Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereket bevinnétek a...

Kisgyereket bevinnétek a nőgyógyászati vizsgálatra?

Figyelt kérdés

A férjem is bejönne (ő már nem egy ilyet látott, nem zavarja), viszont így felvigyázó hiányában a lányunk is jönne. A terv rákszűrés és utána egy beszélgetés az orvossal, emiatt jönne a férjem is.

A gyerek lassan két éves.


Mivel nem fájdalmas vizsgálatról van szó, nem fogja azt látni, hogy kínok között fetrengek, a doki és az asszisztens is nagyon jó fej.

Amíg vizsgálnak, a férjem foglalná le, simán lehet, hogy a gyerek addig az orvos polcáról próbálna lepakolni, vagy inkább ilyesmik kötnék le a figyelmét.


Tehát, ha olyan vizsgálatnak szemtanúja, aminél nem látja, hogy ijesztő vagy én rettegek, akkor árthat neki bármiképpen?


Fogorvoshoz csak úgy visszük, ha a férjemen csinálnak valamit, mert én fóbiásan félek és kiül az őszinte rettegés az arcomra, oda nem vinném be úgy, hogy az én számban turkálnak, nehogy átvegye az indokolatlan rettegésemet. (Mielőtt valaki megkérdezi: fogorvoshoz azért visszük, hogy szokja. Lifteztetik a székben, megnézik a fogait. Nincs semmi baj a fogaival, de szeretnénk, ha lenne tapasztalata egy fogorvosi rendelőről, ne akkor találkozzon vele először, amikor esetleg esedékes lesz egy fúrás vagy ilyesmi.)


2016. jan. 31. 11:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném be, csak ha egyáltalán nem lenne kire hagyni és nem halasztható a vizsgálat.

De így, hogy a férjed ráér, megkérném, hogy legyenek addig kint, amíg a doki "turkál" és csak utána jöjjenek be.

2016. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Több pontot sem bírok felfogni a történetben:


1. A férjed miért jön be arra az időtartamra, amíg a kenetet leveszi az orvos. Teljesen felesleges és én nem is örülnék neki.

2. Ha nem jönne be, addig vigyázhatna a lányotokra. Utána úgyis felöltözöl, majd szólhat a nővér a kedves férjednek a váróban, hogy befáradhat a konzultációra.

2016. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném be, de nem igazán értelek. Ha a férjed Úgyis ott van, miért nem maradnak kint a vizsgálatnál, utána meg a beszélgetésre bemennek? Akármilyen jó fejek is, nem hiszem, hogy az annyira jó, hogy miközben az orvos téged vizsgál, a gyerek ldpakolja a polcát!
2016. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Azért merült fel, mert ennyi idősen még minden testrész egyforma "súlyú" a gyereknek. Jelenleg a köldököm izgatja nagyon, beledugja az ujját, belekiabál.

Így nem gondolom, hogy az alvázam látványához máshogy viszonyulna, bár az orvos úgyis kitakarja, hiszen beül a lábam közé.

Szexuális tartama a dolgonak érthető módon nincs.

2016. jan. 31. 11:59
 5/26 A kérdező kommentje:

" miközben az orvos téged vizsgál, a gyerek ldpakolja a polcát!"


Nem pakolná le, maximum próbálná, de azért van szülő közelben, hogy ezt megakadályozza. Másnál se pakolhat bárhol, pl. vendégségben.

2016. jan. 31. 12:00
 6/26 A kérdező kommentje:
Annyi lenne egyfajta cél, hogy lásson orvosi beavatkozásokat és ne féljen tőlük.
2016. jan. 31. 12:01
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a célt elérhetnéd úgy is, hogy elviszed vérvételre (mármint amikor tőled vagy a férjedtől vesznek vért), nem kell mindjárt a kacsával kezdeni.


Nem vagyok prűd, de első orvosi beavatkozásnak kicsit morbidnak tartom, hogy a gyerek szemszögéből egy idegen bácsi/néni feltol valamit anyu micsodájába, turkál benne miközben anyu égnek vetett lábakkal ül, félmeztelenül. Hát, ő, izé.


Ebben inkább az a problémás, hogy a gyerekek később olyan élethelyzetekkel játszanak, amit már megismertek. Ha majd felveti neki a játszópajtása, hogy játszanak dokisat, akkor a gyermeked elkezd a másik lába között turkálni, mert te megmutattad neki, hogy a dokik ezt csinálják :)

2016. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%

Igaz terhesgonsozàs, de velünk oda bejön a 4 éves. Azért visszük, mert abban bìzunk, hogy ìgy jobban el tudja fogadni, hogy tesója lesz, meg ugye ha làt róla UH-t, talàn kézzelfoghatóbb neki a dolog. Viszont nàlunk a dokimnàl van egy "tàrgyaló" és ebből nyìlik a vizsgàló, mindig később jön be a pàrom és a gyerkőc, én pedig alul le vagyok takarva. Ha a gyerek nem jönne be, az asszisztens màr többször felajànlotta, hogy vigyàz rà a vàróban.


Nem hiszem, hogy àrtana neki ha bevinnétek, de azért tényleg nem a legtutibb, ha alulsemmiben egy vizsgàlószékben làt, miközben matat benned az orvos. Egyedül nem tudsz beszéljünk az orvossal? Vagy ha csak a vizsgàlat utàn menne be a férjed és a gyerkőc?

2016. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

hát én sem értem, és nővérként/orvosként sem érteném, hogy ezt most miért... maradjanak kinn szépen a rendelőbe. Először azt írtad, csak azért megy, mert a férjed is megy, és nincs ki vigyázzon rá, most meg azt, hogy lásson ilyet is... utóbbi sztem teljesen felesleges, 2 évesen úgyse emlékszik, később meg még kínos is lesz neki.

Azt meg pluszba nem értem, férjed minek kell oda? Ha UH lenne egy kistesóval az oké, de így....

2016. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk sincs semmi segítség,és ugyan ez volt a helyzet. Kenetvétel után beszélgetés mert problémás volta a terhességem de felmerült a kistesó kérdése, és úgy gondoltam egy ilyen beszélgetésnél ott kell lennie a férjemnek is. De eszembe se jutott konkrét vizsgálatra bevinni bármelyiket is. A férjemet sem, én sem megyek be vele urulógoshoz. Sohasem kértem hogy legyen ilyen helyn velem, nem még egy 2éves gyerek. Nem is értem hogy merült fel benned. Mi beszélgettünk, elvonultunk kenetlevételre, majd visszahívták őket és újra beszéltünk. Teljesen egyszerű eset.
2016. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!