Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinél hogy zajlott le a...

Kinél hogy zajlott le a bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Hány évesen kapta el a gyerek,hogy kezdődött,mennyi ideig tartott,milyen tünetekkel kezdődött..??stb..
2016. jan. 28. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Előző este belázasodott mindhárom. Aztán napról napra több pötty jott ki. Nem viszkettek túlzottan. Két héten belül gyógyultak meg. Nem volt olyan vészes.
2016. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4 évesen, előző este hoemelkedes es 1-2 pötty. Laza nem is volt. Majd másnap több potty, de nem vészesen sok es nem is viszketett neki, kentuk krémmel. Nálunk sem volt vészes egyáltalán.
2016. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én 6 évesen és nagyon erős bárányhimlőm volt (kórházban is feküdtem miatta) mai napig megvan néhány "heg" a bárányhimlőtől. Viszont tesóm 4 évesen kapta el és neki elég gyorsan elmúlt.
2016. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Érdemes beoltatni magad! vagyis én be voltam oltva és gyorsan elmúlt!
2016. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


A gyerekek 13, 10 es 4 évesek voltak ekkor.

2016. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt, annyi tűnt fel, hogy valami pöttyök nőttek a gyerekre, és egyre több lett belőlük. Az első este volt rossz, mert sok a fenekénél jött ki, és fájt neki. Később már nem panaszkodott. kb. másfél -2 hétig tartott, gond nélkül viselte, nem is vakarózott. Annyi "nyoma" maradt, hogy a háta közepén van egy rózsaszín folt ott ahol volt egy hólyagocska, illetve a homlokán van egy "lyukacska". Tök cuki, mert nekem is pont ott van a bárányhimlőm jele :)
2016. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

kb. 8 hónapos volt. Télen mentünk a nagyszülőkhöz, 2 óra kocsiút és náluk láttam meg, hogy a lábfeje pöttyös. Azt hittem a harisnyától bepállott a bőre az út alatt. Estére lett a csuklóján és a hasán is pár piros pötty, 1-2 nek volt csak teteje, a többi nem gyűlt be neki. Akkor jöttem rá, hogy bárányhimlő lehet és másnapra elkezdett beszáradni a teteje már. Hétfőre, mire orvoshoz mentünk, addigra már nem voltak igazán ezek pöttyök, csak picit száraz dudorok. Pirosak sem voltak. Előtte napokkal volt neki takonykór és pici láz is utólag belegondolva, de nme tartott sokáig, nem foglalkoztam vele.

Az orvosunk mondta, hogy ez bárányhimlő (volt), teendő nincs. Egy hétvégéig tartott, nem csináltunk vele semmit.

2016. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9 hónaposan kapta el,volt egy pötty mikor barátokhoz mentünk du,estére lett még egy,aztán mivel e zszombat volt,hétfőre több volt,akkor vittük dokihoz,barátainknál nem kapta el a kislány.Nem volt lázas,se hőemelkedés,se rossz kedv,nem viszketett neki,2 hétig nem mehettünk semerre,de nem volt sok pöttye.
2016. jan. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kapta el a fiam és vele együtt én is 33 évesen. Belázasodott délután és este már jöttek a pöttyök. Szerencsére nagyon könnyen átvészelte, kevés pötty volt rajta, alig viszketett neki, 1 hét alatt el is múlt. Én sokkal jobban megszenvedtem.
2016. jan. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen az oviban kapta el a fiam, az első bárányhimlős gyerek lebetegedésétől számított 10-12. napon jelentek meg rajta a pöttyök. Lázas is lett. Másnap még több pötty lett, aztán még több A lázát is csillapítani kellett mert 38-39 fokos volt. Levert is lett. Viszketett is. Bár az én anyám még rázókeverékkel kenegetett, állítólag a legújabb eredmények alapján már nem szabad. Gyerekorvos írt fel mentolos hűsítő hintőport, azzal hűsítettük. Mikor 2 nap után már jobban lett és csak hőemelkedése volt, ha valahol elkezdett viszketni, a gyerek maga szaladt a fürdőszobába, ahol elő volt készítve egy nagy öblös pohár alján a púder egy nagy széles borotvahab-ecsettel, és azzal vitte fel a viszkető pöttyökre a púdert, mert addigra már vagy százszor elmondtuk, hogy viszket bár, de vakarni nem szabad, csak ecsetelni a púderrel :-)

Egyetlen pötty nyoma maradt meg heg formájában a derekán hátul, amit a nadrág korca kidörzsölt.

Most 6 éves, éppen néhány napja néztük át a képeket, amik ekkor készültek - nagyokat kacagott saját magán, olyan rettentően pöttyös volt. Még az orra hegyén is volt pötty...

2016. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!