Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok tenni, hogy gyerekei...

Mit tudok tenni, hogy gyerekeim máshogy viselkedjenek és megbecsüljék azt amit kapnak?

Figyelt kérdés
Már elég sok minden kipróbáltam, a probléma megoldására. Nem becsülik a játékaikat, van hogy nem pakolják össze hiába kérem őket és amikor rohangálnak rátaposnak. Van ami igy eltört van amit már mielőtt kár lett volna benne én szedtem a végén össze, de megmondtam nekik, hogy akkor ez a játék a továbbiakban már nem lesz. Elajándékozom olyanoknak akik megbecsülik, ennek egy-egy játéknál már 2 hónapja. Azóta sem vettem elő, abban a hitben vannak, hogy ez már nincs, de nem érdekli őket a mentalitás azóta se változott a játékok pedig csak fogynak. Illetve eléggé kiábrándító ha elviszem őket valahova, akkor nem értékelik, hanem azt nézik, hogy éppen mit nem kapnak meg. Többször leültem velük beszélgetni, hogy nincs mindenre pénz és nem lehet mindent megvenni és azt hiszem hogy még így is nagyon jó dolguk van. Ez sem volt célravezető, pedig a beszélgetést többször többféle képpen is megejtettük. Kislányom (5 éves) még hisztizni is képes, ha nem kap ,meg valamit, persze ilyenkor azt mondom neki, hogy akkor legközelebb majd az se lesz, amit most kapott. A fiam megértőbb és nem hisztizik, de alapjáraton az ő mentalitása is ugyanez, csak ő nem erőszakos. Nem tudom mit rontottam el. Férjem mindent pénzzel váltott ki, elváltunk de már többször rákérdeztem nála, de azt állítja már nem vesz meg nekik mindent. Mit tudnék tenni?
2015. dec. 20. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a következetesség működhet. Ha nem jól bánik egy játékkal, még azelőtt elkobozni, hogy tényleg kárt tesz benne.


Én egyébként egy adománykörútat is megpróbálnék, ahol ők is jelen vannak a játékok átadásánál. Egyrészt szembesülnek vele, hogy más gyerekek milyen helyzetben vannak, másrészt látják, hogy ő mennyire örül és becsüli a játékot.


Valamint, ha jól bánnak egy játékkal, akkor erős pozitív megerősítés: dicséret, stb.

2015. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet ez erősnek hangzik,de ha elveszel minden játékot,csak egyetlenegyet hagysz nála? ha tönkremegy,1-2 napig nincs semmije,utána megint adsz egyet. jó esetben ekkor már megbecsüli azt az egyet,és pár nap után a többi visszakapottat is. igaz lehet lesz sírás előszőr....ha valamit tönkretesznek,ne vegyél újat helyette semmiképp az jöjjön le nekik
2015. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én drasztikus típus vagyok, a férjem néha csak mereszti a szemét mennyire. Leültetném a gyerekeket és őszintén elmondanám, hogy nem becsülték meg, amit kaptak, ezért elveszítik őket. Mindet. Amikor ülnek az üres szobában, akkor majd elkezdődik a "jajj, anya, de hát...", na, akkor kell kitartani. Egy-két dögunalmas nap, és meg lesz az eredménye. De akkor sem adnám vissza mindet, csak 1db-ot, és nagyon sokáig nagyon korlátozott menyniségű játékuk lenne csak. Ez csak így megy. Ahol annyi a játék, hogy taposni lehet rajta, ott nincs értéke.


Javaslok egy remek könyvet: Egyszerűbb gyerekkor a címe. Iszonyú sokat tanultam belőle, olvasd el, sokat segít!

2015. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit nem rakk el azt vedd el dugd el ,ha csak 2 játéka marad majd jobban megbecsüli.én lányomal játszotam el ezt hatot .
2015. dec. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg túl sok a játékuk, és erről nem ők tehetnek.

Beszéld meg velük, hogy összepakoltok. Maradjon egy készlet építőjáték, gyerekenként 2-2 plüssfigura vagy baba, egy társasjáték, kinti játékhoz való labda, ugrókötél ilyesmi, és az egy-egy főkedvenc, amit nagyon szeretnének, 5-6 könyv. Legyen színesceruza, festék, gyurma, színespapír, kifestőkönyv, olló, ragasztó, rajzpapír.

De ne csinálj drámát, ez nem büntetés, hanem átszervezés. A félrerakott dolgokat szépen csomagold össze, és igérd meg, hogy egy hónap múlva cserélhetnek, a szobában hagyott valamelyik játék helyett elővehetnek egy másikat.

Ha folyton hisztiznek, azon amit éppen nem kaptak meg, lehet, hogy tényleg sikerült elhitetni velük, hogy az ajándékkal elhalmozás a szeretet bizonyítéka. Folyamatos, kitartó munkával tudod őket meggyőzni az ellenkezőjéről. Mondd el előre, hogy pl. az Állatkertben csak egy-egy csomag zoocsemegét vehettek, az uzsonnát, innivalót otthoról fogjátok vinni. És tarts ki emellett. Viszont ne haragudj, ha próbálkoznak. "Igen, ez nagyon szép, cuki, nekem is tetszik, de nem veszem meg. Mást már nem veszünk." Kezdj el rendszeres zsebpénzt adni nekik, és javasold, hogy gyűjtsenek rá abból. Akár az ötévessel is dobhattok hetente egy százast egy perselybe.

2015. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!