Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisgyereket van értelme...

4 éves kisgyereket van értelme logopédushoz járatni? Az egyik szerint már el kell kezdeni, a másik szerint 5 éves kor előtt csak bezavar.

Figyelt kérdés
Megkésett beszédefejlődés miatt kb. 12 hangot cserél a fiam. 3 évesen még szinte nem beszélt, utána rohamtempóban beindult. Nagyon gazdag a szókincse, helyesn beszél, összetett mondatokat használ,a tévesztés a probléma jelenleg.
2015. okt. 12. 06:34
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Én fiam is így volt. Megmutattam logopédusnak, ő azt mondta, nem kell vele még foglalkozni. Nem volt szüksége rá később sem, mire iskolába ment, kitisztult. Ha nagyon bizonytalan vagy, mutasd meg harmadik szakembernek is bátran.
2015. okt. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem is megkésett beszédfejlődésű a fiam. neki mondjuk nem késett a beszéde, de sok hang nem volt a helyén (most sincs).

4 éve már járt logopédiára...

6 éves, fél éve van, hogy a megmaradt 3 hang a helyére kerüljön és a megtanultakat se tévessze a gyakran használt szavaknál (berögzült rosszul a kiejtés).

véletlenül nem az ovi logopédus mondta az 5 éves kort? mert még csak tőlük hallottam ilyen baromságot, aminek ugye az az oka, hogy túlterheltek ;)

2015. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, én is még csak ovis logopédustól hallottam ilyet. Szintén megkésett beszédfejlődésű a fiam. 4 éves volt amikor papírunk volt az Országos Beszédvizsgálóból, hogy heti két óra logopédia kellene neki. De az ovi logopédusa közölte, hogy nincs ideje, csak a nagycsoportosokra. Ő akkor volt kiscsoportos. Középsőben költöztünk Pestre, rögtön elkezdtek vele foglalkozni a Nevelési Tanácsadóban. De az óvoda logopédusa itt is csak nagycsoportban vette át.
2015. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megkésett beszédfejlödésü akkor minél hamarabb kell neki logopédia méghozá minden napos ,keres neki logopédiai ovit.simma ovi csak 5 éves kortol foglalkozna vele .

Mivel nem kevés betüt téveszt ezért sok időbe telik kijavitani .

Nekem is ilyen gyerekeim vanak .

2015. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy csak a hangcserék a problémák, vagy van a háttérben egy beszédészlelési zavar is. Ha az előbbi, akkor ráér 5 évesen, de ha az észlelés is problémás, akkor nem árt minél előbb elkezdeni a terápiát. Nevelési Tanácsadóban fel tudják mérni, ha nagyon foglalkoztat a dolog.
2015. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!