Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy bajt csináltam? Kell orvos?

Nagy bajt csináltam? Kell orvos?

Figyelt kérdés

20 hónapos.

Egy tálban vannak összegyűjtve a szaloncukrok. Egyet kibontottam, felét megette. A másik felét utána én, ekkor éreztem, hogy ebben alkohol van.


A viselkedésében nem láttam változást, a szaloncukor után pár órával álmos lett (bár volt egy nagy séta, az is bejátszhatott).

A dobozt már kidobtam, fogalmam sincs, milyen alkohol lehet benne és mennyi. Belül zselés, narancsos ízű és ebben érződik valamilyen alkoholos íz is.


Remélem, hogy nem mérgeztem meg :(


2015. dec. 30. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
dehogy, semmi baja nem lesz
2015. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz baja. Az alkoholos szaloncukorban minimális az alkohol, még egy 20 hónapos sem kaphat tőle alkoholmérgezést. Persze azért direktbe ne adj neki.
2015. dec. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle, az orvos szerintem kuröhögne, ha ezzel vinnéd el hozzá :-)
2015. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nyugi :) Semmi baja nem lesz.
2015. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy csak csokis és gesztenyés szaloncukrunk van, így nem kicsit lepődtem meg.

Remélem, hogy maximum kicsit tovább alszik, de maradandó károsodást nem okoztam neki. Nem volt célom alkoholt adni neki.

2015. dec. 30. 16:50
 6/16 A kérdező kommentje:

Tanulságot levontam, hogy először én kóstolok és utána kap bármit, nem fordítva.


(Egyszer viccből a férjem az ujja hegyéről lenyalatott vele sört, de amiatt nem aggódtam, nem hiszem, hogy akkor értékelhető mennyiségű alkohol került volna bele.)

2015. dec. 30. 16:51
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Ne viccelj. Mi baja lehetne egy 2 évesnek egy fél szem alkoholos szaloncukortól? Én a legnagyobbnak, amikor kb 2 hüónapos volt, beadtam 2 teáskanál borszeszt, mert összekevertem a gyógyszertári üveget a hasfájás elleni szerrel, és mivel az elsőt kiköpte, így adtam mégegyszer neki, utána vettem észre. Semmi baja sem lett, de akkor megijedtem én is. Azóta családi sztori lett.
2015. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Bort tartalmazó ételt kapott már, de akkor két órát főztük, abban nem volt már alkohol.

Ebbe a szaloncukros dologba most belefutottam...

2015. dec. 30. 16:53
 9/16 A kérdező kommentje:

Nemt udom, hogy az alkoholt hogyan bontja le egy kisgyerek szervezete, ezért született a kérdés. Ha 5-10 éves lenne, akkor maximum testsúly alapján kiszámolnám.

De fogalmam sincs, hogy az anyagcsere ennyi idős korban mennyire viselkedik másként, mint egy felnőttnél.

2015. dec. 30. 16:55
 10/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baja nem lesz! Gyerekeim 1 éves koruk után már rendszeresen kaptak köhögésre alkoholt is tartalmazó gyógyszert (orvos ajánlásával). Nem hiszem hogy egy fél zselés szaloncukor annál több alkoholt tartalmazna.
2015. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!