Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A haziorvost ha kihivom...

A haziorvost ha kihivom gyermekemhez mennyit szoktak adni neki karacsony elott?

Figyelt kérdés

Szokasos tarifat adjak vagy ilyenkor karacsony kozeledtevel tobbet szoktak? Raadasul szabadsagon van es ugy fog kijonni.

Koszonom ha irtok?


2015. dec. 21. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezném,mennyivel tartozom a fáradozásaiért.Ha összeget mond,akkor annyit adnék,amennyit ő kér.Ha nem kér pénzt,akkor egy doboz minőségibb bonbont,édességet biztosan.Kedvesebb gesztus,mint pénzt nyomkodni a kezébe! (persze az orvostól is függ)

Számomra ez mindig is szimpatikusabb volt.

2015. dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. O inkabb a penzt szereti.
2015. dec. 21. 10:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Ó,az szomorú :( Akkor inkább kérdezz rá konkrétan.Abból nem lesz félreértés.De a karácsonyi időszak miatt biztosan nem adnék többet!
2015. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszi szepen. Meg szabadsagon is van. Ezelott 2 rakerdeztem, megmondts es csalodott volt, h csak annyit kap, latszott az arcan.

De oszinten szolva en sem allok ugy, hogy dobaljam a penzt viszont mindenkepp meg kellene nezze a gyereket, foleg, h jonnek az unnepek.

2015. dec. 21. 10:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért eldöntött tény, hogy kihívod? Nincs helyettese, akihez be lehet vinni?

Kben én is megkérdezném, h mennyivel tartozok, akkor nem kéne a csalódott arcát nézni. :/

2015. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eleg problemas gyerek, allergias is, o jobban ismeri.
2015. dec. 21. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:
A szokásos tarifán kívül, adnék egy doboz bonbont!
2015. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ezelott 2 rakerdeztem, megmondts es csalodott volt, h csak annyit kap, latszott az arcan. "


Ezt nem értem. Megmondta, hogy mennyit kér és utána csalódott volt, hogy csak annyit kapott, amennyit kér? :) Ez se normális.

Egyébként mennyi a tarifa?

2015. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Miért, amúgy a háziorvosnak van tarifája, ha házhoz kell mennie? Tudtommal ez is a munkakörének a része. Persze, ha szabin van, én nem hívnám ki, szabadságról elrángatni valakit szerintem irgalmatlan pofátlanság, hacsak nincs életveszély. A helyettesnek is minden adat a rendelkezésére áll, ott van neki is a gyerek kartonja, csak fel kell rá hívni a figyelmét, hogy az adott gyerek esetében elég sok előzmény van.

De házhoz amúgy sem hívnék orvost, hacsak nem mozgásképtelen a gyerek, vagy fertőző beteg, abban az esetben, ha nem tudnánk tömegközlekedés nélkül eljutni hozzá. Ilyenkor kihívnám, amúgy viszont indokolatlan. (Kivéve persze, ha van egyéb körülmény, amiért én, vagy a férjem nem tudjuk elvinni, pl. kisebb testvér miatt nem tudunk menni, vagy én magam vagyok mozgásképtelen, stb.)

2015. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem munkaköri kötelessége.

Pl. az üzemanyagát sem téríti meg senki ilyenkor.

Én egyébként 3 hónapos korukig szinte mindig kihívtam, ha gond volt. Egyszerű oka van, taknyos-köhögő gyerekek között nem akartam egy 4 hetessel várakozni.

2015. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!