Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valami jó kis kreatív fejleszt...

Valami jó kis kreatív fejlesztő vagy éppen csak mókás ötlet kéne?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kislányom és kicsit meguntuk a mindennapi játékokat. A jó idő miatt sokat vagyunk kint, labdázunk, motorozunk, futkározunk. De bent uncsi. Ti mit játszotok, csináltok bent, mivel "okosítjátok"? :) Meg persze ha kintre van valami jó ötlet azt is szívesen veszem
2010. márc. 25. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy jó ötlet hogy a játékokat ne unja meg.

Biztos vannak nagyobb játékok, készletek. Pl fakocka, lego duplo, kisvonat stb... Ezeket mind a szekrény tetején tárold, ha lehet a gyerek ne is lássa. Akkor vedd elö mikor nincs mivel játszani. A játék mindig egy nagy dolog les. Mondod neki hogy mit szolnál ha ma elö venném az építökockát. és örömmel lesz mert nincs minden nap a szeme elött. Ha lent tartod az elérhetö játékok között minden nap kiönti a földre, nem érdekes néha nap játszik vele de nem lesz érdekes, de ha csak alkalmakkor veszed elö, pl egyhéten egyszer akkor sokkal nagyobb öröm lesz.

2010. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt szoktuk csinálni, a játékok több mint fele el van pakolva, mindig cserélgetjük.
2010. márc. 25. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

mondókázni és mutogatni, tornázni lehet. beteszel egy zenét a cd-be és ha elhallgat, akkor vagy leültök, vagy lehasltok, vagy valamilyen álattá változtok, ha szól a zene futkároztok.


lehet együtt főzni, segíthet rakodni, törölgetni a maga szintjén. nálunk van heti egy kreatív nap gyurma, festés, színezés, zsírkréta. egy tornásabb nap, egy építkezős, egy mondókés, persze interaktív, amihez kedve van. most pl. húsvét jön, készülünk a tojásfestéstre. kíváncsi vagyok, hogy fog neki tetszeni. ne parázz, ha nem vagy elég kreatív, vagy úgy érzed unja, hagyjad nem kell minden percben szórakoztatni. nálunk az uncsi téli délutánokon nagyon bevált a matricás füzetecske (Színezz és ragassz), és mninden játékot jobban élvez, ha egy ksi törtnetet kreálsz hozzá, és ami fontos, ha játszol te is lelkesedj ne und, mert a gyerek átveszi ezt.

2010. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lassan eljön az az idő, amikor már hagyni kell kicsit, próbálja meg lekötni magát. Az sem jó, ha egy gyerek folyton foglalkoztatva, irányítva van. Mondhatni szomorú, ha egy 2 év körüli gyerek unatkozik.

Most jön majd nála a szerepjátékok időszaka, amikor beleéli magát ilyen-olyan szerepekbe, ezt hagyni kell, és maximum asszisztálni hozzá (pl. ha boltos játszik, anya a vásárló, de a gyerek irányítsa alapvetően a szituációt)

2010. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szokott egyedül játszani, elég sokat is .. sőt. Pont ez kérdeztem, hogy van e valami ötletetek, mert úgy érzem nem sokat játszunk együtt.
2010. márc. 25. 18:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy könyv, Anya taníts engem címmel, sok hasznos dolgot leshetsz el belőle.. de vannak Waldorf játékos könyvek is minkettő korosztályokra van leosztva- az első pl újszülött kortól felfelé hónapról hónapra haladva mutat játékokat:) a második 2 könyv formájában van, talán a második a 2-4 éves korig, az első ez ellőtti kor:)

Ha gondolod, keress rájuk és szerezd be.. nekem is ideje lenne elővennem, csak vizsgára készülve marha kevés időm és energiám van:S

2010. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!