Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedülálló anyukaként milyen...

Egyedülálló anyukaként milyen eséllyel boldogulhatok külföldön egy gyermekkel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mégis csak teljesen egyedül kellene megbirkóznom mindennel: a saját beilleszkedésemmel, az új környezet, munkahely, emberek megismerésével, a 9 éves lányom beilleszkedését menedzselni (sajnos érzékeny gyermek), az ijedtségével, hogy egy kukkot nem ért az iskolában (se), az itthoni barátai, tanárnénijei hiányával stb. stb. És kezdetben semmi segitségem nem lenne, csak addig dolgozhatnék a munkahelyemen, amig ő az iskolában van. Mit gondoltok? Érdemes lenne ezt igy bevállalni? Van rá esély, hogy végül (kb. egy-másfél év alatt) megszokjuk és jól boldogulunk odakint (Ausztria)? Hogy boldog, teljeskörű életet élhetünk ott? Van itt közületek esetleg, aki igy költözött ki? Mindenki véleménye érdekel, azé is, aki itthon él. Köszönöm!

2015. aug. 31. 03:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyerekkel egyedül csak akkor vállald be, ha biztos munkahelyre mennél, nem csak "kimegyek szerencsét probalni". Ausztriában nem tudom hogy van, mi máshol élünk, de nálunk pl van speciális iskola külföldi gyerekeknek, ahol egy tanév alatt megtanitjak nekik a nyelvet úgy, hogy a következő tanévet rendes iskolában kezdheti. A barátok elvesztese, új környezet plusz a teljesen idegen nyelv - nagyon nehéz lehet a gyereknek.
2015. aug. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem erre a kérdésedre nem fogysz itt egyértelmű és jó választ kapni.

Kevés az infó (be kell vallanom, ha több lenne, akkor sem tudnék 100%-os választ adni).

Amiket figyelembe kell/kéne venni:

- milyenek testi adottságaid (mennyire bírod a monoton fizikai munkát);

- mi az a munka, amit vállalsz/nem vállalsz;

- szakképzettséged;

- nyelvtudásod stb.

2015. aug. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudok, hogy nagyon nehéz lenne. Nem "szerencsét próbálva" indulnék neki, termeszetesen előre megszervezném a munkahelyet, a lakhatást, biztosítást, az összes ügyintézési procedúrát, ami mpontj ez nem kérdés. A hangsúly inkább a dolog lelkivonzatán van és főleg a gyermek szempontjából. Hallitam azokról az iskolákról, ismerősöm élt kint, azt mondta, hogy oda többnyire törökök és egyéb nem túl kulturált nemzetek gyerekei járnak, ő ragaszkodott hozzá, hogy sima iskolába, óvodába járjanak a gyerekei. Ott felzárkóztatják őket nyelvből, az első egy-két év erről (is) szól. Második: hozzászóló: gyógyszertári expediáló aszisztens a végzettségem. Amíg a nyelvtudásom hagy némi kívánni valót maga után, valami egyszerűbbel beérem, az első pár évben. Természetesen fizikai munka is jöhet, aztán meglátjuk.
2015. aug. 31. 06:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, melyik országban laktok? Arra is gondoltam, hogy (mostmár csak jövőre) nyári szünetben én előre mennék, mindent megszerveznék, elintéznék és persze elkezdenék dolgozni már jùniustól, hogy szeptemberre, mire kezdődik az iskola, minden meglegyen a kislánynak és valamennyire én is megszokom kicsit a dolgokat, tájékozódom, így jobban tudom majd őt támogatni. De igaz, a barátok, család itthon maradnak, ha megyünk, ott az idegen nyelv is, borzasztó lesz szegénykének :( De hosszútávon neki is megérné, hiszen ott lenne jövője, itthon nem biztos, hogy lesz. Egyenlőe csak erősen fontolgatom a dolgot.
2015. aug. 31. 06:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát nálunk volt mindenféle gyerek: angol, francia, lengyel, szomaliai, mexikói. ... En őrültem neki, a gyerekem megtanulta, hogy nem vagyunk egyformák és nem az alapján kell megitelni valakit, hogy honnan jött. Most is olyan iskolába jár, ahol több nemzetiség is van és jót tesz neki. A sok kultúra megismerése csak gazdagabbá teszi. Mi beszéltünk a jelenlegi iskolájának az igazgatójával anno, ő javasolta a speciális iskolát. A gyereknek sokkal nagyobb sokk, ha olyan környezetbe kerül, ahol ő az egyetlen, aki egy mukkot nem ért, mintha olyanok közé, akik pont ugyanúgy semmit nem értenek. A felzarkoztatas is nehezebb, hiszen a tanoran a gyerek semmit nem fog érteni az anyagból. A speciális iskolából érkező gyerekek 80%a evvesztes nélkül kerül a következő osztályba. Pl az én lányom harmadikos lett volna abban az évben, amikor kijottunk, egy év speciális iskola után 5. évfolyamra ment. Olyannyira nem volt utána nyelvi problémája, hogy az éves statisztikaba is bevonta tanára, pedig oda csak holland anyanyelvueket szoktak. Amúgy ez a török ellenes gondolkodás nevetséges, amikor valaki szintén külföldről jön. Az adott ország lakosainak mi pont ugyanolyan idegenek vagyunk - plusz a mostani magyarországi helyzet inkább bennünket tüntet fel rosszabb színben
2015. aug. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hollandia. A gyerekek gyorsan megszokjak. Mondjuk a barát hiányát a legnehezebb. Nálunk ment a Facebook, Skype az első időben naponta rendesen szint teljes szabadidejében. De ahogy barátokat szerzett -pár nap alatt már az iskolában is sikerült neki, kézzel lábbal beszélgettek, meg rajzoltak egymásnak- úgy csökkent a számítógépes kapcsolattartas. Persze most is van, nem szűntek meg teljesen a Magyarországi barátok, csak most már a valódi, kimegyek a játszótérre x-szel inkább választott program, mint a Skype-olok y-nal
2015. aug. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A
2015. aug. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

A támogatáoknak is nézz utána, mert én pl Angliában élek és most az új húsok 2 évig semmit nem kapnak. Tehát ha gyermekfelügyeletre van szükséged, nem kapsz hozzá támogatást.

Én már eleve itt szültem, de ismerek családokat, akik gyerekesen jöttek ki, valamint ismerek egy más nemzetiségű anyukát, aki egyedül neveli a gyerekét. De az más, mert rengeteg haverja van, akik segítenek-meg család is.

A magyar családok, akik gyerekkel költöztek ki beállítottságtól függően illeszkednek be. Az egyik család nagyon jól beilleszkedett. A gyerekek 10 és 14 évesek voltak. 1-2 év alatt felkapkodta mind a kettő a nyelvet. Itt nem teszik külön speciális osztályba a gyerekeket, normál osztályba kerülnek. Felmérőt írnak, mielőtt besorolnák őket, de magyar gyerek- az otthoni oktatás szinvonalának köszönhetően-életkorának megfelelő osztályba kerül. Gyerekek élvezik az új dolgokat, kihívásokat.

Teljesen egyedül egy idegen országban, ahol nincs ismerősöd se kezdetben, igen nehéz. Lelkileg az első évben ki leszel bukva, emellett erősnek kell mutatkoznod a lányod miatt, mert ő is ki lesz. Az első pár hónap a legnehezebb. Tájékozódj minél többet az országról.

Másfél év alatt biztos belerázódtok, de készülj arra is, hogy egy jó darabig nem tudtok hazalátogatni az anyagiak miatt.

8 éve élek külföldön férjemmel és két gyermekünkkel-5 éves és 9 hónapos. Mindent egyedül kell megoldanunk. Így is nehéz, hogy ketten vagyunk erre a feladatra, nemhogy, ha egyedülálló szülőként kéne megoldani.

2015. aug. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

"ismerősöm élt kint, azt mondta, hogy oda többnyire törökök és egyéb nem túl kulturált nemzetek gyerekei járnak"


Hát ne haragudj, hogy ezt mondom, de ilyen hozzáállással, felfogással ne menj külföldre. Hiába vagy büszke a fene nagy európai kulturáltságodra, külföldön mindig kívülálló leszel, még ha csak a szomszéd országból jöttél is. A helyiek nyitottságának köszönhető, hogy a bevándorlókat (mert az leszel) szívesen látják és befogadják. Ugyanúgy a törököt, mint téged. Remélem, a lányodat nem erre tanítod.


Az én gyerekeim német iskolába járnak, mindnek van (ahogy te neveznéd) "nem túl kulturált" osztálytársa, törökök, afgánok, szírek. És semmi gond se velük, se a családjukkal.

2015. aug. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos hogy felveszik abba a suliba, ahova te szeretnéd. Lányomat egyből felvettek a helyi vallásos iskolába, pedig akkor költöztünk oda, igaz kellett hozza egy kis protekció. Az ismerősömek fia egy másik országban született, ott laktak mar egy ideje, megis azt mondta a polgármester nekik, hogy ne is álmodjanak hogy a helyi óvodába járhat, hanem megy a "gyűjtőbe", ami 20 km-re van tőlük, mert minden bevándorló gyerek oda jár. Szóval nem lehet tudni, hol milyenek a körülmények, szokások.
2015. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!