Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év alatti testvéreket...

4 év alatti testvéreket együtt vagy külön fürdetitek? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
3 éves a lányom 15 hónapos a fiam,ha együtt fürdetem Őket és egyedül vagyok akkor a 3 évest egyedül hagyhatom addig a kádban amíg a kicsit megtörlöm meg felöltöztetem a szobában? Vagy felelőtlenség lenne? Félek nagyon nehogy elcsússzon...Ti hogy csináljátok? Ha a férjem itthon van nincs gond mert addig oda ül a lányom mellé. De ha külön fürdetem Őket akkor a kicsivel szoktam kezdeni és meg várjuk amíg ő elalszik de így a nagy meg később fürdik sokkal...
2016. jan. 1. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Együtt is fürdetheted, nem tudom bent van-e a mosógép, mert annak a tetején is tudod öltöztetni, így nem hagyod a másikat egyedül. Vagy előbb a nagyot veszed ki, megtörlöd, aztán együtt bementek a kicsivel, őt persze törölközőbe csavarva viszed. Bent meg bebugyolálod a nagyot, addig felöltözteted a kicsit, majd a nagyot is.
2016. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én nyugodtabb vagyok, ha a 3 évesemet folyamatosan szemmel tartom a kádban

nem tudod a kicsit ott a fürdőben megtörölgetni?

2016. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kiveszed a lányod, megtörlöd, aztán köntös+papucs. Kiveszed a fiad, őt meg törölközőben kézben viszed a szobába.

Így egyik sincs felügyelet nélkül.


Fiam nemsokára 3 éves, és annyira merem hagyni egyedül, míg beszaladok a mamuszért, vagy a törölközőért a szobába. De olyan sokáig, míg bepelenkáznék és felöltöztetnék egy kicsit, biztos nem hagynám.

2016. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Együtt fürdetem őket már kb fél éve, 4 éves a nagy, 1,5 a kicsi.

A kicsit a fürdőben törlöm, a mosógépre rakom a pelenkázót és ott. De a állva is lehet akár (mamáéknál úgy szoktuk), mert hát ők már tudnak állni, így egyik gyereket sem kell egyedül hagynod.

Kádban nem hagynám egyedül a nagyot, akkor inkább a nagyot venném ki előbb, felöltöztetném és a szobájában könyvet nézhetne addig míg a kicsit törlöm, ez még mindig jobb mint a kádban hagyni a nagyot, de mondom ott sem kell egyedül hagynod, egyszerűbb ha a kicsit a fürdőben törlöd. Vagy először kiveszed a nagyot és ő megvárja veletek amíg végzel a kicsivel az is jó. Nem olyan nagy probléma ezt megoldani szerintem.

2016. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Külön fürdetem őket.

A nagy 3,5 éves, a kicsi 1 éves.

A nagyot bele rakom a kádba, addig a kicsi egy nagy törülközőre van ültetve, ahol egy pár játékkal tud játszani. A nagy mikor készen van, kiveszem a kádból adok neki egy tiszta törülközőt, Ő szépen megtörli magát, majd felveszi a köntösét és a papucsát. Ha még fürdetem a kicsit, addig le szokott ülni ő is játszani. Ha kész a kicsi, kiveszem a kádból, nagy törülközőt tekerek rá. Bemegyünk a nappaliba, ahová előre kikészítettem a pizsamákat. A nagy magától öltözik, addig a kicsit eltudom intézni.

Én nem hagynám felügyelet nélkül, a kádban.

2016. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lassan 3 éves a kisfiam, 11 hónapos a kislányom. Együtt fürdenek, imádják. Először a kislányom veszem ki, kint a szobában rendberakom, de a fülem végig a fürdő irányába nyúlik, hallgatom, ahogy a kisfiam játszik. Bent merem hagyni egyedül arra a 2 percre a kádban, mert nyugisan, fegyelmezetten, ülve játszik a játékaival. Lekopogom, eddig nem volt necces helyzet, de végig beszéltetem. Ha hirtelen nem hallom a hangját, azonnal a fürdőben termek.
2016. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kicsi másfél éves, a nagy most hónapban lesz négy. A kicsit előbb kiveszek, megtörlöm, feladom rá a pizsit és jöhet a nagy. Működik :)))
2016. jan. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Együtt fürdetem a 3 és 1.5 évesemet, vagyis fürdetjük, mert 80%-ban a férjem szokta őket. Ha kádban akkor kiveszi a kicsit, behozza nekem, én öltöztetek, másodpercekre egyedül szoktuk hagyni nagyot. Viszont inkább a zuhanyzóban fürdeti őket, ez a gyakoribb, a kicsit kiveszi, behozza nekem, a nagyra rácsukja a kabint és ott játszik a folyó vízzel, kb 5 percet szokott még kapni addig egyedül van, csak rá-rá nézünk.
2016. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!