Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy a 9éves fiú...

Normális, hogy a 9éves fiú ennyire szereti a kishúgát?

Figyelt kérdés
Férjem fia egy velünk él, már amikor hozzánk költözött akkor is nagyon szerette a ki a húgát(4éves), ölelgette,puszilgatta, de mostmár számomra kicsit ijesztő,mert egész nap öleli,puszilgatja, arcát,vállát, kezét, volt,hogy az ujjait nyalogatta.magukra húzza a takarót ráfekszik,vagy szorosan öleli és így fekszenek sokáig.Amiért ez mégérdekesebb,hogy van egy 7éves öccse is ,vele nem játszik, pedig fiú,tudnának autózni stb... azt gondoltam,hogy majd a két fiú jól eljátszik,de egyáltalán nem így van. Túlreagálom,és ez normális a gyerekeknél?
2016. jan. 31. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki! :)

Ha jól értem féltestvérek, de egyre inkább kialakul egy szoros testvéri kapcsolat.


A rokonságban van egy báty-húg felállás (6 és 3 évesek), ők is imádják egymást. A fiú a kislány nyomában van, tanítgatja, terelgeti, lesi minden kívánságát.

Amikor vendégségben voltunk z akkor 20 hónapos lányommal, vele is így viselkedett. A nyomában volt, vigyázott rá, játékot kezdeményezett, ölelgette. Én örültem neki.

2016. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem játszanak együtt,csak ez az ölelgetés puszilkodás megy, ha a kislány játszani szeretne vagy bármit kérni akkor az nm megy, annak mindig sírás a vége. Viszont a 7évessel a kislány szépen játszik.
2016. jan. 31. 11:58
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Én azért figyelnék rájuk!
2016. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is figyelnék a helyedben. Főleg néhány év múlva. Pontozzatok le nyugodtan, de sajnos tapasztalatból beszélek.
2016. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Figyelek és többször leültem vele elbeszélgetni erről.csak abban nem voltam biztos,hogy eltúlzom-e dolgot vagy sem.

Utolsó elmondanád a tapasztalatodat, akár privátban is?

2016. jan. 31. 13:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nem túlzod el. le kell vele ülni, meg úgy menetközben kideríteni miről mit tud. Bár kilenc éves az már nagyon sokat tudhat, főleg ha nem tabu a családban a testiség témája.

Szóval le kell vele ülni, és nagyon komolyan elmagyarázni neki, hogy tesó. tesóval nem csinálunk ilyen ráfekvős meg nyalogatós ölelkezést. És minden alkalommal amikor nekikezdene szólni, persze kedvesen, meg magyarázni a 4 évesnek is, hogy ez nem ok, tesóval nem. Majdha nagyok lesznek, és lesz párjuk avval. Apa meg anya se csinálja testvérével, hanem egymást választották .. ilyenek.

2016. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
első a követi terelgeti, megöleli ha ügyes a kicsi, vagy ad egy puszit a fejére, nem ugyanaz, mint nyalogatni a kezét, meg takaró alatt ölelgetni ráfeküdni... nagyon nagyon nem ugyanaz!!! És egyáltalán nem normális, vagy kell örülni neki. Én mondjuk kideríteném mit játszik el, vagy honnan jön. Simán lehet valami filmélményt, vagy véletlen meglátta a szülőket, vagy anyut az aktuálissal, stb. de mindenképp tisztázni kell a helyzetet, és a 9 meg 4 évesnek is a saját szintjén elmagyarázni, hogy ilyen típusú játék tesók közt, unokatesók közt nem szabad. papást mamást simán játszanak már 5 évesek is, de nem tesóval... lehet nem akar rosszat a fiú, de akkor is értnie kell a problémát. Ennyi idősen már azt is érti akár, hogy miért nem . (mármint miért nem megengedett a közeli rokonok közt a testi szerelmi kapcsolat. beteg babák, stb)
2016. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már nagyon sokszor elmagyaráztam neki,én is és az apja is, ha meglátom rögtön szólok neki. Tudja mi az a szex,hogyan lesz a gyerek stb, ezek nem tabuk és már beszélgettünk ilyenekről is vele, volt durvább is amit csinált, de arról leszokott.
2016. febr. 1. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!