Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet krízisben a...

Hogyan lehet krízisben a gyerekkel boldog lenni? Nem tudom hogyan engedjem el a gondokat v görcsösséget, hogy önfeledten tudjak a gyerekkel jétszani?

Figyelt kérdés

vagy kimerültség miatt vagyok ingerült, vagy a munkahely miatt feszült, mindig nehéz csak úgy ezeket félretenni és játszani.

vagy folyamatosan bennem van, hogy ezt, azt kell tudnia a gyereknek, az ő érdeke(csak egyetlen példa az ezerből, hogy pohárból igyon, mert nemigen kínálják neki az üveget a gondozók, vagy a gyerek utasítja vissza, így nem iszik szinte semmilyen folyadékot egész nap..)szóval görcsölök azon, hogy erre tanítsam meg arra, ugyanakkor a kezdeti kudarcoknál ügyelni, hogy ne elkeseredést okozzon, hogy nem megy(különben a motiváció is kihal benne, hogy akarjon pohárból inni)így megint nem tudok önfeledten játszani vele, mert furdal akkor a lelkiismeret, hogy nem tanítom semmire és ugye tudjuk a szeretet nem egy szó, hanem törődés a másikkal, ill a másik segítése.


már azon is agyalok, lehet mazochista vagyok és jobban szeretek idegeskedni és én magam vagyok annak akadálya, hogy a szimpla boldogság áramolni tudjon..


egyszerűsítve úgy is kérdezhetném, pl ha valakinek a főnöke leordítja a haját, hogyan képes a gyermekkel azután nevetni és hancúrozni? vagy akár válás közben, után?


2016. jan. 21. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ha munka után hazamegyek, akkor ott már nem kattogok a munkán. Szóval nem számít, hogy milyen napon volt. Sőt, ha rossz napon van, akkor otthon még lelkesebben vetem bele magam a játékba. Mert akkor az tölt fel, a szeretet, amit kaphatok tőle. Próbálom minél jobban kiélvezni az otthoni időt, hiszen épp azért dolgozom, hogy otthon kényelmesen, jól legyünk.
2016. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az nem krízis, viszont az látható, hogy nagyon problémaorientált vagy, amin a saját érdekedben jó lenne változtatni.

Nincs valaki, akivel megbeszélhetnéd, kibeszélhetnéd ezeket az aggodalmaidat? Lehet, hogy már annyi is elég lenne, hogy hangosan kimondod őket, esetleg valaki olyannak, akinek szintén van gyereke, és már túl van ezeken, és megnyugtat, hogy ezek nem olyan nagy problémák, nem lesz tőle semmi baja a gyerkőcnek, és jól csinálod azt, amit csinálsz.

2016. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szóval teljesen kimarad az a folyamat, hogy rosszul esett, bánt, mar, igazságtalannak érzel valamit, vagy kiutat keresel, vagy önmarcangolsz, vagy imndez lefolyik benned a munkahely(v adott probléma)és az otthon közé eső útvonalon?
2016. jan. 21. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:

A feszültséged oldására kezdj el vitamint szedni, magnéziumot elsősorban. Ha komolyabb a gond, menj el dokihoz. Igyál napközben is citromfű teát, az jó az idegrendszerre.

Ne görcsölj azon, hogy tanítani kell a gyereked, hiszen még olyan kicsi, tanul és megfigyel egész nap. Az ivást esetleg az esti fürdetésnél is lehet viccesen, játékosan gyakorolni egy műanyag kis pohárral a kádban. Félre kell tenni a gondokat, amikor vele vagy, hiszen ő mindent megérez rajtad. Meg kell tanulni elengedni a negatív dolgokat, sőt, kizárni az életedből, egyik füleden be, a másikon ki, hidd el, bele lehet jönni.

Gondolom bölcsis a kicsid, mivel gondozókat említesz, hidd el, hogy nem fog szomjan halni, a gyerekek nagyon okosak ám, ha valóban szomjas, inni fog. A bölcsiben van reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, kap folyadékot eleget. Egyébként nekem azt mondták annak idején, hogy sok szülő ha kell, ha nem, folyton itatja a gyereket, mindig kéznél van a cumisüveg, ami tök hülyeség, mert a gyerekekben így alakul ki ez a pótcselekvés, hogy ha kell, ha nem iszogat (vagy épp nassol).

Amikor otthon vagytok, bőven ráér játszva próbálkozni, akár babakonyhában játszani, hogy isztok, esztek, este pedig adj a kezébe nyugodtan egy fél bögre innivalót, legyen rajta vízhatlan előke, pár baleset után rá fog jönni, hogy is működik a pohárból ivás, de nem szabad erre rágörcsölni. Inkább öntse magát nyakon ötször, de utána megtanulja, mint hogy mindig félteni esetleg a ruháját. Tudom óriási meló, de megéri.

Nagyon nehéz egy gondokkal teli szülőnek elvonatkoztatni a bajokról, ha a gyerekkel van, de pont ezért szülő, hogy kiálljon ilyen kemény próbákat is a gyereke érdekében.

Nem baj, ha néha sírni lát, vagy dühösnek, hiszen ez is hozzátartozik az élethez, nem lehet megkímélni minden negatívumtól, viszont szépen el lehet neki magyarázni, hogy anya szomorú, mert a dolgozójában csúnyán beszéltek vele. Ennyi épp elég. Megérti, hiszen a bölcsiben őt is éri sérelem.

2016. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2-es voltam ilyen beszélgetésen, nem hatott, max annyiban hogy kívölről is látom ugyanazt.
2016. jan. 21. 13:20
 6/9 A kérdező kommentje:

tényleg, csinálok teát és úgy olvasom a gyk-t :) teszek bele igazi gyümit is

igazából néha csodálom azokat pl akik létminimum alatt élnek és simán szórakoznak meg vigadnak ez mellett..

2016. jan. 21. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan gyerek nincs, de szintén nehéz hazamenni a páromhoz ha rossz napom volt. Igyekszem tőle megtanulni azt, amit ő mond: ha a melóhely kapujában nem is, de legkésőbb a buszra felszállva (10 lépés a kaputól) leteszem a benti gondjaimat.

Igen, saját magunknak vagyunk saját ellenségei.

Ami nekem sokat segített az az ezotéria. Abból is azok a könyvek, tanítók akik azt mondják, hogy csak a jelen a valós. Vagyis ha utazol a buszon akkor nincs más dolgod, mint utazni a buszon. Ha a gyerekkel játszol akkor pedig az, hogy a gyerekkel játsszál. Kapcsolj ki minden mást és arra koncentrálj, ami épp történik, arra, amin változtatni az adott pillanatban nem tudsz azzal ne mérgezd a gondolataidat. Ahogy bölcs nagyapám mondta: mindig csak arra az egyre figyelj amivel foglalkozol. Egyre többször figyelmeztetem magamat ezekre és egyre könnyebben megy. Kívánok Neked is minél előbbi változást :)

2016. jan. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amiért valaki szegény és a létminimum alatt él, azért lehet nagyon is boldog. A szeretet és a légkör, amit magunknak teremtünk, nem a pénztől függ. Nagyon sok gazdag családban is puskaporos a levegő és rossz a hangulat.

Nem szabad mindenre rágörcsölni, legyenek elérhető céljaid, amiért dolgozol mindig és ne csak ülj és sajnálkozz. Az ember annyi mindenre képes, csak nem használja ki. Ha utálod a melódat, azon legyél, hogy jobbat találj, ha kell, tanulj, fejlődj. Mindig könnyű arra fogni, hogy nincs idő, fáradt vagyok, de hidd el, hogy a szorgalmas emberek viszik mindig előrébb, nem a semmittevő önsajnáltatók. Merd kinyitni a szádat is, én például biztos, hogy nem engedném meg, hogy velem bárki is ordibáljon, lenne hozzá néhány szavam. Ezek szerint te olyan ember vagy, akivel ezt meg lehet tenni.

Próbáld meg pozitívabban látni kicsit a világot, gondolj bele, hogy míg neked van egy imádnivaló kisgyereked, addig más bármit odaadna, hogy lehessen babája. Szerencsétlennek érzed magad, közben millió tehetős nő azonnal cserélne veled.

2016. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért mert bánt valami a munkával kapcsolatban, még tudom magam jól érezni otthon. Marcangolni viszont valóban nem szoktam magam.

Ha rossz napom volt bent, akkor minek rontsam még el a délutánt, estét is otthon?

Ha meg nagy a gond, akkor azt meg kell beszélni, meg kell oldani.

Hétköznapi kellemetlenségeken pár percig mérgelődök, aztán annyi. Többet nem szánok rá.

2016. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!