Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiú nem mindig tart...

2 éves kisfiú nem mindig tart szemkontaktot, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
A fiam egész nap tesz-vesz, "dolgozik", annyira, hogy nagyon kevésszer néz rám. Csak ha akar valamit, vegyem fel, vagy segítsek neki. Közben jár a szája, de azt úgy magának mondja. Aztán van mikor együtt csinálunk valamit és nem néz rám, például fürdetéskor hajót úsztatunk. Ha kérem, hogy nézzem rám, megteszi. Egyébként mindenbe bevonható, mindenre válaszol, igényli a folyamatos társaságot, csak éppen nem néz olyan hosszasan és sűrűn a szemembe. Persze vannak jobb napok, amikor olyan érdekeset mondok, hogy nagyon is figyel, vagy ha idegen beszél hozzá, vagy ritkán látott személy, akkor is. Ez életkori sajátosság, ilyenkor előfordul az ilyen másnál is?
2015. dec. 23. 20:19
 1/6 A kérdező kommentje:
23 hónapos
2015. dec. 23. 20:19
 2/6 Adam_Hack ***** válasza:
2%
én a macskámmal vagyok így, igaz ő még csak 3 hónapos, de hiába beszélek hozzá, nem figyel rám, tegnap pl elénekeltem neki a magyar himnuszt, és erre nemhogy a szemembe se nézett, mégcsak annyit se mondott hogy le vagy szarva.
2015. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Szerinted a kérdező erre volt kíváncsi?


Ez nálunk is előfordult anno. Ne aggódj teljesen normális. Ilyen korban mindig el vannak foglalva valamivel, nincs idejük nézelődni:)

2015. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mmunka közben te sem nézel a kollega szemébe
2015. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De miért fontos, miért kéne, hogy mindig minden alkalommal a szemedbe nézzen? Még jó, hogy arra figyel, amit csak lát, és érez. Téged hall, felfog anélkül is, hogy rád nézne, de nehéz úgy barkácsolni, hogy nem néz oda! :)


Ilyen egyszerű ez, semmi rosszat nem kell ebbe belegondolni.


Én is ilyen vagyok. Nekem a rajzolás a hobbim, és 1 órás rajzból nem fogok 12 órásat csinálni azért, mert valaki beszél mellettem, és végig a szemébe kell néznem.


Semmi gond nincs a kicsivel, hagyd mótyolni, ha válaszolgat akkor meg főként. Legalább megtanul két dologra figyelne egyszerre, egyáltalán nem hátrány az! :D

2015. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(kérdező, ha te vagy az, aki mindenáron autistának akarja látni a gyerekét, akkor már azt írom és nyomatékosan, hogy menj pszichológushoz és kezeltesd magad. ha nem te vagy, akire gondoltam, akkor tárgytalan amit írtam)
2015. dec. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!