Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Panadol baby szirupbol 3oranke...

Panadol baby szirupbol 3orankent adtam 2.5 évesemnek . Ugye nem lehet baj?

Figyelt kérdés
10 kor 13kor 16kor 19kor. Valahogy a 3orankenti ido volt a fejemben. De ebbol 4-6 orankent szabad csak adni. Hülye fejemmel.... nagyon haragszom magamra de ugye nem adagoltam ezzel még tul a paracetamolt?,,
2016. jan. 11. 02:44
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem nem lesz baja, de, ha lehet többet ne adj neki csak hat ora elteltevel.
2016. jan. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt maximum vérvétellel, májfunkciók ellenőrzésével deríthetnéd ki. Ha a gyerek még két lábon áll, akkor halálos dózis nem kapott, de a májat nagyon meg tudja terhelni.


Fájdalom- és lázcsillapítóknál érdemes nagyon szem előtt tartani, hogy maximum 4-6 (inkább 6) óránként kapjon és ha sűrűn kell, akkor paracetamol és ibuprofen felváltva. Ha még sűrűbben kell, akkor az már kórházi körülményeket igényel, mert akkor valami súlyosabb gond van, ami otthon már nem kezelhető.

2016. jan. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz :)

Ha honapokig annyit adsz, akkor karosodhat a maj.


Egy 15 eve gyerekkorhazban dolgozo diplomas apolo.

2016. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tegnap fájt a füle de a meleg so aloevera jo volt rá. Delutan 3orat aludt utana már nem fajt de a láz tartos volt. Egy életre megjegyeztem ezt a 6oras adagolást mert nem aludtam ez miatt egész éjjel. ... köszi megnyugodtam. Reggel ota se ful fajas se láz csak kicsattano jo kedv :)
2016. jan. 11. 10:08
 5/5 anonim ***** válasza:

de egyébként a 4-6 órára sem jól emlékszel, minden láőz és fájdalomcsillapítót csak 8 óránként lehet adni! különböző hatóanyagúakat lehet 4-6 óránként váltani, tehát 10kor panadol, 14kor nurofen, 18kor noraminophenazon.


nyilván egy alkalomból nem lesz baj, de legközelebb jobban figyelj ezekre, mert azért megterhelő a májnak

2016. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!