Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért nem szól? Miért hagyja,...

Miért nem szól? Miért hagyja, hogy így viselkedjenek vele?

Figyelt kérdés

A történet nem egyszeri. DE a tegnapi nagyon felbosszantott.

Történt,hogy megkértük apósom,hogy vigyázzon délelőtt a 7 éves unokájára, mert mindketten dolgozunk. eljött elvoltak. Férjem elfelejtette neki mondani,hogy majd haza jön ebédelni, de megy vissza dolgozni. Én nyugodtan voltam a munkahelyemen értekezleten és letöltöttem az utána hátra levő szolgálatot. Reggel mondtam apósnak én 14 után érkezem,mert addig dolgom. Haza érek és férjem van itthon a fiúnkkal. Kérdem most jött enni? Nem már 2 órája itthon van,mert apósom ( az ő apja) mikor hazajött ebédelni felpattan és elrohant, mondván akkor ő végzett és dolga van. Esélye nem volt azt elmondani a fiának,hogy csak ebédszünetre jött haza, mert már a suliban nem főznek. S a nyarat így oldjuk meg. Tehát kénytelen volt otthon maradni a gyerköccel ,nem vihette be magával a suliba,mert nem nézik jó szemmel. A 2 óra alatt míg itthon dekkol 3x hívták,hogy hol van, mert kellene ez vagy azt csinálni ( rögtön és tegnapra).

mérgews lettem és kértem amikor legközelebb beszél az apjával mondja meg,hogy milyen kellemetlen helyzetbe hozta.


De férjem nem mondja el,hogy kellemetlen helyzetbe hozták. Valami nem akarok sértődést okból vagy nem tudom. De mivel nem ez az egyetlen,hogy nincsenek rá tekintettel ( meg az unokára sem) nagyon fel mérgelt. ( Az,hogy velem megcsinálja nem érdekel, mert én csak a menye vagyok, ahogy már kifejezte párszor) képtelen vagyok felfogni.


Ti mit tennétek? Én tudom nem fogom kibírni és holnap ha megint jön após el fogom neki mondani,hogy szerdán kellemetlen helyzetbe hozta a fiát. el fogom mondani,hogy amikor haza értem én őt vártam,hogy itt legyen, mert akkor azonnal el tudom mondnai neki,hogy nem csütörtök délelőtt hanem péntek délelőtt kellene a segítsége 1-2 órára.


Sajnos számtalan ilyen alkalom van.... ez most az utolsó volt részemről. Többet nem szólok neki én tuti inkább keresek egy dadust.



#após #figyelem #egymás becsülése
2015. júl. 2. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Hát, ha nem akarnak segíteni, akkor nem kötelességük. Keressetek egy megbízható szomszédot, nyári szünetét töltő diákot vagy egy olyan anyukát, aki a kisebb gyereke mellé elvállalná, hogy időnként a ti nagyotokra is vigyázzon (azért egy hét éves már könnyebb eset, mint a két éves pelusosok).
2015. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem a férjed pontosan tudja, hogy apósod miért ment el, csak neked nem akarják elmondani. Ő ezért is nem ideges és mérged apósra.

Olyan nincs, hogy valaki csak úgy felpattan, hogy nincs időm neki annyit elmondani, hogy bocsi de én csak ebédelni jöttem. Ők tuti megbeszélték egymás között, hogy mi a helyzet.

2015. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Tudomásul kell venni, hogy vannak olyan nagyszülők, akik (feltehetően szülőként is) nyűgnek tekintik a gyerekkel való foglalkozást, ill. nem erre programozták be az életüket.
2015. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Apósodnak nincs telefonja, hogy szólni tudott volna a férjed (ha már ilyen hirtelen elment, hogy a helyszínen nem tudott), hogy apuka, nem a munkából jöttem már haza, hanem csak ebédelni, de vissza kell mennem dolgozni? Ez lett volna a legegyszerűbb....

De amúgy furcsa, hogy a férjed nem tudott szólni neki (vagy utána szaladni), hogy ne rohanjon már el, mert neki vissza kell még mennie.....?

2015. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Apósom azért pattan fel, mert anyót kell elinni bevásárolni...... Ez azért nem olyan sürgetős. De lényegtelen, mert tudta,hogy itt lesz dolga ( 1 héttel előre szóltunk,hogy ne tervezzenek olyat amihez após és a kocsi kell,mert előre láthatólag nem tudjuk hány óra hosszáról van szó) .... csak éppen a fiától annyit nem kérdezett meg előző este mikor megbeszélték,hogy ő hogyan dogozik, meg hogy mikor és miért megy haza.


A nyárban mindig az első 2-3 hét és az utolsó 2 hét a kritikus nekünk, mert iskolában dolgozunk. Egyébként nem gond én vagyok itthon a gyerkőcökkel.

2015. júl. 2. 12:59
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

A férjed elég szerencsétlen lehet, ha nem bírta kinyögni apósnak, hogy csak ebédelni ment haza. Már bocsi.

Vagy máshova ment após és a férjed fedezi :)

2015. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Nah 6-osnak igaza van. Én sem igazán értem, hogyan lehet olyan hirtelen felpattanni valakinek, hogy annyit ne tudjon mondani a másik, hogy ne menj el, mert nekem ebéd után el kell menjek..... Vagy tényleg tudott róla a férjed.
2015. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A férjem annyira meglepődött,hogy se köpni se nyelni nem tudott.

De van apósnak mobilja. de onnan,hogy ő kocsiba ül nem veszi fel... ( próbálta felhíni,hogy jöjjön vissza....) nem tudja a telefont is kezelni és vezetni is.. visszahívni meg nem szokott. Esdte meg amikor hívni akartuk,hogy változott a mai program és nem kell ma jönni 2 órahosszán keresztül foglaltak voltak.... mi meg nem telefonálgatunk este 9 után már.



Mindegy is tényleg az van,hogy ők nem erre programozódtak:(

Az én szüleim azt kérdezik mikor jönnek az unokák és azt mondják majd szólnak ha hozzák őket haza

apósék meg azt kérdezik ,hogy meddig kell maradni velük?


Teljesen más a hozzá állás.


Csak azért fájl ,mert azt tapasztalom meg sokszor, hogy önzők apósék és nem érdekli őket mit érez vagy gondol a fiúk. Akit egyébként meg mások előtt istenítenek.. 8 de nekik még mindig az a kis zseni aki volt 9 évesen és a tévében szerepelt)

2015. júl. 2. 13:05
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát akkor ezt sajnos a férjed magának köszönheti, majd legközelebb próbáljon meg ilyennél nem lefagyni, erre igazából nem lehet mit mondani.

Apóséknak pedig mondjátok el, hogy máskor ilyen ne legyen.

2015. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A baj,hogy férjem nem konfrontálódik velük és nem mondja el ha kellemetlenséget okoznak. Ha pedig én teszem meg.. legyek bármilyen óvatos is, mint az ovisok megsértődnek.
2015. júl. 2. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!