköltözni!
2015. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ezt úgy oldotta meg anyám annak idején, 19 éves koromban, hogy nem adott semmi pénzt, és kaját is csak akkor amikor már félig éhen döglöttem. Ruhát, ilyesmit egyáltalán nem vett. Csak rá tudott venni ezzel, hogy elmenjek dolgozni.
2015. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg azért jutottatok idáig, mert "hisz mégis csak a gyerekem" alapon minden a segge alá lett tolva, elvárás meg nulla. Már így is késő, de állj a sarkadra, adj neki ultimátumot, különben örökre a nyakatokon marad. Minél öregebb, annál nehezebben fog tudni pályakezdőként érvényesülni.
2015. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
87%
3 hónap... 3 hónapod van édes lányom munkát találni, mert jönnek a helyedre, kiadom albérletbe a szobádat, hogy hozzon egy kis pénz. Vagy találsz munkát és haza adsz vagy pedig mehetsz ahova akarsz. Értem, hogy a gyereked, de vedd kezedbe a gyeplőt.
2015. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
87%
Én rég elzavartam volna világgá. Mi a végzettsége?
2015. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Irodai asszsisztens. Sajnos tanulni se tanult tovább.

Én nem adok neki egy Ft-ot sem, nem tolok a segge alá semmit. Megmondtam, hogy nem fogok neki finaszírozni semmit.

2015. okt. 18. 14:29
 7/53 anonim ***** válasza:
82%
Csatlakozom az előzőekhez. El kéne zárni a pénzcsapot minnél hamarabb. Nem kell kirúgni meg ilyenek, egyszerűen nem kell támogatni semmilyen szinten.
2015. okt. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
81%
Márpedig így vele teszel rosszat, igenis "ki kell dobnod", mégpedig az ő érdekében. Mondd meg, hogy pakoljon össze és keressen magának albérletet.
2015. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
88%
Szóval nem ért semmihez. Akkor pedig marad a gyár és a szalag, vagy valami bolti eladó. Amit tehetsz: még enni se adsz neki. Drasztikus, de a jelek szerint majdnem tíz éve nem dolgozik.
2015. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem adsz neki semmit, akkor miből tartja el magát?
2015. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!