Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy hátrány, ha úgy kezdi a...

Nagy hátrány, ha úgy kezdi a kislányom az első osztályt, hogy nem tud olvasni?

Figyelt kérdés
Júliusban tölti a 6. évét, úgy néz ki, szeptemberben kezdi az iskolát. Egyre többen írják, hogy 5 éves és tud olvasni.
2016. jan. 29. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hátrány, ha nem tud olvasni.

Erre van az iskola, hogy megtanítsa a gyerekeket, ha valaki előbb megtanul az előny, de ha nem az nem hátrány.

2016. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6 éves múlt a fiam, majdnem biztos, hogy megy ősszel iskolába. Tudatosan nem tanítjuk, de egyre több betűt ismer fel (nyomatott nagybetűről van szó csak). Számol, kérdez, válaszolunk. Szerintem is ráér majd az iskolában megtanulni olvasni, nekünk az érdeklődését kell fenntartani. De hidd el, a tanévkezdésig hátralévő 8 hónapban még egy csomó mindent magára fog szedni.
2016. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hátrány. Az én lányom valamennyire már tudott, de semmit nem jelentett. Az osztályában volt 3-4 gyerek, aki jól olvasott már elsőben, ők kaptak külön feladatokat. Most harmadikosok és nem azok a legjobb olvasók, akik már előre tudtak!
2016. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. jan. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola dolga megtanítani a gyereket olvasni. Az hogy van 1-2 gyerek aki annyira érdeklődik az olvasás után hogy 5 évesen megtanul olvasni az egy dolog, egyáltalán nem ez az általános.

Miért lenne hátránya? A tanár attól még leadja rendesen az olvasás órát, hogy a 30 főből 10 tud már olvasni, szóval nincs mihez képest hátránya. Első osztályban kell megtanulni olvasni.

2016. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek 😊.


Külön köszönet Neked, aki belinkelted a saját kérdésedet. Kolléganőm fia szeptemberben kezdte az elsőt egy elég erős suliba és ott csak az ő fia nem tudott olvasni. Ez elbizonytalanított. A nevét nyomtatott nagybetűvel leírja, de pl. a szóláncot nem igazán érti.

2016. jan. 29. 22:00
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem a fiam nyári, 6 évesen ment suliba... bekerült egy olyanba, ahol olvasni kell, mert pont. két hét alatt megtanult. Ennyi. semmiféle hátrányban nem volt. Én voltam hátrányban, mert közölte a tanár mi lesz az első felmérőben, és oldjuk meg a felkészülést :D Megoldottuk. Akkor még kaptunk egy beszólást, a többiek még csak a rövid mondatoknál tartanak. Én meg mondtam, hát megtetszett a gyereknek az olvasás, no meg az egyik ismeretterjesztő könyv (A földről szólt, hogy milyen belülről, hogy keletkeznek a vulkánok, stb) És azt olvasgatja evvan.


A lányom is hat évesen ment, ő se tudott, ott nem szóltak semmit a tanárok, ő ennyire nem tanult gyorsan azért, de differenciáltan tanítanak, és mivel érdekelte, így karácsonyra meglett minden betű, és érti amit olvas. Van aki 7 éves, és nincs meg az összes betű, és az se gond náluk. a lányom viszont kicsit több gyakorlásra szorul írásból, így kap olyan feladatot, ha hamarabb végez míg akik azokkal olvasással nehezebben haladnak, azokkal külön foglalkozik a tanítónéni. Ennyi.


Alapvetően így vagy úgy, de nem hátrány, azért a legtehetségesebbek se írnak 6-7 évesen novellát nem kell izgulni, ha csak suliban tanul meg olvasni szépen évvégére az összes betűt mint a tananyag. Ezért van az iskola. De hat évesen csak akkor add, ha várja a sulit, és érdekli azért, hogy ő majd önálló legyen, meg majd megtanulja betűket, számolást stb. Nálam ez mindkettőnél maximálisan megvolt, így hiába van aki másfél évvel idősebb náluk az osztályban, mint szociálisan, mind tanulmányban simán veszik a sulit. Így a korukból se éri őket atrocitás a gyerekek közt se. A szociális érettség, lelki érettség az nagyon fontos! sokkal fontosabb ebben a korban, minthogy tud e már olvasni. Olvasni megtanul ott, de nagyon nagy váltás a suli amúgy. Erre fel kell legyenek készülve.

2016. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!