Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodába csak szeptemberben...

Az óvodába csak szeptemberben veszik be a gyereket vagy évközben is?

Figyelt kérdés
A kisfiam jövő decemberben lesz 3 éves. Ilyenkor meg kell várnunk a következő szeptembert, vagy évközben is beveszik? Tudom, hogy még odébb van, de szerintem jobb előre felkészülni.
2010. márc. 28. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Az óvoda tanévekben dolgozik év közben max jóindulatból és ha már előre beírattad veszik-be. most van volt beiratkozás. Keresd fel mindenképpen a kiválasztott óvodát és érdeklődj ott! Kivételek mindig akadhatnak.
2010. márc. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első nagyon téved.

Természetesen bármikor, mikor betölti a 3 évet, másnaptól mehet oviba, ha beírattad előtte tavasszal.

Az enyém is decemberben volt 3, másnaptól ment. így szól a törvény, ha ettől eltérnek, jelentsd a jegyzőnél, mert jogtalanul járnak el, vagyis csak próbálkoznának jogtalanul eljárni.

Nálam is bepróbálkoztak, hogy csak januárban vigyem, hiszen decemberben szünet lesz, nem sokkal a gyerek kezdése után. Mondtam, hogy tudtommal ügyelet jelleggel meg kell oldják a gyerekek felvigyázását, mivel ez nem iskola, egész évben üzemelni kell, nincs legális téli szünet. Erre eldugultak és minden rendben ment.

2010. márc. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

23:31 Én is azt írtam,hogy ha beíratta elvileg felveszik év közben is. Nem kötelesek mert általában teli csoportokkal dolgoznak. ( Egy -egy csoport max létszámmal működik a legtöbb városban ami 30 fő két óvónőre és egy dajkára.)


Első voltam.

2010. márc. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha felvették, akkor nem lehet tele a csoport, amíg be nem jár az új gyerek is, mármint a kérdezőé... Szóval be kell venni a szülinapja utáni napon.

akkor ugyanazt írtuk, csak félreértettelek. Bocsánat érte!

2010. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!