Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki felvilágositani a...

Valaki felvilágositani a szoláriummal kapcsolatban? Elmejek?

Figyelt kérdés

A barátnőim elhivtak szolizni. Igen mondtam,természetesen anyum nem örül. Csokibarna szoláriumba megyek. Azok lennének a kérdéseim,hogy: baj ha van pattanásom? Mennyi szolizás után látszik? Álló szoláriumról van szó. Milyen következményei lehetnek később? Kárt tehet a mellemben?

Köszönöm 17/L :)



2014. máj. 29. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát egy alkalomtól valszeg nem fog látszani ,ha még nem voltam.Illetve nagyon minimálisan 2-3nap után észreveheted, hogy barnultál-e.


A pattanásokra valakinek használ,valakinek nem-attól függ milyen a bőröd.


Nem tesz kárt a melledben.Gondolom nem szoktál napozni bikinifelső nélkül.


Ha gondolod fehérneműbe szolizz,és akkor láthatod, hogy ahol volt rajtad fehérnemű fehérebb vagy-e.


Mindenkinél változó, hogy mennyi látszik.Nekem pl az arcom nem tudja megfogni soha,de a testem annál inkább.Heti 1-2 alkalom már látszik ha 1 hónapig jársz.


De először csak pár percre menj,kérdezd meg a szoláriumost, hogy hány percre mehetsz.

2014. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
javítás:ha még nem voltál bocsi :)
2014. máj. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Egy alkalom még nem igazán látszik, többször viszont ne menj, mert nagyon káros a bőrnek:s Szóval túl sok értelmét nem látom.
2014. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Könyvtárnyi szakirodalma van az UV-sugárzás bőrre gyakorolt hatásáról. Az internet pontosan erre való, hogy utánakeress a témának. Remélem, segítettem.
2014. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Inkább beszéld le a barátnőidet is, rettentő káros a bőrre, kiszárítja, ronda fénytelenné, ráncossá teszi, aki hajlamos rá annak a bőrén szeplők, pigmentfoltok keletkeznek tőle. Vagy simán bőrrákos lesz.

Mellesleg nem értem, kint meleg van, süt a nap, ingyen van... szebb színt ad, kevésbé káros. Miért nem napozni mentek valahova?

2014. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

"Az internet pontosan erre való"


Az internet pontosan erre nem jó, miután olyan fals információkat is boldog-boldogtalan beírhat, mint az 5-ös.


Kérdező: hatása ugyanolyan mintha kifeküdnél a napra - csak rövidebb idő alatt magasabb hatást érsz el vele. Érdemes ezért első alkalommal csak keveset maradni -erről sztem a szoláriumban dolgozó csajszit kérdezd, mert neki ez a munkája, és ne hagyatkozz barátnők, internetezők véleményére. azért elsőre olyan 3-6 percet szoktak javasolni de bőrtípus függő.

A másik meg, h ne váljon rendszerré, inkább csak így nyár elején használd. Ha hetente lejársz ugyanaz a hatása ugyanis mintha minden nap napon lennél - hamarabb öregedik a bőr.

Bár nemtom 50-60 évesnek nem tökmind1, h a bőre öreg-e, amikor már amúgyis is tiszta ősz hajjal meg 20 kiló plusszal mittomén mászkálnak ezek a "természetes" emberek, na mind1...

De vannak egyéb káros következményei is, nem véletlen nyomatják folyton h senki ne menjen napra, hát igen, az UV nem jó a szervezetnek. Azért ellenőrzött körülmények között elérhető egy barna szín, és hidd el sokkal jobban jársz mintha a napon pörkölődnél első alkalommal pirosra, mert az ezerszer károsabb!

2014. máj. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Az internet pontosan erre nem jó, miután olyan fals információkat is boldog-boldogtalan beírhat, mint az 5-ös"


Tévedés. Ha valaki képes megfelelően használni a netet és szelektálni az információk közül, akkor meg fogja találni a hiteleset. Nyilván nem a Joy meg a Cosmopolitan szintű oldalakon kell tájékozódni, hanem pl. digitális könyvtárakban. Igen, olyanok is vannak, nem csak "fals" áltudományos marhaságokkal teli site-ok...

2014. máj. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!