Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél nyugdíjas nagyszülők...

Akiknél nyugdíjas nagyszülők vannak: ti minden szünetben velük oldjátok meg a felügyeletet?

Figyelt kérdés
Tavaszi, nyári, őszi és téli szünet. Ovi és általános iskolás gyerek felügyeletét ti hogyan oldjátok meg?
2015. dec. 18. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
óvónő vagyok, így akkor dolgozok mikor van ovi :)
2015. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A négy nagyszülőből három már nyugdíjas, de épp a negyedik, aki meg tudja oldani a gyerekvigyázást, a többire nem tudom egyszerre rábízni őket. Inkább csak pár órára szoktak vigyázni vagy hétvégén.

A férjemmel szoktuk megoldani közösen.

Neki szerencsére rugalmas a munkaideje, nekem meg tanfolyamaim vannak, a munkám egy részét otthon is meg tudom csinálni. Amikor tanfolyamom van, akkor én megyek dolgozni, és ahogy haza értem, ő megy el, vagy fordítva.


Ugyanígy csináljuk akkor is, ha betegek.

Ha már lábadoznak, és jobban vannak, de még nem mehetnek be, akkor az egyik nagypapa is bevethető egy gyerekre.

2015. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyik nyugdíjas nagyszülő sem bevethető, mert már inkább rájuk kell vigyázni, nem egészségesek.


Szünetet váltott szabadsággal, táborokkal valamint ügyelettel oldjuk meg.

2015. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még ovis a lányunk. Most még elég a szabadságunk.
2015. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Off: az óvónő válasza miért 0%-os???????


On: 3 nyugdíjas nagyszülő van ugyan, de egyrészt azért nekem is van 30 nap fizetett szabadságom, másrészt pedig a férjem vállalkozó, így meg tudja oldani a szünetek egy részét, viszont ezt csak ritkán szoktuk kihasználni, mert ha nem dolgozik, akkor nincs bevétel...

Az idei lesz az utolsó nyugisabb nyarunk, mert szept-től a kicsi is sulis lesz, így 2x8 hétre kell kitalálnunk valamit + 2x1,5 + 2 hét az egyéb szünetek. Egy hét tábor 20e/fő, azaz kb. 400e Ft lenne, ha nem lennének nagyszülők...

2015. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak anyukám van aki nyugdijas ,de ő nem vállaja vagy csak hosszas egyeszkedés okán .igy legkisebb gyerekem ovis még igy mindig jár oviba őszi szünetben ,nyári szünet nagy részében ,most téli szünetben nem mert szabin vagyok .
2015. dec. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nalunk egyik nagyszulore se lehet számítani sajnos...probalkoztunk gyerekvigyazó fiatal lanykával, nem jött be...

A ferjemmel felvaltva, és ovistárs szülőkkel variálunk..agyrém...:-(


Az óvónéni azert nullás, bár nem en pontoztam, mert a kérdező valszeg vergődik, és nem túl vicces, hogy akkor vegezzek el hirtelen egy főiskolát, hogy a gyerek meg legyen oldva?

2015. dec. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
első vagyok! az a vicces ebben utolsó, hogy gyerekek mellett tanultam, mert az eredeti szakmámban esélytelen lett volna megoldani a szüneteket, ezért választottam ezt :) de van több szakma ami szintén ilyen és 1 éves suli kell hozzá, mondjuk így utólag tényleg elismerem, hogy nagyon passzolt a kérdéshez a válaszom, de mi tényleg így tudjuk megoldani
2015. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*NEM nagyon passzol
2015. dec. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De hogy végeztél munka mellett még sulit, ha a gyerekeket se tudtátok megoldani?

Mindrn tiszteletem amúgy, én is ezen tökölök, de hát így is szenvedünk, hogy iktassak be még sulit is?

2015. dec. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!