Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülőként megtilthatom, hogy...

Szülőként megtilthatom, hogy egy orvos megvizsgálja a gyerekemet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Konkrétan: megtilthatom, hogy az óvodába kijáró fogorvos megvizsgálja őt?

Sajnos a nálunk dolgozó fogorvosok nincsenek a helyzet magaslatán. Szerencsére viszont találtunk a szomszéd városban egy doktornőt, aki mind emberileg, mind szakmailag tökéletes. Szerintetek elég, ha jelzem, hogy saját orvosunk van, esetleg kérjek tőle valamiféle igazolást? Ha kérdésetek lenne, szívesen válaszolok! Köszönöm a váladzokat!



2016. jan. 7. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Abban az esetben nem él a szülőnek ez a joga, ha a gyerek vélhetően életveszélyes, vagy másokra veszélyes (erősen fertőző) állapotban van.


A lányom pár hónapja volt kórházban és unalmas éjjeli óráimban a kifüggesztett jogszabályt olvasgattam.

2016. jan. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk külön hozzá kellett járulni, hogy megvizsgálhassa őket az oviban fogorvos. Elég, ha jelzed.
2016. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mennyi idős? én úgy tudom, hogy iskolában van 2 fogászati ellenőrzés ami kötelező. viszont csak az, hogy belenézzen a doktornő, és kitöltse a kezelési papírt. az, hogy kezelje is, ahhoz már kell az engedélyed amit ha nem adsz meg, akkor nem teheti.

de oviban biztos, hogy nem kötelező. mondjuk nálunk nem szólnak, csak utólag, de tényleg nem nyúlnak a gyerekhez, csak belenéznek a szájába

2016. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vigyél igazolást félévente a saját fogorvosotoktól, hogy volt ellenőrzés. Akkor nem nézi meg.
2016. jan. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az oviban a fogorvosi vizsgálat nem egy nagy kaland. Nem fogja kifúrni a fogát, csak belenéz a szájába. Én nem tiltanám meg, minek tenném? Amúgy is egészségesek a gyerekem fogai, hadd kapjon dicséretet érte.
2016. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 5 éves! Az oviban azt mondták, hogy kijön a fogorvos, tehát nem lesz fúrás-faragás, ez biztos! Egyébként a kislányomnak 20 db egészséges, gyönyörű, hófehér tejfoga van, de regéket írhatnék a nálunk fellelhető fogorvosok okosságairól és ismerem a lányomat! Elég egy rossz élmény (pl. az egyik fogorvos tömény alkoholkipárolgása, hogy mást ne említsek) és egy életre rettegni fog a fogorvostól, amit nem szeretnék! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2016. jan. 11. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!