Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerepjátékkal kijátszatni a...

Szerepjátékkal kijátszatni a gyermek belső feszültségeit. Hogyan?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, valami történt Vele a közelmúltban, nagyon megváltozott. A családban egy konkrét személlyel nagyon elutasító, egyébként elkezdett dadogni és fejhangon visítva kommunikálni. Normál esetben egy szuper kiskölyök, összetett mondatokban beszél, nagyon barátságos. Szeretnék szerepjátékozni Vele. Gyakorlati tanácsok? Fogjam a plüssöket, figurákat, nevezzem el őket a családtagoknak, és találjak ki szituációkat? De milyen szituációkat játszunk, amikor nem tudom, mi a konkrét probléma, nem tudom, kivel történt valami. Olyan, mintha sötétben tapogatóznék.

Köszönöm a segítséget.


2016. jan. 7. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a módszert pszichológusok tudják alkalmazni, ők tudják, hogyan kell rávezetni a gyereket a belső érzelmek kivetítésére, illetve hogy hogyan olvassanak a sorok között.


Nem hiszem, hogy ezt laikusként nagyon bolygatni kellene, akkor már inkább vidd szakemberhez.

2016. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Családtag akivel elutasító?
2016. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,az anyukámmal elutasító. Pedig nagyon szeretik egymást a nagyijával, nem is gondolok itt semmi súlyos dologra, csak hátha ki tudná beszélni magából a feszültséget. Ráadásul egy baráti családdal szilvesztereztünk, a fiuk szépen játszott a fiammal, csak mivel idősebb, nagyobb, volt nèhány eset, amiből a fiam került ki vesztesen. Megpofozta a nagyobb, lehülyézte, nagyon zoko vette a fiam. Ezeket a feszültségeket is szívesen feloldanám benne. Egyébként azóta dadog.
2016. jan. 7. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek ismeretében pedig mindenképpen szakemberhez vinném, ez nem olyan dolog, amit el kellene hanyagolni, viszont házilag sem kúrálható.
2016. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, a pszichológusok értenek ehhez igazán, de egy sima otthoni játék is oldhatja a feszültséget. Erőltetni nem szabad, és hagyd hogy nagyjából ő irányítson. Játszhattok plüssökkel is, vagy Ti magatok is lehettek a szereplők, például játszatok olyat, hogy Ő a Te nagymamád. Vagy hogy a plüssök egymással játszanak, és az egyik agresszíven viselkedik.

De a dadogás miatt én is a pszichológust javasolnám, ahhoz már szerintem kevés egy otthoni játék.

2016. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: akkor a plüssökkel olyan szituációt játszatok amiben ott a nagymama. Hagyd hogy ő irányítson.

Az ismerős esetéről is érdemes beszélni, játszani. Apuka tanítani kezdhetné küzdeni (játékos birkózás, kardozás stb.amivel szembe fordul a félelmeivel).

2016. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!