Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan telik 1-1 hétvégétek,...

Hogyan telik 1-1 hétvégétek, gyerekkel, amikor csak otthon vagytok (még kinti program sincs) és hozzátok sem megy senki?

Figyelt kérdés
2016. jan. 18. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

a reggel úgy zajlik, hogy minden játékát a fejemre pakolja, hogy kikeljek végre

feltápászkodva megcsinálom neki a tápszert, amíg issza, addig tudok kávézni mosakodni

agyalok, hogy főzzek e, vagy bébiételt vegyek, vagy mi legyen az ebéd, ennek függvényében maradunk, vagy megyünk boltba vagy főzök, miközben megpróbálom lekötni hogy ne a gáztűzhely gombjaival játszon (mert mindig ott van ahol én)és a mosogatóba se pakolja a játékait és a lábasokat se szedje ki..jobb esetben bébitaxizik

délben kaja, utána altatás, ha minden jól megy

és akkor tudok én is enni

ha nem alszik, együtt takarítunk, övé a felmosó, vagy a porszívó cső, v törlőruha

uzsonna készítés, evés (valahogy ilyenkor leszek hulla nem tudom mitől)ő hozza a kiskönyvét, így mutogatás, szótanulás van, vagy a poharas játékkal motiválom mit mibe hogyan(építhető is egymásba tehető is), vagy itt a piros hol a piros - három pohárból egyik alá egy kocka és változtatgatom a helyét, neki kell rájönni hol van - kognitív képességet fejleszt, vagy kockákat egymásra tenni - ezzel a kitartást tanítom, mert ha el akar dőlni, rögtön feladja és a romokat és szétdobja, sőt a formabedobósban, és formakirakósban is a kitartásra gyúrok vele, hogy többszörpróbálja, ha van erőm, háton lovagol, nagyon kéne az egyensúly gyakorlatok miatt, nem ellensúlyoz, hanem hagyná magát leesni, ami nagy hiba, a hinta nem ér fel ezzel, de a derekam nemigen bírja sajna


jah és számtalanszor kértek a gondozók, hogy a kanállal evést, pohárból ivást, de még azt is, hogy evésnél ülünk, vagy a gyümölcsöt nem dobáljuk el, tanítsam. szégyenletes de erre nem visz rá a lélek, komoly idegek kellenének nekem ahhoz, hogy nyugodtan nézzem ahogy minden úszik a kajában és italban..

este fürdés, utána birkózás, torna(ill masszázs, nyújtás)aztán tente

2016. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*a tízórai kimaradt, de az is van
2016. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*főzés közben sokszor szobahintázik, akkor van mondókázós idő
2016. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem bánnék egy ilyet :)

Én szombat reggel elmegyek a piacra, 8-ra otthon vagyok, többek között friss péksütivel. Nagyon élvezem, ha nem kell a gyerekeket hajkurászni (2 ovis), reggelizünk, ahogy ráérünk, mesét néznek, játszunk, főzök. Általában szombat ebéd után alszanak egyet, addig mi is tudunk pihenni a férjemmel. Ilyen hétvégéken van egy kicsit több időm rendet rakni, pakolászni, mindkét nap sütök kenyeret, mosok, vasalok és persze többet tudunk a gyerekekkel is lenni, társasozni, legozni, színezni. Nálunk kinti program majdnem mindig van (csak szakadó esőben nincs), kertes házban lakunk, 1 órát még nagyon hidegben is kint vannak hétvégenként.

2016. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!