Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év körüli gyermeked mivel...

3 év körüli gyermeked mivel bünteted, ha elszalad elöled boltban, utcán? Milyen rosszaságát mivel bünteted? Irnátok konkrét példákat?

Figyelt kérdés
Hiába mondom neki nem szabad elszalani, legközelebb ugyanugy elszalad. Csaladi ètkezèseket vègig üli? Ha nem, megbünteted? mivel? Leirnad mèg mit mivel büntetsz? Èn pl. ha beviszem a szobájába büntetèsül, egyszerüen kijön, ha 10 szer 10- kijön. Adnátok ötleteket?
2016. jan. 8. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
ez engem is éredkelne...pl többektől hallottam a bünti sarkot. oké. de hogy veszed rá hogy ott maradjon?
2016. jan. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Akkor tizenegyedszerre is vissza viszed. Előbb utóbb megunja, nem szabad feladni
2016. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

'Hiába mondom neki nem szabad elszalani, legközelebb ugyanugy elszalad.'


Nem engeded el a kezet. Ha van bevasarlokocsi, beleulteted.

2016. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Igyekszem inkább a pozitív megerősítést alkalmazni büntetés helyett. De nekem is kellett már bevetnem a szobába küldést, és igen, ha 15-ször nem vittem vissza, akkor egyszer sem.


Viszont olyanért semmiképpen nem büntetném, hogy 3 évesen nem ül végig egy családi ebédet. És akkor mi van?


Ha félő, hogy veszélybe sodorja magát, vagy másokat, akkor persze erélyesen fellépek, de figyelembe kell venni, hogy egy kicsi gyerekről beszélünk, nem kell mindenért büntetni.

2016. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

A családi ebédért nem büntetem meg, az elszaladásért sem büntetem. Nem az a típus aki elszaladgál.


Ha olyat csinál ami nekem nem tetszik a mese perceket röviditjük, 2-3 babocát szokott nézni a meseolvasás előtt, ezt csökkentjük 2-re vagy egyre....vagy egyre sem...

2016. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem se a büntit kell gyakorolnod,hanem azt elmagyarázni hogy miert nen szaladgalhat el toled? Mi lehet az eredménye ha önfeledten rohangál? Ertelmess egy gyerek mar 3evesen e meg kell értenie hogy pl" jon egy autó es te meg picike vagy nem látnak az autóból es elutnek es meghalsz" pl sok gyereket elrabolnak mivan ha teged is bedobnak egy autóba ?

Nevelni kell es nem,büntetni.

Az hogy nem ul vegig egy családi ebedet ebbe semmi gond nincs par ev es vegig fogja ülni. Illetve az oviba ezt maajd ugyis megtanítják stb..

2016. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A bölcsödèben vègig üli az evèst, otthon meg 2 kanál után elszalad.
2016. jan. 8. 17:22
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Nekem boltban, étteremben vagy evésnél nincs gond, inkább összepakoláskor, öltözéskor megy a rohangálás meg a "meg se hallom" állapot. Figyelmeztetem többször, hogy gondolkozóba küldöm (szobába) illetve hogy biztosan szeretné e, ha veszekednénk, ugyanis kiabálni fogok. Általában hat (mivel párszor megjárta a gondolkodót), ha nem, akkor beviszem. Kijönni soha nem mer kijönni. Szól, hogy megnyugodott és kérdezi kijöhet e. Ha durván viselkedett a macskával vagy pl ma megharapott (amúgy sztem nem gondolta komolyan játszani akart), akkor szó nélkül kézen fogom és beviszem. Maximum 3 perc a bent tartozkodási idő (életkoronként 1 percet ajánlanak). Ha üzletben előfordult, hogy nyafogott kézen fogtam és döntés elé állítottam: jön nyugton a kosár mellett (esetleg fogja) vagy beül?! Eldönti és az van.

Reggel, ami nekem őrjítő volt már a folyamatos elrohanás öltözködéskor. Bármit próbáltam, semmi. Majd fogtam otthagytam a cuccaival, hogy öltözzön egyedül (dráma nélkül), én indulok, mert késésben vagyok. Kezdte a nyafogást, sírást hogy ne menjek, én meg mondtam, hogy nem tudsz jönni, mert nem vagy felöltözve. De nem tudok felöltözni-mondja, de én ha szeretnék segíteni elszaladsz, erre ő: szót fogadok anya. Azóta erre emlékeztetem, mert persze néha még rápróbál, de mostmár visszajön. Ezek az én tapasztalataim:-) de tény, hogy a nevelés ennek a része idegtépő:-) sok sikert!

2016. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Nalunk sincs baj az elszaladassal,fogja a kezem,erti h elutheti egy auto stb... Nalunk az osszepakolassal van baj sokszor. Egyik fulen be,masikon ki.. 1 orat szoktam varni (idoben szolok neki),ez ido alatt 2x szolok. Harmadszor csak megallok az ajtoban es elkezdek szamolni. Vhogy ez bevalik,pedig meg soha nem mondtam ki a harmat :) ilyenkor azert elmondom h elszamolok 3-ig es ha nem kezd el pakolni akkor elveszem vmelyik jatekjat. Van,hogy hulla faradt,de csinalja,akkor segitek. Nalam nagyon fontos h lassam az akarast,utana mar en is felengedek.


Ebednel ha felkel nem buntetem,sot..igazabol nem is buntetem,mert bunti elott (jatek elvetel) azert megcsinalja amit kell. Nekem ez a sarokban csucsulos dolog nem tetszik,mikor kicsi voltam,buzan terdeltettek a sarokba a szuleim,nekem ez eleg kellemetlen emlek.


Sztem ha egy gyerek megerti hogy mit miert nem szabad es utana nem os csinalja,akkor nincs szukseg buntire.

2016. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha feláll az asztaltól, akkor befejezte az étkezést. Majd a következő étkezéskor ehet. Hamar megtanulja, hogy meddig kell ott ülnie.
2016. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!