Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a menetrend nálatok decembe...

Mi a menetrend nálatok december 24-én, Szenteste napján?

Figyelt kérdés
Kedves Kisgyermekesek! Kíváncsi lennék, nálatok mi a menetrend december 24-én. Valahogyan nem sikerül egy jó ritmusú napot kitalálni. Egy 4 és egy másfél évesem van. Még mindketten alszanak napközben. Úgy terveztem, délelőtt elmegyek velük otthonról (az anyuka vagyok). Apuka azalatt feldíszíti a fát. De mire hazaérünk már éhesek és fáradtak. De már itt a fa, ajándékok. Ajándékozás után ebédelni, aludni...Valahogyan nem a legjobb. Vagy csak fa legyen, és ajándék alvás után? Nem tudom, a nagyobbik el tudna-e aludni az izgalomtól...Arra is gondoltam, amíg alszanak fát díszíteni, de ha nem bírom őket elaltatni, ott fog a kicsi dörömbölni a szoba ajtaján.

2015. dec. 23. 11:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
7 éves a fiam, egyedül nevelem. Délben elviszem a dédihez, míg ott van addig fadíszítés, főzés, sütés anyukámmal. 5-kor hozza haza a dédi a gyerkőcöt, addigra minden készen van. Az előszobában várakoznak, mikor csengetek, akkor jöhetnek csak be. Ajándékozás, majd vacsi.
2015. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
6 éves lányom, mar nem alszik délután. Harmadik éve úgy csináljuk, hogy 23-an, vagyis ma este díszítjuk a fát vele együtt, majd lefekszik aludni. Miután elaludt en elhelyezem az ajándékokat és reggel találja meg. Nekünk ez azért jo, mert nem kell kapkodni, elvinni a gyereket, és 24-en delutan el szoktunk menni rokonokhoz, úgyhogy akkor nem lenne idő rá.
2015. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kisgyerekként úgy működött, előbb "hirtelen" meglett a fa, amíg minket elvittek valamerre. Ajándék még nem volt alatta, de meg lett magyarázva, miért nem: Jézuskának még mindenre nem volt ideje rögtön, egyelőre csak a fát "varázsolta be". Aztán izgatottan vártuk a 3-4 órát, mire megérkeztek az ajándékok is. Nem estünk még neki, mert tudtuk, majd akkor fogjuk, ha vacsoráztunk közösen a nagymamákkal, nagypapákkal. Persze nagyon siettettük őket, végezzünk már vele, menjünk ajándékot bontani. :)
2015. dec. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Délelőtt főzünk-sütünk-takarítunk, ebéd után a gyerekekkel együtt feldíszítjük a fát, majd elmegyünk sétálni, közben jön a Jézuska :)

Ez 3-4 körül szokott lenni, így ott a fél délután és az egész este a játékra. Este filmet nézünk, csillagszórózunk, gyerekpezsgőzünk, ilyenkor persze kicsit később mennek aludni.

9 és 6 éves gyerekek.

2015. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Úgy oldottuk meg, hogy délelőtt elmentem a gyerekekkel sétálni, addig a párom feldíszítette a fát. Egy rokonlátogatást meg kellett azért ejteni, mert 12 után a plázából is kidobtak minket...:-)Hazaértünk, addigra a kisebbik elaludt a babakocsiban, a nagyobb megcsodálta a fát, majd aludni küldtük. Kisebb nehézségek árán sikerült is elaludnia, eközben megérkezett a Jézuska. Ő ébredt hamarabb, mire a pici is feleszmélt a babakocsiban, már minden ajándékot kibontottunk, de ő nem bánta, örömmel próbálta ki a játékokat.:-) Együtt játszottunk, és csak utána vacsiztunk. Jövőre lehet megpróbáljuk az éjszakai fadíszítést, bár én is 23-án főztem meg, és utána még díszíteni, egy kicsit húzós lesz...De alvásból ébredve meglátni a fát, az is nagy élmény lenne nekik. Együtt díszíteni még nem akarom, varázslat ez az angyalka-hozta fa. Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki írt, és boldog új évet!
2015. dec. 30. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!