Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leendő elsősök anyukái gyakoro...

Leendő elsősök anyukái gyakoroltok előre a sulira a gyermekkel?

Figyelt kérdés
Mit ? Esetleg a neten valami ilyesmit találok ?
2016. jan. 9. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Egy elsős és egy másodikos gyerekem van most.

NEm gyakoroltam előre egyikkel sem semmit.

Szerintem szükségtelen.

Annyi volt, hogy a kisebbik tükörben írt egy csomó betűt, és számot, ezért amiatt szóltam, de nem okítottam, csak megmutattam, hogy van "rendesen".

2016. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ne gyakorolj vele.

Biztosíts neki minél több eszközt ahhoz, hogy a finommotorikája fejlődjön. Gyöngyfűzés, színezés, apró pepecs dolgok.

És próbáld lekötni olyan dolgokkal néha, amik több időt vesznek igénybe, mert a legnagyobb gondot az szokta jelenteni, hogy 45 percet nyugton kell maradni :)

2016. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit fűznék hozzá, hogy szeptemberig rengeteget fog még fejlődni és változni, szóval nem a mostani állapotában kell elképzelni iskolásnak.
2016. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Annyit, hogy nyomtatott nagy betúkkel le tudta írni: EMESE.
2016. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
5 iskolásom van, soha egyikkel sem gyakoroltam előre. Volt, amelyik csak a saját nevét tudta nyomtatott nagybetűkkel leírni, volt, aki tudott olvasni, mert a nagyobb tesótól megtanult. Nem volt összefüggés a későbbi tanulmányaikkal.
2016. jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Most nagyon le leszek pontozva, de akkor is leírom: én gyakoroltam velük, és úgy látom, hogy jól tettem. A gyerekeim nem olyanok, hogy egyszer elmond nekik valaki valamit, és megjegyzik, hanem sokat kell ismételni, és az iskolában iszonyat nagy a tempó... Napok alatt nem képesek 5-6 betűt megtanulni, jól jött mindig az előtudás.

Rengeteg foglalkoztató füzetet kaptak a gyerekeim, én azokból dolgoztam velük.

2016. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Foglalkoztató füzeteket szoktunk venni, de nem az írásra előkészítőt, inkább matricázós-színezőset. Éppen 6 éves a fiam, most kapott rá a rajzolásra meg színezésre, úh nyomtatom neki a színezőket, ami eszembe jut, ő meg lelkesen színez. Írni írna már, mi nem erőltetjük, ha megkérdez (csak nagybetűvel), megmutatjuk. A keresztnevét, a tesóját, azt hogy apa, anya ismeri, le is tudja írni. Az oviban hetente 2x van iskola előkészítőjük. Színeznek, beszélgetnek, feladatokat oldanak meg 5 fős kis csoportban. Nagyon szereti.
2016. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Írni,olvasni szándékosan nem tanítom,mert nem vagyok szakember.Ha kérdez betűt,elmondom,megmutatom.A nevét leírja.Amúgy vannak feladatlapjaink,azt szinte minden nap csináljuk.Ő csinálja,én meg felnőtt szinezőt színezek mellette.Ezek matematikai,logikai feladatok,színezők.A fiam szeptemberben lesz hét éves.Elég gyorsan tanul,szereti is csinálni.Én azért szoktatom rá erre,hogy minden nap foglalkozzunk vele,mert meg kell tanulnia 45 percig egy helyben ülni,és ha nem is 45 percig,de figyelni.Sokat fejlődött ezen a téren,mióta feladatlapozunk.
2016. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Magától megtanult írni és olvasni, úgy, hogy séta közben az autók rendszámát kérdezgette. Amúgy nem tanítottam volna, ha így nem ragad rá.

"Előkészítőre" járunk majd a választott iskolába - azért idézőjelben, mert nem hiszem, hogy ez bármire is előkészít, csak meg akarják nézni maguknak a gyereket.

Van egy Óvodások tankönyve című könyvünk, azt szoktuk töltögetni, ha van kedve. Minden hónapra 8 oldal van benne, egy oldal kb 4 feladat, színezgetni, számlálgatni, beszélgetni, összekötni, karikázni, sormintát rajzolni, ilyesmiket kell.

2016. jan. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!